Malatya:
23 Nisan dolayısıyla Atatürk Anıtı'na çelenk sunulacak


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla tören düzenlenecek. Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 23 Nisan dolayısıyla bugün saat 09.00'da Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni düzenleneceği belirtildi.
 

KUTLAMA MESAJLARI 


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesajlar yayınlandı. 

Vali Baruş: “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum”

Vali Aydın Baruş 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda şunları belirtti:

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100’üncü yıldönümünde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir iftihar ve sevinçle kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

23 Nisan 1920 Türk Milletinin tarihinde dönüm noktası oluşturan tarihlerden biridir.  Bundan tam bir asır önce ülkemizin istiklaline ve birlikte yaşama iradesine kast eden şer güçlere karşı her türlü imkânsızlık içerisinde verdiğimiz Kurtuluş Savaşımızın devam ettiği süreçte Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı milletimizin bağımsızlık iradesinin sarsılmaz ve dokunulmaz olduğunu tüm dünyaya ilan etmiştir.  

Türkiye Büyük Millet Meclisinde oluşan milli irade yurdumuzun dört bir köşesinde yaşayan vatandaşlarımızı bağımsızlık mefkûresi etrafında tek bir ses olarak birleştirmiş, İstiklal Mücadelemizin zafere ulaşmasını temin etmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisinin ortaya koyduğu bu sarsılmaz irade esaret altında yaşayan diğer milletlerin bağımsızlık mücadelelerine de ilham kaynağı olmuştur. 

23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisinde sergilenen bu ruh o günden bugüne ülkemizde milli egemenliğin teminatı olmuştur. 15 Temmuz 2016’da milletimizin bağımsız ve hür yaşama iradesini esaret altına almayı amaçlayan melun darbe teşebbüsüne karşı milletimizin ortaya koyduğu mücadele ruhu “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir” düsturunun insanlarımızın benliğinde yok edilemez bir sağlamlıkta yer ettiğinin en güzel numunesi olmuştur.  

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı 23 Nisan gününün bayram olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza armağan edilmesi, Türkiye Cumhuriyetinin daima payidar kılınmasında ve milletimizin bağımsızlık iradesinin yaşatılmasında yeni nesillere verdiği önemi ve güveni göstermektedir. Ülkemizin her köşesinde coşkuyla kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının kalplerinde dostluk ve kardeşlik hislerinin yeşermesinde ve yaşatılmasında önemli bir vesile teşkil etmektedir.

Sevgili çocuklarımızın belleklerinde ve kalplerinde yer eden vatan ve millet sevgisi,  onların gözlerindeki yaşama sevinci ve geleceğimizi aydınlatan umut ışığı ülkemizin mutlu yarınlarına olan inancımızı bir kat daha güçlü kılmaktadır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100’üncü yıldönümü vesilesiyle, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bağımsızlık ve özgür yaşama iradesini borçlu olduğumuz aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnetle yâd ediyorum.

Geleceğimizi emanet ettiğimiz sevgili çocuklarımızın ve tüm vatandaşlarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”

Tüfenkci:  “Çocuklarımıza Sevgiler Sunuyorum”
AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci’de yayınladığı mesajda şunları ifade etti:

“Bağımsızlığımızın ve demokrasimizin güvencesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin açılışının ve tüm dünya çocuklarına armağan edilmiş tek bayram olan,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’üncü yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve sevincini yaşıyoruz.

Milletimizin aziz temsilcilerinin meclis çatısı altında birleşerek kudretli devletimizin temelini atmalarının üzerinden 1 asır geçmiştir. Milli iradenin tecelligahı Gazi Meclisimiz, çocuklarımıza ve tüm milletimize daha müreffeh bir Türkiye sunmak için 1 asırdır dimdik ayakta durmaktadır.
TBMM’nin açılışıyla milletimiz, esareti kabul etmeyeceğini ve istikbali konusunda kendisinin karar vereceğini tüm dünyaya ilan etmiştir. Gücünü milletin egemenliğinden alan meclis; azim, inanç ve kararlılıkla istiklal mücadelesine yön vermiş ve eşi benzeri olmayan bir kurtuluş öyküsüne imzasını atmıştır.

