Malatya:
AK Parti Malatya Milletvekili Kahtalı' dan MÜSİAD' a ziyaret 

Ak Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı ve beraberindeki heyet Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Şube Başkanı Muharrem Poyraz ve yönetim kurulunu ziyaret etti.
.MÜSİAD Şube Başkanı Muharrem Poyraz ,  “Ak Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı vekilimizle birlikte ekonominin gidişatı ile ilgili olarak Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD)  inde istişarelerde bulunacağız. 25 Ekim’de Pazar günü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ‘ın Malatya gelmişti, kendisine teşekkür ediyoruz. Başkan Erdoğan Malatya ziyaretinde bir kısım açılışlar ve yatırımlar tekrar açıklandı. 1 Milyon  600 milyar civarında  yeni yatırımlar yapıldığını söyledi, bunlarla ilgili olarak detaylar Ak Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı’ dan dinleyeceğiz  ziyaretlerinden dolayı vekilimize  teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 
Ak Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı ise”  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 25 Ekim Pazar günü Malatya’mız ziyaret etti, il kongremize geldi 20 nci kez Malatya’mıza ziyaret etti. Malatya’mıza çok önem veren Cumhurbaşkanımız var. Vekil ve Belediye Başkanlarımızın götürdüğü projelere her zaman destek oldu. Malatya’mızın yanında oldu.  2021 yılı  bütçe görüşmeleri yarın TBMM’de başlayacak.  Bizim esnaflarımızın bazı sıkıntılar var, bu sıkıntıların giderilmesi için plan ve bütçe de yer alması gerekiyordu. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bunla ilgili olarak gereken talimatı verdi. SSK  vergi  ve diğer borçlarla ilgili  bir yapılandırma sürecine gireceğiz.  Bunlar toplamda 500 milyar  TL gibi  düzenlemeyle beraber peşin ödeme  yapıldığı takdirde faizler silinecek  diğerleri içinde 18 ay ödemeli olarak  yıl başından itibaren taksitlendirme yapılmış olacak. İnşallah iş yerlerimizin sıkıntılarını da bir nebze çözmüş olacağız” dedi.
“Malatya’mızda 18 yılda 25 katrilyonluk yatırım yapıldığı” diyen  AK Parti Malatya Milletvekili Kahtalı  “Geçen hafta sonunda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da İl Kongremizden sonra yaptığı açılışlarda hem kamu hem de özel sektör yatırımları adına 1 milyar 600 milyonluk açılışı da gerçekleştirmiş oldu. Malatya’mız gelişin ve büyüyen bir kent. Malatya doğunun batısında batının doğusunda önemli nokta ve merkezinde bulunan bir kentimiz.  Türkiye ekonomisine gerçekten çok büyük destekler veren bir  ilimiz.  Gerek sanayisiyle gerekse tarımsal ürünleriyle  Türkiye ekonomisine gerçekten büyük destek veriyoruz. Malatya’mızın en büyük gelir kaynaklarından birisi kayısımız Dünya’da başkent olarak bilenen bir iliz.  Bu anlamda yılardır takip ettiğimiz Ak Parti’de siyaset yapmış tüm arkadaşlarımızın  talebiydi bu Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) kayısı alımı.  Allah şükürler olsun  bunla ilgi girişimlerde depo lazım demişler lisanlı depo için gerekli girişimler  yapıldı  bir lisanlı depomuz bitmiş durumda Ticaret Borası  yapmış olduğu lisanlı depo diğer depomuzda  bu yıl sonu itibariyle bitirilmesi planlanıyor. Malatya Büyükşehir Belediyemiz yapmış olduğu lisanlı depo.  Toprak Mahsulleri Ofisi  (TMO) kayısı alımı için fiyat açıkladı.  21 TL sarı kükürtlü 4 numarada kayısı da çok önemli bir rakam  gün kurusunda ise 24 TL.  Çok iyi bir rakam  burada köylümüz üreticimiz kazanmış olacak. Şuana kadar yapmış olduğumuz ihracaatlar da orta.  Ülkemiz ve Malatya’mıza gelen para 300 milyon dolar civarında.  Biz bu rakamların 500 milyon dolar gibi  girdi sağlamak için gayret içinde olacağız.  Önemli bir girdi olacak  bizim için çok önemliydi.  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu desteklerinden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. Sanayicilerimiz için önemli yatırımlara imza atmış  olduk.  İki tane organizemiz var Allah şükürler olsun ikisi de dolu ve üçüncü organizemizi açıtık.  Gerekli kamulaştırmalar yapılıyor.  Burada arıtma tesisine ihtiyacımız vardı  günlük 80 bin metreküp arıtma yapabilecek tesisin de bölgemize kazandırmış olacağız.  Yaklaşık 250 milyonluk yatırımı Malatya’mıza kazandırmış olacağız. Malatya’mızın çevre yolumuzun  eksikliği  şehir içinde trafiği zor duruma da bırakıyor. Artık gelişen büyüyen bir Ülkede  Malatya 180 bin üzerinde  sadece 44 plakalı araç var diğer illerin plakaları hariç .  Çevreyolu bitiği zaman bu sorun çözüm bulacaktır” ifadelerini kullandı. ( Bülten) 

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Şahnahan Deresi'nin Çehresi Değişiyor

Haberi Oku