Malatya:
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl  Müdürü Ali Selvi:

 YENİ MALATYA- Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüt’nce 2013 yılına ilişkin değerlendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda kurumun geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği çalışmalar ele alınarak değerlendirildi ve 2014 yılına ilişkin de yapılması planlanan çalışmalar dile getirildi.
 Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nce, değerlendirme toplantısına ilişkin olarak kurumun resmi internet sitesinde yapılan açıklamada “ İl Müdürlüğümüzün 2013 yılı içerinde yapmış olduğu faaliyetleri değerlendirmek ve 2014 yılı planlamasına ilişkin olarak İl Müdürümüz Ali Selvi başkanlığında toplantı düzenlendi. İl Müdürlüğümüz ana hizmet binasında İl Müdür Yardımcılarımız  Ramazan Aytekin ve  Ahmet Turan Karaca, Şube Müdürleri, İlçe Müdürleri ve konu uzmanlarının katılımıyla gerçekleşen toplantıya İl Müdürümüz Ali Selvi’nin genel değerlendirmeleri ile başlandı.” denildi.
 Selvi yaptığı konuşmada “Çiftçilerimize en hızlı ve kaliteli şekilde hizmet verilmesi gerekiyor. İşlemlerin takibinin en iyi şekilde yapılarak sorunların en kısa sürede çözülmesi ve kurumumuzdan hizmet alan vatandaşlarımıza gerekli izahatların yapılması hususunda azami gayret göstermeliyiz.” diyerek şunları belirtti:
 “ Özellikle kurumumuz idarecilerinin ve konu uzmanlarının ilgili mevzuatlara hakim olmalarını ve çiftçilerimiz tarafından iletilen sorunların mümkün olduğunca mahallinde çözmelerini istiyorum. Ayrıca hem Bakanlığımız Projelerinin uygulanmasında ve tarımsal hizmetlerin tamamının yürütülmesinde İl ve İlçe Müdürlükleri personellerinin yanı sıra köy ve beldelerimizde görevli TAR-GEL personellerimizden azami gayreti göstermelerini bekliyorum. Bakanlığımızın vermiş olduğu tarımsal destekler ile 2014 yılında iyi tarım, organik tarım, yem bitkileri üretimi, sertifikalı tohumluk ve fidan kullanımı ile biyolojik- biyoteknik mücadele konusunda artış sağlanması için çiftçilerimize eğitim, yayım ve bilgilendirme çalışmalarının etkin bir şekilde sürdürülmesini istiyorum.  İlimizde sulu tarım alanları dikkate alındığında sebzeciliğin yeterli seviyede olmadığını gözlemliyoruz ve bu konuda uygun alanlarda ve farklı çeşitlerle üretimi artırma yönünde gerek eğitim yayım ve gerekse demonstrasyon çalışmaları artırarak sürdürmenizi istiyorum. İlimiz meyveciliğinin ana unsuru olan kayısının daha kaliteli üretimine yönelik çalışmaların artırılmasını ve uygulamakta olduğumuz meyvecilik projelerinin 2014 yılında takibinin hassasiyetle yapılmasını, proje uygulanan alanların ve çiftçilerimizin ziyaretlerinin sıklaştırılmasını, varsa eksikliklerin mahallinde tespit edilerek sorunların çözülmesini istiyorum. Ayrıca özel ağaçlandırma sahaları konusunda badem, ceviz gibi bitkilerle yeni kurulacak bahçe tesislerine Bakanlığımız ve Orman ve Su İşleri Bakanlığının verdikleri desteklerin çiftçilere ayrıntılı olarak anlatılmasını ve ağaçlandırma sahalarının arttırılmasını bekliyorum. Halkımızın sağlıklı gıda tüketimi, sağlıklı üretim ve hijyenik pazarlama ile mümkündür. Bunun için üretimden tüketiciye sunuluncaya kadarki her aşamada gıdaların takibini hassasiyetle  sağlamalıyız.”
 Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi konuşmasında ayrıca şunları ifade etti:
 “İlimiz hayvancılığının gelişmesi için yapılan çalışmaların artırılarak sürdürülmesinin yanı sıra özellikle Bakanlığımızca verilen KKYDP desteklemeleri için yatırımcılarımızı bilgilendirmeli, yönlendirmeli, yeni kurulacak tesislerin artmasını sağlamalı ve kurulmuş tesisleri ziyaret sıklığını artırmalıyız.
 Bakanlığımızca küpesiz hayvanların kayıt altına alınması ve yetiştiricilerimizin mağdur olmamaları için belirtilen süreler dahilinde büyükbaş ve küçükbaş hayvanların küpeleme çalışmalarının tamamlanmasını özellikle istiyorum. Değerli arkadaşlar, bu güne kadarki yapmış olduğunuz vatandaşa hizmet çalışmalarınızdan dolayı sizlere ve sizlerin nezdinde tüm personellerimize teşekkür ediyor, bu çalışmalarınızı daha büyük gayretlerle önümüzdeki yıllarda da sürdürmenizi bekliyorum.”Yeni Malatya Gazetesi
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

"Kayısı ve işsizlik sorununu çözmeye...
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kamu kurum ve kuruşlarındaki makam koltuklarına...

Haberi Oku