Malatya:
Bem-bir-sen Genel Başkanı Mürsel Turbay,  Başkan Uğur Polat'ı Ziyaret Etti
BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Mürsel Turbay, Malatya Şube Başkanı Hanifi Acar ve Memur-Sen Malatya Şube Başkanı Kerem Yıldırım'la birlikte, Malatya merkez ilçe Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'ı ziyaret ettiler.

Ziyarette konuşan Başkan Polat , "Sendikacılık, çalışan hakları açısından çok önem verdiğimiz bir alandır. Peygamber Efendimiz bize şu ahlâkı tavsiye ediyor: Çalışanınızın alın teri kurumadan onun hakkını verin! Bu aslında bizim medeniyet geleneğimizdir. O günün şartlarında alın teri kurumadan vermek belki hemen vermek ama bugün bu sistematik bir hâle dönüştürülmüştür. Sendikalarımız da bizim bu geleneğimizin savunucuları arasındadır. Bu yüzden yaptığınız işi gerçekten kutsal olarak kabul ediyorum. İnsan Kıymetleri aslında en zor bulunacak kıymetlerdir. Allah'a çok şükür bu bölgede bizim bu anlamda çok ciddi bir kaynağımız var ve bu kaynağı en güzel bir şekilde kullanmamız lâzım, genç nüfusumuzu en güzel şekilde kullanmamız lâzım, bu farklılığımızı ülkemiz açısından avantaja dönüştürmemiz lâzım. Biz Malatya'da gerek Kerem Bey'le, gerek Hanifi Bey'le sorunlarımızı, çalışanlarımızın sıkıntılarını bire bir olarak değerlendiriyoruz. Çalışanlarımız bize nihayetinde emanettir. Biz bu bilinçle bakıyoruz. Ben bir yandan 300 bin nüfuslu Yeşilyurt'un sorumluluğu varken, diğer yandan burada çalışan kardeşlerimizin sorumluluğunu da taşıyorum. Her ikisini de bir dengede tutarak çalışmamız gerekiyor" dedi.

Daha sonra söz alan BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Mürsel Turbay ise, "Ümit ediyorum ki biz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da belediyelerimizle çalışanlar, iş görenler arasında sağlam köprü oluşturmaya devam ederiz. Bunu Türkiye genelinde yapıyoruz, inşallah burada da yaparız. Birlik beraberlik içerisinde, bir ekip ruhu içerisinde çalışanlarımız bu ülkenin kalkınması, Malatya'nın kalkınması için ellerinden geleni yapacaklardır. Çalışanlarımızın hak ve menfaatlerini korumak için gayret eden bir sendikayız. Biz aynı zamanda çalışma barışını da çok önemseyen bir sendikayız. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üzerinde tutuyoruz. Ülkemizin kalkınmasına önemli katkıda bulunan Memur-Sen Konfederasyonumuz ve bu üyesi olan yerel yönetimlerle hizmet veren bir sendikayız. Türkiye'de şu anda en büyük sivil toplum kuruluşuyuz. Bu manada da yapıcı bir rol üstlendik. Çünkü ülkemizin huzura, kardeşliğe, birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Nerede, nasıl güzel bir başlangıç yapıldıysa, Memur-Sen Konfederasyonu ve üye sendikalar, onun yanında olmuştur” ifadelerini kullandı.

Barış süreci ve cumhurbaşkanlığı seçimine de temas eden Turbay, “Bildiğiniz gibi bir barış süreci devam ediyor. Biz bunun arkasındayız. Kesinlikle hem demokratikleşmenin hem barış sürecinin aynı şekilde devam etmesini istiyoruz. Yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nde Sayın Başbakanımızın birinci turda seçileceğinden yüzde yüz ümitliyiz. Çünkü bu ülkenin, bu milletin değerleriyle barışık yaşayan, bu değerleri kendisine dert edinen bir başbakanımız var ve burada bizim için, tabiri caizse, baş tacı olacaktır. Ülkenin ve milletin değerleriyle çelişen, bu değerleri bilmeyen birtakım siyasi partiler bir araya geldiler, bir çatı aday oluşturmaya çalıştılar. Efendim bu çatı aday çok medeniymiş, çok iyi şeyler biliyormuş, çok dil biliyormuş vesaire vesaire. Çok dil biliyor, çok medeni ama Mısır'da Sisi'nin darbesine gelince maalesef bu cumhurbaşkanı adayının dili tutuluyor, çok dilli olan kişi, zalimler karşısında dilini kestiler mi kopardılar mı bilmiyorum ama, konuşamaz hale geldi. Biz tabii ki zalimin karşısında durabilen, zalime zalim diyebilen, mazlumun yanında olan bir cumhurbaşkanı istiyoruz. Dolayısıyla bizim önümüzde, on iki yıldır test ettiğimiz, bu milletin hiçbir vesayet kabul etmediğini gösteren bir lider var. Bundan önceki 30 Mart Seçimleri'nde de zaten ne cemiyet ne cemaat, askeri vesayet, yargı vesayeti, hiçbir vesayeti milletin kabul etmediğini gördük. Milletin artık kendi özgür iradesiyle seçimini kendisi yapıyor" dedi.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Aşı Denemeleri Gönüllü Vatandaşlar İçin...
Aşı Denemeleri Gönüllü Vatandaşlar İçin Başladı

Haberi Oku