Yüce Meclisimiz, kurulduğu ilk günden itibaren milletimizin sarsılmaz iradesini temsil etmektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından yarınlarımız olan çocuklarımıza armağan edilen bu anlamlı gün, onlara verilen önemin tezahürü olmuş, dünya çocuklarını barış, kardeşlik ve birlik vurgusuyla bir araya getirmiştir. İnanıyorum ki geleceğimizin teminatı çocuklarımız geçmişte olduğu gibi, milli ideallerimize dört elle sarılarak ülkemizi geleceğe taşıyacaklardır. Bizlere düşense onlara huzur, kardeşlik, refah ve barış içinde yaşayacakları bir dünya bırakmaktır.

Bu duygularla Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, Birinci Meclis üyelerini saygı, minnet ve şükranla anıyorum. Milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ve yüce meclisimizin açılış yıl dönümünü kutluyor, tüm çocuklarımıza sevgiler sunuyorum”

Çalık: "Elimizden Gelen Çalışmaları Yapıyoruz"

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık yayınladığı mesajda şunları ifade etti:

"Ülkemizi işgale teşebbüs edenlerin karşısında dimdik durduğumuz gündür 23 Nisan 1920. Tam 100 yıldır aynı ruhu koruyoruz.

Bağımsızlık mücadelesinin en önemli adımlarından biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun ve milli egemenliğin tescilinin 100. yıl dönümü vesilesiyle ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyerek milli iradenin hakim olduğu bir yönetim şekli ortaya koyan başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere ceddimizi saygıyla yad ediyoruz.
100 yıl önce Millet Meclisi işgalcilere karşı nasıl mücadele ettiyse bugün de milli iradenin sesi olan TBMM, milli egemenliğe ve ülkeye kast eden, kumpasa, oyuna, propagandalara ve teröre karşı mücadelesini sürdürecektir.
Diğer yandan; geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, daha büyük, daha güçlü, daha zengin, daha istikrarlı bir Türkiye’de yaşamaları için elimizden gelen çalışmaları yapıyoruz.
En büyük servetimiz, aydınlık geleceğimiz olan çocuklarımızın gözlerindeki parıltının, yüzlerindeki gülücüklerin eksik olmaması, onların sağlıklı, eğitimli, mutlu bireyler olarak yetişmesi bizlerin en büyük gayesidir.
Bu duygu ve düşüncelerle, bir çocuğun kalbindeki saflığın ve masumiyetin, barış ve sevgi dolu bir dünyaya vesile olmasını diliyor, aziz milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve Gazi Meclis'imizin kuruluşunun 100. yılını en kalbi duygularımla kutluyorum."

Çakır: "Ülkemizin vicdanını ve aklını temsil etmektedir"

AK Parti Malatya Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Çakır 23 Nisan dolayısıyla yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi, ülkemizin vicdanını ve aklını temsil etmektedir. Yüce Meclisimiz, geçmişte nasıl ki bu ülkenin istiklalini sağlamış ve istikbalini yeşertmişse bugünden sonra da milletimizin en büyük umut kaynağı olarak yarınlarımızı parlak kılmaya ve güçlendirmeye devam edecektir.

23 Nisan; milletimizin bağımsız yaşama azminin tescillendiği bir gün olmasının yanı sıra dünya çocuklarına armağan edilen ilk ve tek çocuk bayramı olması dolayısıyla da benzersiz bir gün olarak tarihteki yerini almıştır.

Değerli Çocuklar; tüm dünyayı ve Ülkemizi etkileyen  COVİD 19 salgınını en kısa zamanda atlatacağız inşallah. Bu zaman zarfında göstereceğimiz bu zorlu mücadele ki, özveri, sabır ve hassasiyetinizden dolayı teşekkür ederim. Hepinize ailenizle, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı mutlu günler dilerim.

