Malatya:
Gedik Sosyal Tesisleri'nin açılışı yapıldı

 Açılış töreni ile sahur programına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Vali Ali Kaban, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, AK Parti Milletvekili Adayları, Sivil Toplum ve Meslek Örgütlerinin Başkanları, mahalle muhtarları ve çok sayıda mahalle sakini katıldı. Açılış törenine gelmeden önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüştüğünü dile getiren Bakan Soylu, “Cumhurbaşkanımız ile az önce telefonda görüştüm. Malatya’da olduğumu söyleyince Malatyalıların mertliklerini vurgulayarak, vatan sevdası ile yoğrulan bu şehrin insanları her zaman emanete sahip çıkmışlardır, her zaman Beydağı gibi yanımızda durdular diyerek en içten selamlarını iletmemi söylediler.” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Gedik Sosyal Tesislerimizin açılışı ile sahur programımıza katılarak bizleri onurlandıran Sayın Bakanımız Süleyman Soylu başta olmak üzere diğer misafirlerimize çok teşekkür ediyorum. Yeşilyurt’un sosyal dokusu, kültürel ve doğal zenginliklerini daha da kıymetlendirecek, bölge turizmi ve ekonomisine canlılık kazandıracak değerli bir yatırım olan Gedik Sosyal Tesislerimiz kentimize ve ilçemize hayırlı uğurlu olsun. Her biri cazibe merkezi haline gelen ve kent yaşamına canlılık kazandıran sosyal tesislerimize bir yenisini daha eklemenin haklı gururunu yaşıyoruz. Çırmıhtı’nın doğal güzelliklerine hâkim bir noktada hizmete sunduğumuz Gedik Sosyal Tesislerimizin yanı sıra yapımı tamamlanan Namazgâh ile inşaatı devam eden Kültür Evimiz ile birlikte bir zamanlar atıl durumda olan Gedik Tepesini cazibe merkezine dönüştürüyoruz. Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen Gedik Sosyal Tesislerimizde bir adet sosyal tesis binasının yanı sıra 445 metre kare yapay süs havuzu, bin 65 metrekare şelale, 15 bin metrekare yeşil alan, 14 adet ahşap kamelya, bir adet ahşap oyun parkı, 62 adet oturma bankı, 4 adet ahşap yaya köprü, 13 adet mermer çeşme, 4 adet büfe, 2 adet lavabo ve 1 adet açık otopark bulunuyor. Rekreasyon ve yeşil alanlarıyla, restoran, kafeleri ve seyir teraslarıyla, hemşerilerimizin hem keyifli vakit geçirebilecekleri, piknik yapabilecekleri hem de kültürel etkinlikliler düzenleyebilecekler.” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise “AK Belediyecilik demek hizmet belediyeciliği demektir, milletin hizmetkârı olmaktır. Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt, Battalgazi ve 11 ilçe belediyemizle birlikte Malatyamız için çalışmaktan gurur duyuyoruz.  Yeşilyurt Belediyesi’nde Sayın Başkanımız, Başkan Yardımcılarımız, Birim Müdürlerimiz ve çok değerli personellerimiz , ‘Mutlu İnsanların Şehri Yeşilyurt’un marka değerini artıran, burada yaşamanın ayrıcalık olduğunu hissettiren yatırımlarına bir yenisini daha eklediler, kendilerini tebrik ediyorum. İlçemize kazandırılan bu tesisten faydalanacak olan değerli hemşerilerimiz mutluluklarına mutluluk katacaklarına yürekten inanıyorum. Gedik Sosyal Tesislerimiz AK Belediyeciliğin nasıl kaynak oluşturduğunu, varlıklarımızı nasıl hizmete dönüştürdüğümüzün en net göstergesidir.Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum ve kutluyorum” diye konuştu. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ da, “Böylesine güzel bir tesisi hizmete sunduğu için başta Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar olmak üzere değerli çalışma arkadaşlarına ve destek veren tüm kurumlara şükranlarımı sunuyorum.  Ramazan ayınızı en kalbi duygularımla tebrik ediyorum, Cenab-ı Allah tuttuğunuz oruçları dergahı izzetinde kabul buyursun inşallah, hem tesisimizin açılışında hem de sahur yemeğinde sizlerle birlikle olmanın gururunu yaşıyoruz. Malatya’da bugün misafir ettiğimiz Sayın Bakanımız Süleyman Soylu’ ya da tüm hemşerilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum. 24 Haziran bizler için bir bayram günü olacaktır, 24 Haziran’dan sonra yapmış olduğumuz hizmetler daha da artacak” dedi.

“Hizmetleriyle göz dolduruyorlar”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “ Hizmetler ve yatırımlarla çehresi değişen Yeşilyurt’un gelişimi ve değişimi için 7/24 esasıyla çalışan Belediye Başkanımızı ve ekiplerimizi üstün hizmetlerinden dolayı tebrik ediyorum” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti Milletvekili Adayı Vahit Atalan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın daveti üzerine mesaisine gece başlayan Yeşilyurt Belediyesi personelleriyle Çukurdere mahallesinde düzenlenen sahur yemeğinde bir araya geldi.

