Malatya:
Bu gece Regaib Kandili


YENİ MALATYA- Üç Ayların başlaması ve bu gece idrak edeceğimiz Regaib Kandili dolayısıyla siyasiler mesaj yayınladı.
 Milletvekili Cemal Akın’ın Mesajı
 “Dini duygularımızın yoğunluk kazandığı, merhamet, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızın üst seviyeye ulaştığı, bolluğun, bereketin, toplumsal işbirliği ve dayanışmanın arttığı Üç Aylara kavuşmanın sevincini hep birlikte yaşıyoruz.
 Bir sene içerisinde bulunan 5 faziletli geceden 4’ünü bu aylarda idrak etmemiz, bu zaman diliminin ne kadar faziletli ve değerli olduğunu bizlere göstermektedir. Üç aylar ve bu aylar için de yer alan önemli geceler kalplerimizi aydınlatan ışıklardır. Birlik, beraberlik ve kardeşlik ortamımızı pekiştiren ve bu ortama katkı sağlayan eşsiz fırsatlardır
 Bu vesileyle, İdrak edeceğimiz üç aylar ve mübarek geceler de bu fırsatları iyi değerlendirmeli, öncelikle Rabbimize, ailemize, milletimize ve ülkemize karşı görev ve sorumluluklarımızı hatırlamalıyız
 Bu duygu ve düşüncelerle, Üç Ayların ve yarın gece idrak edeceğimiz Regaip kandilinin hemşehrilerime, ülkemize, tüm İslam
 Alemine ve dünyaya huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, aramızdaki muhabbetimizi, kardeşliğimizi ve birliğimizi güçlendirmesini temenni ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.”
 Milletvekili Öznur Çalık’ın Mesajı
 “Toplumların ayakta kalabilmeleri, sahip oldukları dini, ahlaki ve kültürel değerlerini yaşatabilmeleriyle çok yakından ilgilidir.
 Kandiller de bu bağlamda, toplumun bireylerini birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma duygularını arttıran, ruh dünyalarının aydınlanmasına vesile olan çok özel gecelerdir.
 Üç Ayların müjdecisi olan Regaip Kandil’inin idrakini yaşayacağımız bu özel gece, Recep ayı ile başlayıp, Şaban ayı ile devam eden, rahmeti, feyzi ve bereketi bol olan Ramazan ayı ile noktalanan huzur ve maneviyat mevsimine girdiğimizin de habercisidir.
 Bu duygulularla, tüm İslam Âleminin Regaip Kandil’ini tebrik ediyor, bu gecenin milletimize ve ülkemize barış ve huzur getirmesini diliyorum’’ 
 Milletvekili Mustafa Şahin’in Mesajı
 “ Toplumumuzun özel bir değer verdiği, rahmeti, feyzi ve bereketi bol olan Recep ayı ile başlayıp, Şaban ayı ile süren ve Ramazan ayı ile son bulan huzur ve maneviyat mevsimine, Cenab-ı Hakk'ın lütfu ile bir kez daha girmiş bulunuyoruz.
 Hayatımızda adeta otokontrol sisteminin kurulmasına vesile olan mübarek üç aylar ve kandiller, dünyevi meşguliyetlerimizden sıyrılıp, yaratılış gayemizi düşünmemiz, kendimizle, yaratan ve yaratılanlarla olan münasebetlerimizi değerlendirmemiz için son derece kıymetli fırsatlardır. Üç aylar olarak bilinen Recep, Şaban ve Ramazan ayları müminler için Allah'ın lütuf ve ihsanının tecellisi, af, mağfiret ve rahmet ikliminin müjdecisi olan feyz ve bereketi sonsuz bir manevi bahar mevsimidir.
 Manevi iklimin her zamankinden daha yoğun olarak yaşandığı bu aylarda kardeşlik, dayanışma, barış ve huzurun hakim olması, dünya üzerinde yaşanan  bütün zulümlerin son bulması temennisiyle üç ayların şahsımız, ailemiz ve  ülkemiz ve tüm insanlık için güzelliklere vesile olmasını diliyor, Malatyalı  hemşehrilerimin ve tüm İslam Alemi’nin Regaip Kandili’ni tebrik ediyorum.”
 Milletvekili Ömer Faruk Öz’ün Mesajı
 “Yüce dinimiz İslam’da “üç aylar” olarak bilinen bereketli maneviyat iklimine girmiş bulunuyoruz. Üç aylar; dinî duyguların yoğunluk kazandığı, merhamet, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin, hayır ve iyiliklerin arttığı bir mevsimdir. Bu manevi dönemin başlangıcı ve müjdeleyicisi olarak bir Regaip Kandiline daha erişmiş bulunuyoruz.
 Yüce Allah’tan af ve mağfiretimizi istediğimiz, umut, huzur ve ilahî müjdelerle dolu bir gece olan Regaib Kandili aynı zamanda önümüzdeki Miraç ve Berat Kandillerinin, Ramazan Ayının ve Kadir gecesinin de müjdecisidir. Bu mübarek gün ve geceler ile onu izleyen aylar, öncelikle yaratıcımıza karşı olan görev ve sorumluluklarımızı daha derinden idrak etmemiz için bizlere sunulmuş bir fırsattır. Aynı zamanda ailelerimizle ve çocuklarımızla daha fazla birlikte olma imkânı bulduğumuz,  gönüllerimizin aydınlandığı bu özel günlerde; milletimize ve tüm insanlığa karşı olan görev ve sorumluluklarımızı da bir kez hatırlamalı, varsa yanlış ve kusurlarımızdan dönmeliyiz.
 Zaman içerisinde kirlenmeye ve kararmaya başlayan kalplerin tekrar temizlenmesi ve kandillerle aydınlanması için bir vesile olan bu mübarek günler; gönül huzuru içerisinde kendimizi hesaba çekmemiz ve değerlendirmemiz bakımından çok önemlidir. Geçmişimizin muhasebesini yapıp geleceğe hazırlıklı olmanın tedbirlerini almalıyız. İhtiraslarımızı dizginleyip küçük menfaat çekişmelerinden uzak durmalı, dinimizin emrettiği kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insanî ve ahlâkî meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret göstermeliyiz. Sahip olduğumuz imkanların şükrünü eda edip, muhtaç durumda olan, dünyanın dört bir yanında zülüm altında yaşayan kardeşlerimiz için de yapabileceklerimizi ve sorumluluklarımızı bir kez daha düşünmeliyiz.  Özellikle Mısır’da Sisi Cuntası eliyle yapılan zulümlerin son bulması ve yürekleri kanatan idam kararların bertaraf olması için dualarımızı eksik etmemeliyiz.
  Bu vesileyle Regaib Kandilinin ve üç ayların milletimizin ve bütün İslâm aleminin birlik ve beraberliğine, insanlık aleminin barış ve huzuruna vesile olmasını diler, dualarımızın kabul, hal ve hareketlerimizin sünnet üzere olmasını temenni ederim”
 Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın Mesajı
  “Manevi hazı ile ruhlarımızı kuşatan, gönüllerimizi aydınlatan üç aylara erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sevgili Peygamberimiz (S.A.V), üç aylara ulaştığında: “Allah’ım! Recep ve Şaban ayını bizim için mübarek kıl ve bizi Ramazan’a ulaştır” şeklinde duada bulunurdu.
 Üç aylar, Hakkın rızasını kazanmak için fırsatlarla dolu bir zaman dilimidir. Üç aylar, manevi feyziyle bunalan gönüllerimizi ferahlatan, zihinlerimizi berraklaştıran rahmet ikliminin habercisidir.
 Regaip gecesi, müminlerin mağfiret mevsimi üç aylara rağbet etmeleri, onun taşıdığı manalardan ve değerlerden istifade etmeleri gerektiğine dair mesaj yüklü bir gecedir. Rahmet ve merhamet kapılarının sonsuza kadar açıldığı, duaların kabul olduğu bu müstesna gecenin bereketinden en güzel şekilde yararlanmalıyız. Rabbim, güzelliklerle dolu bu feyizli anları değerlendirmeyi hepimize nasip etsin.
 Bu duygularla; tüm hemşerilerimin ve bütün İslâm âleminin mübarek üç aylarını ve Regaip Kandili’ni tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci’nin Mesajı