Bu vesileyle; Bizlerin hayatları ve huzuru için kendi hayatlarını riske atan başta Sağlık Bakanlığımız ve  Sağlık Personellerine, Güvenlik Güçlerine ve  emeği geçen tüm kamu ve özel sektördeki görevlilere şükranlarımı iletiyor,  hayatını kaybeden tüm  görevlilerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, hastalarımıza şifa, ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, Vatanı ve Milleti uğruna canlarını feda eden   tüm şehit ve gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; masumiyetiyle dünyamızı güzelleştirip zenginleştiren tüm çocuklarımızın 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum."

Çınar: "Fedakârlıkların timsali olmuştur"

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, TBMM’nin açılışının 100 ncü yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında; “Cumhuriyete giden yolun çizildiği 23 Nisan, esaret altına alınmak istenen bir milletin bağımsızlık adına attığı tarihi adımlardan birisidir. Milli egemenliği tesis eden ilk Meclis, vatan sevgisinin, birlik ve beraberliğin, bağımsızlık uğruna sergilenen fedakârlıkların timsali olmuştur.” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi; “ Dünya’da ve ülkemizde binlerce insanın hayatına mal olan koronavirüs salgını nedeniyle evlerinde bulunan tüm evlatlarımızın ve aziz milletimizin öncelikle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. Bizler hayatımızın her evresinde, nerede olursak olalım, her türlü şart ve durumda ülkemizin ve milletimizin kalbinde müstesna bir yere sahip olan zaman dilimlerini aynı heyecan ve aşkla yaşamasını bilen kahraman bir ecdadın torunlarıyız. Çocuklarımız, 100 ncü yılını büyük bir gurur ve onurla kutladığımız T.B.M.M.’nin Kuruluş Yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını evlerinde her zaman olduğu gibi farklı duygular içerisinde geçireceklerine yürekten inanıyorum.

Çünkü; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan, barış ve kardeşlik gibi değerleri içinde barındıran farklı kültürlerin aynı noktada buluşmasını sağlayan, dünyada ilk ve tek çocuk bayramıdır. Her ne kadar çocuklarımız bu dönemde bir arada olamasalar da aynı duygular ve düşüncelerle aynı heyecanı birlikte yaşayacaklardır.
 

“Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” şiarıyla çıkılan yolda, ecdadımız birlik ve beraberliğinden ödün vermeden, vatan toprakları uğruna büyük mücadeleler vermiş, bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkmıştır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 100 ncü kuruluş yıldönümü olan bugün, milletimizin tarihinin en parlak sayfalarından birisi olarak tarihte yerini almıştır.

Çocuklar bizim geleceğimiz ve her şeyimizdir. Bizlerin yerini alacak olan çocuklarımız kentleri, ülkeleri, dünyayı yöneteceklerdir. Gelecekte barış, sevgi dolu, daha yaşanabilir bir dünya, bugünün çocukları tarafından kurulacak. Bizlerden aldıkları bayrağı çok daha yukarıya taşıyacaklarına ve bizim yapamadıklarımızı hayata geçireceklerine inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadelede emeği geçmiş olan herkesi en derin saygı ve rahmetle anıyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.” dedi. (Bülten)

Toplantı ile ilgili yapılan açıklamada, “Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda alınan kararların etkinliğinin arttırılarak virüsün yayılmasını engellemek, toplum sağlığı ve kamu düzenini korumak amacıyla aşağıdaki ilave tedbirlerin alınması zarureti oluşmuştur.” denilerek alınan kararlar ile ilgili olarak şu bilgiler paylaşıldı:

“1-

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner64

Koronavirüs Önlemlerinde Yeni Takvim
Koronavirüs Önlemlerinde Yeni Takvim

Haberi Oku