Malatya:
Gürkan,'Büyük beklentilerimiz var'

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelmeye devam ediyor. Gürkan ziyaretler kapsamında, İlim Yayma Cemiyeti Malatya Şubesi'ni ve Safa Vakfı Malatya Şubesi'ni ziyaret etti. 

 İlim Yayma Cemiyeti'ne Ziyaret

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İlim Yayma Cemiyeti Malatya Şube Başkanı Mustafa Özkan, yönetim kurulu üyeleri ve gençlerle bir araya geldi. Burada konuşan İlim Yayma Cemiyeti Malatya Şube Başkanı Mustafa Özkan, İlim Yayma Cemiyeti hakkında bilgiler vererek, “İlim Yayma Cemiyetimiz 1951 yılında 68 tane vatansever, hayırsever insanın kurmuş olduğu bir cemiyettir. Aynı yıl kamu yararı açısından cemiyet olma statüsünü kazanmıştır. İlim Yayma Cemiyetimiz şu ana kadar halihazırda 200'e yakın okul yaparak, milletimizin hizmetine vermiştir. Milli eğitime bağışlamıştır. Malatya’mızda da bu anlamda öncülük yapıp, yaptırdığımız okullarımız mevcuttur. Bundan da onur duymaktayız. İlim Yayma Cemiyetimiz, vakıf kültürünü yaşatan cemiyetlerimizden, vakıflarımızdan birisidir. Üyelerimizden aldığımız destek ile Türkiye genelinde ve Malatya'da binlerce burs imkanı sağlamaktayız. Cemiyetimizin kuruluş amaçlarından birisi de, vatanına, milletine bağlı, inançlı bir nesil yetiştirmek. Kuruluş felsefemiz budur. İlim Yayma Cemiyetimiz, aynı zaman İmam Hatiplileri kuran cemiyet olarak bilinir. Şu anda Türkiye'nin tüm ilinde ve ilçelerinde cemiyetimiz faaliyetlerine devam etmektedir. 200'e yakın şubelerimiz mevcuttur. Malatya'da da yurtlarımız ile, kültür merkezlerimiz ile hizmetlerimiz devam etmektedir. Bizler cemiyet olarak milletimizin hizmetinizdeyiz. Bu anlamda Belediyelerimiz, devletimizin yapmış oldukları hayır işin yanındayız ve destekçisiyiz. Bu anlamda inanıyoruz ki sizler memleketimize çok hayırlı işler yapacaksınız. Kalıcı işler yapacaksınız. Bizlerde yapmış olduğunuz her hayır işlerinde yanınızda olacağız” dedi.

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, sivil toplum kuruluşları ile istişarenin önemine dikkat çekerek, “İlim Yayma Cemiyeti 1951 yılında kurulmuş ve kamu yararına bir cemiyet olarak da o dönemden bu döneme kadar faaliyetlerini sürdürmüştür. Özellikle okullaşma konusunda, eğitim-öğretim faaliyetlerini Türkiye sathına yaygınlaştırılması konusunda büyük gayret ve çaba göstermişlerdir. Malatya Şubesi de zaman zaman yakinen gördüğüm ve ziyaret ettiğim bir cemiyettir. Buradaki çalışmaları da yakinen takip ediyorum. Mustafa Özkan başkanlığındaki yönetim hakikaten öğrencilerimizin daha rahat, daha konforlu, daha bilgiye erişilebilir ortamlarda, eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürme konusunda onlara gerek fiziki ortamları hazırlama noktasında büyük gayretler sarf ediyorlar. Kendilerinin de belirttiği gibi 200'ün üzerinde bir okulun eğitim-öğretime açılması ve bu okullarda öğrencilerimizin eğitim-öğretim faaliyetlerini yürütmüş olması, hiç bir ticari amaç gözetmeden sadece vatandaşlarımıza hizmet etmek, vatanına, milletine, bayrağına, ülkesine yararlı bireyler olma noktasında ve kendisine faydalı bireyler olma noktasında öğrenci yetiştirme gayretlerini tebrik ediyorum. Bizlerde Şehr-ül emin olarak bundan önceki süreçlerde olduğu gibi, bundan sonraki süreçler de, şehri yönetirken şehrin değerleri ile şehri yönetmeyi kendimize şiar etmişizdir. Bizim partimizin zaten katılımcı belediyecilik ilkesi olmazsa olmazıdır” diye konuştu.

Safa Vakfı Malatya Şubesi'ni Ziyaret

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Safa Vakfı Malatya Şube yöneticileri ile istişarede bulundu. Safa Vakfı Malatya Şube Başkanı Muhammed Şirin Aslan, “Malatya halkının sizlerden çok büyük beklentileri var” diyerek, vakıf olarak her zaman yanlarında olacaklarını söyledi. 

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Safa Vakfı Malatya Şube Başkanı Muhammed Şirin Aslan ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelerek, bir süre sohbet etti. Burada konuşan Safa Vakfı Malatya Şube Başkanı Muhammed Şirin Aslan, vakıf faaliyetleri hakkında bilgiler vererek, “Başkanlık sürecinde bizler arzu ettiğimiz bir hedefe ulaştığımızı ümit ediyorum. Malatya halkının sizlerden çok büyük beklentileri var.  Safa Vakfı Malatya Şube Başkanı olarak toplumdan edindiğimiz bilgilere göre, Malatya’mızın beklentilerini size ifade etmek istiyorum. Malatya bir önceki seçimde daha önceki dönemlere göre oy açısından bir düşüş yaşadı. Şu an sizleri bir fırsat olarak görüyorlar. Beklentileri gerçekleşti. Bu seçimlerde Cumhurbaşkanımızın izinde Malatya’mızda rekor bir çalışma ile beraber, bu olumsuzluğu bir düzlüğe çıkarırsanız ve son seçimlerde alınan oyların üzerinde oy oluşursa, ben inanıyorum ki Malatya'nın nişanı yeniden göklere dikilecek. Sizler Malatya'mızın önderi olacaksınız inşallah. Bu ümitler ışığında bizler tabi çok büyük beklentilerimiz var. Bu beklentilerimizin de canı gönülden gerçekleşeceğini umuyoruz. Bütün kardeşlerimiz ile birlikte sizin emrinizdeyiz” dedi.

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, “Safa Vakfı hakikaten ilimizde ve ülkemizin değişik illerinde güzel hizmetler yapan, kendisini alemi İslam’ın davasına adamış, güzel ahlaklı insanlar yetiştirmek ve bu insanların vatanına, milletine,  bayrağına faydalı olduğu gibi, kendisine ve ailesine yararlı olma noktasında gayret gösteren güzel bir vakfımızdır. Vakfımızı da ziyaret etmekten ve başkanımızdan değerli iltifatlarını da duymaktan büyük memnuniyet duyduğumu da belirtmek istiyorum. Değerli başkanımızın ifade ettiği gibi, inşallah Malatya örneği diye yeni bir örnek olma noktasında siyaset literatüründe yüksek oranda bir oy çıkmasını arzu ediyoruz. İnşallah vakıflarımız, derneklerimiz ile Malatya ortak paydası içerisinde bu çalışmalara yoğun bir şekilde gayret edeceklerini bizzat görüyorum ve duyuyorum” diye konuştu. (Bülten)

İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

 Mersedes Kadir Anısına Fotoğraf Sergisi...
Malatya'nın yediden yetmişe herkesin sevdiği "Mersedes Kadir" lakaplı Fatih Kaydı, ölümünün...

Haberi Oku