Malatya:
'Halkın problemlerini çözmek için buradayız”

19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlama Komitesi üyeleri, Muhtarlar Günü kutlama etkinlikleri kapsamında Vali Aydın Baruş’u makamında ziyaret etti.

İdare ve Denetim Müdürü İsmet Timur, Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Mustafa Tünay, Battalgazi Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Yaşar Karataş, Yeşilyurt Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Ömer Sucu, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren, Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı Vahap Ortaç, Yeşilyurt Muhtarlar Derneği Başkanı Salman Şahbaz, Mahalle ve Köy Muhtarları Derneği Başkanı Aliseydi Yücekaya ve Kayısı Kent Muhtarlar Derneği Başkanı Alaaddin Aktaş, 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebeti ile Vali Baruş’u makamında ziyaret ettiler.

Vali Baruş, tüm muhtarların “19 Ekim Muhtarlar Günü” nü kutlayarak başladığı konuşmasında “Sizlerin de yardımıyla vatandaşımıza en iyi hizmetleri götürmek, vatandaşımızın yüzünü güldürmek için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Sizlerin burada emekleri büyük, mahalle halkımızın nabzının tutulmasında, vatandaşlarımızın sorunlarının aktarılmasında sizlerden zaten sık sık bu talepleri alıyoruz. Önemli olan burada vatandaşla devlet ilişkisinin sağlıklı kurulması. Bu sağlıklı ilişkinin tesis edilmesinde de en temel rol sizlere ait. Vatandaş en yakın kişiler olarak sorunlarını sizlere aktarıyor, sizler bizlere, belediyelerimize aktarıyorsunuz. Bunların çözüm noktasında da sizlerin fikirlerine başvuruyoruz. Sizleri mümkün olduğunca yerinde dinlemek amacındayız. Ancak bu pandemiden dolayı mahalle mahalle ziyaretlerimiz kesintiye uğradı. Önemli olan bu sıkıntılı sürecin atlatılması vatandaşlarımızın, esnafımızın, mahalle halkımızın bu sıkıntılı süreçten bir an önce kurtulmasıdır. Yine salgın sürecinin yönetilmesinde de vermiş olduğunuz katkılar, emekler için de çok çok teşekkür ediyorum. Gerek işyerlerinin kurallara uyması, gerekse vatandaşlarımızın kurallara riayet etmesi anlamında sizlerin katkısı büyük. İnşallah önümüzdeki süreçte kutlayacağımız Muhtarlar Gününün daha nezih ve güzel bir ortamda kutlama bahtiyarlığına erişiriz sizlerle birlikte. Tekrar gününüzü tebrik ediyorum” dedi.

Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren, “Göstermiş olduğunuz çalışmalardan dolayı muhtarlarımız adına size çok teşekkür ediyorum. Pandemi sürecinde mahallelerimizde yaşayan halkımızı bilinçlendirme adına üzerimize düşen görevi yerine getirmeye her zaman hazırız” dedi.  

Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı A. Vahap Ortaç, “Yıl başında Malatya'da maddi hasarlı bir afet geçirdik, sıkıntılı bir dönem geçirdik, arkasından hemen pandemi oldu. Bu süreçte devletin varlığını hissettik, devletimiz vatandaşımızı mağdur etmedi. Gerek maddi, gerek manevi, gerek sosyal imkânlar açısından devlet gücü oranında hiç kimseyi boş çevirmedi. Sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. Birlik ve beraberliğe, kardeşliğe en çok ihtiyaç olduğu bu dönemde bir olmamız gerektiğine inanıyorum. Muhtarlar olarak üzerine düşen görevi gerek depremde, gerek pandemide muhtarlarımızla beraber sahadaydık, Sayın Valim 7/24 sizde sahadaydınız. O yüzden emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kabullerinden dolayı Vali Aydın Baruş’a teşekkür eden Yeşilyurt Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şahbaz, “Pandemi döneminden önce Malatya'nın birebir mahallelerini gezip sıkıntılı olan bölgelerde nokta atışı yaparak o sıkıntıları dinleyip sorunları çözdüğünüzü, çözülemeyenleri de ilgili makamlara ilettiğinizi biliyoruz, şahidiz. Malatya olarak bu anlamda çok şanslıyız, sizin gibi bir Valimiz var. Malatya’nın tüm muhtarları adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kayısı Kent Muhtarlar Derneği Başkanı Alaaddin Aktaş, “Başkanlarımızın da söylediği gibi pandemi ve deprem sürecinde biz muhtarları olarak Valiliğimiz ve Kaymakamlıklarımızla istişareli bir şekilde çalıştık. Devletimizin gücünü yanımızda hissettik. Bizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür eder, saygılarımı sunarım” dedi.

