Gündem:
'CHP'li Hükümet Yapsaydı, Yeri Göğü Dar Ederdiniz!”
 Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Asiltürk, İsrail ile yapılan anlaşmaya sert tepki göstererek “Bu mübarek Ramazan ayında, ‘Cenab-ı Allah şeytanı bağlıyor’ dediğimiz bu ayda, maalesef hükümet, katil, işgalci, terörist dediğimiz İsrail ile anlaşmaya vardı” dedi.

Hükümete sert sözlerle yüklenen Asiltürk, İsrail’le varılan anlaşmanın ‘İslam alemine, Türk milletine, Mavi Marmara şehitlerine ve Filistin davasına bir ihanet’ olduğunu savunarak “Gazze’de şehit olan çocuklar, TOKİ’nin Gazze’ye ev yapması için mi şehit oldular?” diye sordu.

“Gazze’ye abluka kalkmıyor”
Mavi Marmara olayından sonra Türkiye’nin 3 önemli şartı olduğunu hatırlatan Asiltürk “Bunlardan birincisi İsrail Türkiye’den özür dileyecekti. Mavi Marmara Şehitleri için tazminat ödenecekti. Gazze’ye uygulanan ambargo kalkacaktı. Ama böyle olmadı. ‘Cenab-ı Allah şeytanı bağlıyor’ dediğimiz Ramazan ayının 21. Gününde, katil, işgalci, terörist dediğimiz İsrail ile anlaşmaya vardı. Sayın Başbakan’ın açıklamasına göre, 20 milyon dolar tazminat, Filistin’de ambargonun sona erdirileceği, Aşdot Limanı’na insani yardım gönderileceği, TOKİ’nin Gazze’de konut yapacağı gibi konularda anlaşıldığını,  Netenyahu ise Gazze’de gıda yardımının ancak İsrail Limanlarından gideceğini, oradaki kontrolden sonra Filistin’e gönderileceğini, Gazze’ye deniz ablukanın asla kalkmayacağını belirtiyordu. İki başbakanın açıklamaları birbiriyle çelişiyor” diye konuştu.

Asiltürk ayrıca, Netenyahu’nun bu anlaşma ile İsrail doğalgazının, Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşınacağını söylediğini hatırlatarak “Şehitlerimizin kanının satılması bir yana İsrail’e büyük bir ekonomik katkı sağlayacak bu ticaretin de önünü açmış oluyoruz” ifadelerini kullandı.

“İsrail zulmüne devam ediyor”
Anlaşmanın konuşulduğu sıralarda İsrail’in Mescid-i Aksa’ya girerek Filistin halkına zulme devam ettiğini belirten Asiltürk “Maalesef Türkiye’de AKP’ye oy veren insanlarla birlikte yandaş medya bu zilletten bir zafer çıkarma sevdasına düştü. 14 yıldır iş başında olan AKP hükümeti, liman sattı, arazi sattı, fabrika sattı, aklınıza gelen önemli devlet yatırımlarını sattı ama şehitlik mertebesini ilk kez, katillerine 20 milyon dolara sattı. En büyük vebal buydu. Yine bu anlaşma yapılırken İsrail Mescid-i Aksa’ya saldırarak Müslümanlara yaptı ve Filistinlileri gözaltına aldı. Bu anlaşma metinleri konuşurken İsrail askerleri zulmüne devam ediyor” diye konuştu.

“One munite ile övünenlerin tavrını merak ediyorum”
“Düne kadar gittikleri her yerde ‘One minute’ ile övünen AKP’li kardeşlerim bu zillet sonrası AKP’ye karşı alacakları tavrı merak ediyorum” diyen Asiltürk, “Ben bu anlaşmadan sonra AKP’deki 317 milletvekili, 81 il başkanı, ilçe başkanları, belediye başkanları ile AKP’de görev alan Müslüman kardeşlerime soruyorum. İnancınızı, makamınızın üstünde tutarak onurunuzla AKP’den istifa edecek misiniz? Yoksa, Filistin’de Mavi Marmara’da şehit edilenlerin ahından, yedi sülaleniz alnını secdede kaldırmadan tövbe etse dahi kurtulamazsınız” dedi.