 

 

"Gecesi ve gündüzüyle bu dönem, hepimiz için nefis muhasebesiyle kendimizi kontrol etmemiz gereken bir dönemdir. Üç aylar diye bildiğimiz bu gün ve geceler, kulun Rabbine daha fazla yakınlaştığı, dargınlıkları, kırgınlıkları bırakıp kardeşlik ve hoşgörü duygularını zirveye çıkarttığı mübarek gün ve gecelerimizdir. Yılın çeşitli dönemlerine serpilerek; o kutsal, aydınlık ve bereketli özellikleri ile dünyanın hengamesi içerisinden bizleri çekip alırlar. Bizlere, sevgiyi, güzelliği, sevabı, doğruyu, hakkı ve hakikati hatırlatan birer elçi gibidirler. Bu geceler vesilesi ile ellerimizi dualar için açarız, bu geceler hatırına inen rahmet ve merhamet sayesinde kalplerimizden merhamet pınarları çağıldar. Bu gecelerde hatırlarız, anneyi, babayı, yaşlılarımızı, yetimi, yoksulu, mağduru.

 

Bütün İslam âlemi için iyi bir fırsat olan bu geceyi çok iyi değerlendirmeliyiz. Milletimizin kandil olarak adlandırdığı mübarek gün ve geceler, kendimizi yenilememiz, geçmişimizi muhasebe, geleceğimizi planlama ve ümitlerimizi tazelememiz için büyük bir fırsattır. Bu gecenin feyiz ve nimetlerinden tüm insanlığın faydalanması; tüm insanlığa barış ve huzur getirmesi; birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimin Regaib kandilini ve üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam âleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum"

İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

MALATYA'DAN KISA KISA

Haberi Oku