Malatya:
10 Kasım Ata'yı Anma Programı
 Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük asker ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 78’inci yıldönümü dolayısıyla 10 Kasım Perşembe günü Malatya’da da anma programları gerçekleştirilecek.

Malatya Valiliği’den verilen bilgiye göre, Ulu Önder Atatürk’ün ölüm yıldönümü nedeniyle yapılacak anma törenlerinin programı şöyle:

“A-ÇELENK SUNMA TÖRENİ ( 08.50 – 09.15 ) : 
a) 10 Kasım 2016 Perşembe günü saat 08.50’de Atatürk Anıtı önünde yapılacaktır.

b) Çelenklerin sunulması, 05.05.2012 Tarih ve 28283 sayılı “Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlama Yönetmeliği” Hükümlerine göre yapılacaktır.

10 Kasım 2016 Atatürk’ ü Anma programında, Mülki İdare Amiri, Garnizon Komutanı ve Büyükşehir Belediye Başkanınca çelenk sunulacaktır. Siyasi Partiler, Kamu Kurumu Niteliğindeki Meslek Kuruluşları ve Sivil Toplum Kuruluşlarından çelenk sunmak isteyenlerin, Yönetmeliğin 2.maddesinin 6.fıkrası Hükmü uyarınca törenden 48 saat öncesinden Valiliğe dilekçe ile müracaat ederek izin almaları gerekmektedir.

c) Çelenk sunma töreninde resmi kurum ve kuruluş yetkilileri ile tören bölgesi okullarımızdan görevlendirilen idareci, öğretmen, öğrenci, Bayrak ve Flama grubu ile 2.0rdu Bando ve Merasim Bölüğü Anıt önünde belirlenmiş yerde hazır bulunacaklardır.

d) Merkez Komutanlığının hazırladığı 2 meşale Anıt önüne yerleştirilecek ve saat 08.30 da yakılacaktır. Bu saatten itibaren Abdulkadir Eriş Ortaokulundan 1 Kız Erkek izci öğrenci tarafından saat: 11.00’e kadar izci liderleri Celalettin FIRAT sorumluluğunda dönerli nöbet tutulacaktır. Saat 11.00’den 24.00’e kadar 1 asker 1 polis tarafından nöbete devam edilecektir.

e) Çelenkler 10 Kasım 2016 Perşembe günü saat 08.30’da Atatürk Anıtı önünde hazır bulundurulacak, Çelenk Sunacak Kurumların çelenkleri saat 08.50’den itibaren kurumun en üst yetkilisi tarafından Atatürk Anıtına sunulacaktır.

f) Saat 09.05’te İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından şehir genelindeki sirenlerin çalmaya başlatılması ile birlikte görevli öğretmen tarafından verilecek komutla 2 dakikalık saygı duruşuna geçilecektir. Tören alanındaki siren, kurulan ses sistemi aracılığıyla bilgisayardan verilecektir.

g) Çelenklerin sunulması ve 2 dakikalık saygı duruşundan hemen sonra 2.0rdu Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı söylenecektir.

lı) Anıt şeref defteri Malatya Valisi Sayın Mustafa TOPRAK tarafından yazılacaktır.

B-ATATÜRK EVİNİ ZİYARET (09.15 – 09.30) : 
Çelenk Sunma töreni bitiminde Atatürk Evi Ziyaret edilecektir.

C-BATTALGAZİ HALK EGİTİM MERKEZİ SALONUNDA ANMA TÖRENİ (09.30-10.45): 
İlimiz Atatürk Evi yanı Battalgazi Halk Eğitim Merkezi salonunda saat 09.30-10.45 arasında düzenlenecek programda; 
a) Abdulkadir Eriş Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından; 
I-Saygı Duruşu (1 dakikalık) 
2-İstiklal Marşının Okuması 
3-10 Yıl Nutkunun Okunması(banttan)

b) İl Milli Eğitim Müdürlüğünün görevlendireceği bir öğretmen tarafından “Atatürk’ün Son Günleri” konulu konuşmanın sunulması.

c) Şiir okunması. (Bir öğrenci tarafından)

d) 2.0rdu Komutanlığında görevli bir personel tarafından “Atatürk’ün Askeri Kişiliği” konulu konuşmanın sunulması.

e) Abdulkadir Eriş Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından; 
1- Oratoryo 
2- Atatürk’ün Sevdiği Şarkıların Sunumu 
f) Kapanış. “

İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

 Mersedes Kadir Anısına Fotoğraf Sergisi...
Malatya'nın yediden yetmişe herkesin sevdiği "Mersedes Kadir" lakaplı Fatih Kaydı, ölümünün...

Haberi Oku