“CHP’li hükümet yapsaydı dünyayı dar ederdiniz”
STK’ların sessizliğine isyan ettiğini belirten Asiltürk, daha sonra şunları söyledi:

“Eğer bu anlaşmayı CHP’li bir hükümet yapsaydı, gökkubbeyi başına yıkmayı düşünecek, yeri göğü onlara dar etmek isteyecek olan STK’lar, cemaat liderleri, imam efendilerin tavrını merak ediyorum. İsrail’in Müslümanlara zulmü ortada iken inançlı insanların tavrını merak ediyorum. Anlaşmayı AKP yapınca doğru mu oluyor? Neden sessizler? Kimsenin bu vebale ortak olacak ne gücü ne takati olabilir. Düne kadar gittikleri her yerde ‘One minute’ ile övünen AKP’li kardeşlerimin, bu zillet sonrası AKP’ye karşı alacakları tavrı merak ediyorum. Bir tane dahi onurlu milletvekili çıkacak mı diye düşünüyorum. Malatya’mızda özellikle inancına sahip belediye başkanı kardeşlerimizin bu zillet karşısında bir tavır koyacaklar mı diye merak ediyorum. İsrail’in yıllardır Müslümanlara uydurdukları terörizm ortada iken bu anlaşmanın ülkeler arası bir anlaşma olarak düşünülmesi mümkün değil.”

“Sadece kamuoyunun gazını almaya yönelikmiş”
Mavi Marmara olayından sonra Türkiye ile İsrail arasında bir gerginlik varmış gibi lanse edilse de esasında ticari ve dünyevi ilişkilerin hep devam ettiğini belirten Asiltürk, daha sonra şunları söyledi:

“Bunu nereden anlıyoruz? Mavi Marmara olayından önce Türkiye’nin İsrail ile olan ticaret hacmi 2 milyar dolar iken bugüne geldiğimizde 6 milyar dolara çıkmıştı. Yine İsrail Türkiye’nin vetosu nedeniyle OECD’ye üye olamazken o olaydan sonra Türkiye bu vetoyu kaldırmış ve İsrail OECD’ye üye olmasını sağlamıştı. Yaklaşık bundan iki ay kadar önce de Türkiye, İsrail’in NATO’ya üyeliği konusundaki vetosunu kaldırarak, İsrail’in bir NATO üyesi olmasını sağlamış oldu. Önümüzdeki günlerde veya aylarda bir İslam ülkesinin işgalinde Türk Mehmetçiği ile İsrail askerleri birlikte hareket edecek. Çünkü NATO askeri birlikte hareket ediyor. Görüntüde halka bir sorun varmış gibi gösteriliyordu ancak perde arkasında tüm ilişkiler zaten devam ediyordu. Mavi Marmara olayından sonraki Türkiye’nin sert tavrına karşılık bugün anlaşma noktasına gelinmesi, esasında milletin gazının alınması ve bugüne gelen yolun açılması için bir yöntem olduğu da böylece ortaya çıkmış oluyor.”

“İHH’ya operasyon olabilir”
İnsani Yardım Vakfı’nın şehitlerin yanında yer alarak açılan davaları sürdürecekleri yönündeki açıklamalarını da değerlendiren Asiltürk, “İsrail’in gönlünü hoş tutmak için İHH’yı bertaraf etmeye yönelik bir operasyon yapılabilir” yorumunda bulundu. Asiltürk, “İnsani Yardım Vakfı’nın (İHH) İsrail’in yaptığını unuttuğunu sanmıyorum. İHH, şehitlerin yanında yer alarak mahkemenin devam etmesi için direniyor. İsrail ile bu anlaşmadan sonra İsrail’in gönlünü hoş etmek için İHH’ya bir operasyon yapılıp bu yardım vakfının daha önce de bazı yardım vakıflarının bertaraf edildiği gibi bertaraf edilmesi gündeme gelebilir. Bir diğer konu da önümüzdeki günlerde çıkarılması beklenen bir Torba Yasa ile İHH ve Mavi Marmara şehitlerinin açtığı ve İstanbul’da devam eden davada, İsraillilerin aldığı cezanın geçersiz sayılması yönünde hükümetin bazı kanunları gündeme getirmesi konuşuluyor. Önümüzdeki günlerde bunu göreceğiz” şeklinde konuştu.

“İsrail askerlerine neden kırmızı bülten çıkarmadınız?”
Açıklamasının sonunda FETÖ/PDY örgütünün lideri olduğu gerekçesiyle hakkında kırmızı bülten çıkarılan Fetullah Gülen örneğini hatırlatan Asiltürk “12 yıl beraber olduğu, ülkeyi beraber yönettiği, ama daha sonra aralarında sorun çıktığı için cemaatin başında olan Fetullah Gülen’e kırmızı bülten çıkaran hükümet, 10 vatandaşımızı şehit eden İsrail askerleri hakkında neden bir kırmızı bülten çıkarmadı merak ediyorum” diye sordu.GÜLER HAZAR / YENİ MALATYA
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner78

Elazığ Merkezli Deprem Malatya’yı da Salladı
Elazığ Merkezli Deprem Malatya’yı da Salladı

Haberi Oku