'Bunların affı mümkün değil”

- AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde AK Parti üyesi olduğu halde bağımsız aday olacağını veya AK Parti adaylarını desteklemeyeceğini açıklayan bir takım isimlerin olduğunu söyleyerek “Bunların affı, kabul edilmesi mümkün değil. Bunlar hakkında tedbirli olarak disiplin işlemlerini başlattık. Gerekirse partiden ihraçlarını da sağlayacağız” dedi.

 

“Kimseye eyvallahımız yok, gerekirse ihraç edeceğiz”

AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, parti il binasında düzenlediği basın toplantısında, AK Parti adaylarına yönelik sosyal medyada küçük düşürücü, aşağılayıcı, hakaret nitelikli paylaşımlar yapıldığını, bazı isimlerin ise hala parti üyesi olduğu halde bağımsız adaylık açıklamalarında bulunduğunu belirterek “Sabrımız farklı değerlendiriliyor. Gerekirse ihraç edeceğiz” dedi. Koca, kamuoyuna yansıyan bu durumların kabul edilmesinin mümkün olmadığını belirterek “Son günlerde hala partimiz üyeleri olmalarına rağmen bir takım açıklamalar yapan belediye başkanlarımız oldu. Biz bunları bugüne kadar sabırla dinlemeye çalıştık. Ama maalesef gördük ki sabrımız farklı değerlendiriliyor. Biz 2001’de çıktımız yolda kim terk ederse terk etsin, kim dönerse dönsün bu yoldan dönmeyeceğimizi, partimize, milletimize hizmet etmekten Cumhurbaşkanımıza, partimize sadakatten başka ve kimseye de eyvallahımızın olmadığını bildirmekten çekinmeyiz. Biz bu yola çıktık. İnşallah bundan sonrada o yolda devam edeceğiz. Kimse bizi bu yoldan döndüremeyecek inşallah.

“Sineye çekmeyeceğiz, yasal işlem başlatacağız”

Partimizin üyesi olduğu halde bağımsız aday olduğunu açıklayanlar, yine üye oldukları halde partimizin adayını desteklemeyeceğini açıklayanlar, başka adayları destekleyeceklerini açıklayanlar var. Bunların affı kabul edilmesi mümkün değil. Bunlar hakkında tedbirli olarak disiplin işlemlerini başlattık. Gerekirse partiden ihraçlarını da sağlayacağız. Kimse parti sırtından parti üyesi olarak siyasi çıkar elde etmeye kalkmasın. Bunların gözünün yaşına bakmayız. Partide barındırmayız. Ayrıca partimize, şahsımıza, milletvekillerimize, gerek bazı aday adaylarına, gerekse parti üyesi olup olmadıkları bilinmeyen, birilerinin maşası olup olmadığını bilinmeyen bazı şahıslar tarafından hem yazılı basında, hem görsel basında hem de bazı sosyal paylaşım sitelerinde bir takım kamuoyu oluşturmaya yönelik hakaret vari, eleştiri sınırlarını aşan, küçük düşürücü, tahkir edici paylaşımlar söz konusu, bunları da artık kabul etmemiz mümkün değil! Sineye çekeceğimizi düşünmesinler bunlar hakkında da suç duyurusunda bulunduk. Yasal işlem başlatılması noktasında bunun takipçisi olacağız” diye konuştu.

Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde adayların nasıl belirlendiğine ilişkin de bilgi veren İhsan Koca, şunları söyledi:

Ak Parti İl Başkanı İhsan Koca, 2019 Yerel seçimlerde aday belirleme çalışmalarında geçmişten bugüne uygulana gelen aday tespit yöntemleri uygulanmış. Ve adaylarımız partimizin sistemiyle tespit edilmiştir. Bu dönemde biraz daha anket ve kamuoyu araştırmaların ağırlık verilmiştir. Genel merkezimiz geçmiş dönemlerde yerel yönetimler ya da teşkilat başkanlığı aracılığı ile anket çalışmalarını yapıyordu. Bu dönemde 2019’da anket çalışmaları ARGE Başkanlığı ile çok daha bilimsel temellere dayandırılarak yürütülmüştür. Ve sadece anketler değil, yüz yüze anketler, telefon anketleri, SMS anketleri de kullanılmıştır. Genel merkezimiz mevcut başkanları sürekli denetim ve kontrole tabi tutmuştur. Belirli periyotlarla incelemeler, araştırmalar yapılmıştır. Ve belediyelerimizin notları, karneleri tutulmuştur. Bizler de İl Başkanlığı, teşkilat olarak, bu süreçte bir kanaate varmak amacıyla hem profesyonel anket yaptırma girişimimiz oldu, hem de il yönetimden arkadaşlarımız her ilçe birer yüz yüze görüşerek hemşerilerimizin kanaatlerini tespit etmeye çalışmışlardır. İl Başkanlığı olarak hem mevcut başkanlarımızla ilgili hem de olabilecek yeni isimlerle ilgili bir kanaate ulaşma imkânı bulduk. Alt komisyonda il teşkilatı olarak değerlendirmelerimiz, kanaatlerimiz sunuldu. Genel Merkezimizi tüm bu çalışmaları göz önünde bulundurarak aday tespit çalışmalarını gerçekleştirdi. Sayın Cumhurbaşkanımızın tarafından adaylar tespit edip kamuoyuna sunuldu.

Sunduğumuz aday tespit çalışmalarından arzu ettiğimiz birebir yüzde yüz isabetli isimlerin olmasıdır. Bunda yanılma olmuş mudur, mümkündür, insanoğludur. Ama biz şuan gördüğümüz manzarada görüyoruz ki aday tespitlerinde çok şükür yanılma söz konusu olmadı. Yapılan aday tespit çalışmalarında kendileri 2014’te aday gösterilen bazı belediye başkan adaylarımız bu dönem aynı yöntemin yanlış olduğunu savunur hale gelmişler. Ne parti sadakati, ne partiye bağlılık, ne cumhurbaşkanlığına bağlılık, ne millet sevdası,  ne memleket sevdası düşünülmüyor, aksine sadece koltuk sedası düşünür hale gelmiştir. Maalesef geçen dönem kendileri için uygulanan aday tespit çalışmalarını memnuniyetle karşılayanlar bu dönem haksızlık yapıldığını söyler hale geldiler.”

İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Öğrencilere Sınav Deneme Seti Hediyesi
Malatya’nın Yeşilyurt Kaymakamı Turgay Gülenç ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Halk Eğitim...

Haberi Oku