Personellerin yemeğini kendi elleriyle dağıtan Bakan Tüfenkci, sahur yemeğinden sonra Çukurdere mahallesindeki kilit - parke taşı döşeme, sıcak asfalt serimi ve çevre düzenleme çalışmalarını inceledi. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt’un dört bir tarafında devam eden yatırımlar ve hizmetler hakkında Bakan Bülent Tüfenkci ile beraberindeki heyete çalışmalarla igligi bilgiler verdi.

Yeşilyurt Belediyesinin 7/24 esasıyla Yeşilyurt’a hizmet ettiğini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Yeşilyurt’ta yaşamanın ayrıcalık olduğunu hissettiren yatırımlarımıza ve hizmetlerimize devam ediyoruz. Yeşilyurt’un sağlıklı ve planlı büyümesini büyük bir ciddiyetle sürdürmekteyiz. Ramazan ayı nedeniyle hizmetlerimizin aksamadan sürmesi için mesai saatlerinde bir takım değişiklikler yaptık, personellerimizin bir kısmı sahurdan itibaren saha çalışmalarına başlayarak sabahın ilk ışıklarına kadar büyük bir aşk ve sevdayla ilçemize hizmet ediyorlar. Sabahtan itibaren de diğer ekiplerimiz görevi devralıyor ve hizmetler aksamadan devam ediyor.” dedi.

Malatya’yı el birliği ile büyütmeye devam ettiklerini ifade eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Yeşilyurt Belediyemizin fedakâr personelleriyle sahur yemeğinde bir araya gelmekten onur duyuyorum. Dört yıl boyunca el ele vererek ilçemize hizmet ettiğimiz değerli Belediye Başkanımız ve personellerimizin hizmet bayrağını daha iyi noktaya taşımak adına gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürmeleri bizleri mutlu ediyor. Tüm personellerimizin ve ailelerinin Ramazan aylarını en kalbi duygularımla tebrik ediyorum ve hayırlı çalışmalar diliyorum” dedi.

AK Parti İl Başkanı İhsan Koca ise, Yeşilyurt Belediye ekipleriyle sahur yemeğinde bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Yeşilyurt İlçemizdeki değişim ve dönüşüm hizmetlerinin günün her saatinde devam etmesi bizleri mutlu etmektedir. Malatya’da ki yerel yönetimlerimizin üstün hizmetlerini takdirle karşılıyoruz. Belediye Başkanımız ve ekibine başarılar diliyorum” dedi.

Tüfenkci: Hizmetleri bizleri mutlu ediyor

Yeşilyurt Belediyesinin hizmetlerini takdirle karşıladıklarını sözlerine ekleyen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “ Yeşilyurt Belediyesi AK Belediyeciliğin yüz akı hizmetlerini halkımıza ulaştırmaya devam ediyor. Belediye Başkanımız Mehmet Çınar ve ekibini canı gönülden tebrik ediyorum. Mesaisine gece devam kıymetli personellerimizle sahur yemeğinde bir araya gelmek bizim adımıza onur ve gurur kaynağıdır. 7/24 esasıyla ilçe sakinlerine kaliteli ve verimli hizmetler ulaştıran personellerimizin bu gayretleri ve çabaları takdire şayandır. Yeşilyurt Belediyemizin ilçemizin çehresini değiştiren yatırımlar ve hizmetleriyle göz doldurmaya devam ediyor. Başkanımızın şahsında değerli çalışma arkadaşlarını en kalbi duygularımla tebrik ederken, Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum” dedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise konuşmasında; “Bir sofranın etrafındayız. Millet olma duygusunu hep birlikte yaşıyoruz. Birbirimizi tanıyoruz ya da tanımıyoruz ancak ilahi bir emirle hepimiz oruç tutuyoruz. Aynı ezanla oruç açıp, aynı ezanla sahur yapıyoruz. Millet olmak kolay değildir. Biz asil, değerlerine sahip çıkan, büyük bir milletiz. Biz bu kadar büyük bir millet olmasaydık, bu saldırılarla bu Müslüman coğrafyada bize göz açtırmazlardı. Biz birlik ve beraberlik içinde pes etmeksizin ayakta duran geçmişine, geleneklerine bağlı bir milletiz. Bu duyguyu Ramazan ayında daha çok hissediyoruz. Böyle anlamlı bir günde Yeşilyurt Belediyesinin yapmış olduğu böylesine güzel bir tesiste sizlerle kucaklaşmak, sohbet etmek, dertleşmek ve sahur yemeğinde aynı masa etrafında buluşmak bizim adımıza büyük bir onur ve gururdur. Yeşilyurt gibi güzel ve şirin bir ilçemizin değişim sürecine büyük katkı sağlayacağına inandığımız Gedik Sosyal Tesisleri gibi değerli bir yatırımı hizmete sunan Yeşilyurt Belediye Başkanımız Mehmet Çınar’ın şahsında değerli mesai arkadaşlarına ve ayrıca bu projenin hayata geçmesinde desteklerini esirgemeyen kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu. (Bülten)BÜLTEN
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Çınar; "Hiç bir fedakârlıktan kaçınmıyoruz"
Çınar; "Hiç bir fedakârlıktan kaçınmıyoruz"

Haberi Oku