Ziyaret, günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

 

Başkan Gürkan’ı Ziyaret Ettiler

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Malatya’da faaliyet gösteren Muhtar Dernekleri Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret ederek bir süre görüştüler.

19 Ekim Pazartesi günü gerçekleşen ziyarete, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren, Kayısı Kent Muhtarlar Dernek Başkanı Alaaddin Aktaş, Yeşilyurt Muhtarlar Dernek Başkanı Süleyman Şahbaz, Battalgazi Muhtarlar Dernek Başkanı Abdulvahap Ortaç, Köy ve Mahalle Muhtarları Dernek Başkanı Ali Seydi Yücekaya ile Muhtarlık İşleri Şube Müdürü katıldı.

Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren, “19 Ekim Muhtarları Günü dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ı ziyaret ediyoruz. Sayın Başkanımızın Malatya için çok güzel hizmetleri olmuştur. Bu hizmetler artarak devam etmektedir. Ülkemiz ve Dünya’yı etkileyen salgın sürecinde yapmış oldukları çalışmalardan dolayı Sayın Başkanımıza, Bakanımıza ve Milletvekillerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Köy ve Mahalle Muhtarları Dernek Başkanı Ali Seydi Yücekaya ise, “Bizleri kabul ettikleri için Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kayısı Kent Muhtarlar Dernek Başkanı Alaaddin Aktaş da mahallelerindeki sorunları belediyelerle çözdüklerini belirterek, muhtarların özlük haklarında iyileştirmeye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti.

Battalgazi Muhtarlar Dernek Başkanı Abdulvahap Ortaç ise şu ifadeleri kullandı: ”Bazı kapılar vardır 3 defa çaldığın zaman 4. çalışınızda kapanır. Büyükşehir Belediyesinin kapısı bugüne kadar bize hiç kapanmadı. O yüzden Büyükşehir Belediye Başkanımıza ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Burası bizim evimiz her zaman günün her saatinde sorunlarımızla ilgili çözüm üretilmekte. Sayın Başkanımıza ve ekibine şükranlarımı sunuyorum. Büyükşehir Belediyemizin yaptığı hizmetleri görüyoruz. Pandemi ve deprem sürecinde Büyükşehir Belediyemizin var olduğunu gördük. Ekipleriniz sürekli benim bölgemde konutların tahliyesinden tutun diğer konulara kadar bizlerden desteklerini esirgemediler. Sayın Başkanımızın bir sözü var, yapacağız, edeceğiz demiyor, yapıyor yaptıktan sonra söylüyor. O yüzden Türkiye’deki Büyükşehir Belediye Başkanları içerisinde ayrı bir yeri ve konumu var. Muhtarlar olarak her zaman Sayın Başkanımızın yanındayız” şeklinde konuştu.

Son olarak konuşan Yeşilyurt Muhtarlar Dernek Başkanı Süleyman Şahbaz ise, “19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Sayın Başkanımızı ziyaret ettik. Sayın Başkanımızın bugüne kadar yapmış olduğu hizmetleri yakinen takip etmekteyiz. Şehrimiz değişim içerisinde. Şahsım ve muhtar arkadaşlarım adına bizi kabul ettiği için teşekkür ediyorum” dedi.

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Dernek Başkanlarını ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da muhtarların partisi olmadan seçildiğine dikkat çekerek, “Seçilmişlerin en önemlisi ve en değerlisi muhtarlarımızdır. Neden, çünkü bizzat ismine münhasır sandığa gidiyor ve o şekilde seçime giriyor. Mahalle halkının güveni ile seçiliyor. Muhtarlarımız demokrasinin gelişimi anlamanda da en güzel örnektir. Muhtarlık görevinin her kutsiyeti vardır, hem de yaptırım anlamında önemli işlemi vardır. Bir mahallenin iyisi-kötüsü, acısı-tatlısı bütün sıkıntısı muhtarda toplanır. Kimin ne sorunu varsa önce muhtara gelir. Muhtarlarının yazılı görevlerinin haricinde yazılı olmayan görevleri çok fazladır. Bu anlamda biz muhtarlarımızı önemsiyoruz. Cumhurbaşkanımız muhtarı belirli periyotlarla külliyede misafir etmesi muhtarlık müessesesine verdiği önemi göstermektedir. Bunun yanında muhtarların özlük ve sosyal hakları ile ilgili düzenlemelerde yapıldı. Muhtarlarımız halk adına talep ve isteklerde bulunuyorlar. Bizlerde halkın problemlerini çözmek için buradayız. Halkın problemlerini çözme noktasında bize gönüllü danışmanlık yapan muhtarlarımızı önemsiyoruz, onların görüşleri bizim için anlamlıdır. Büyükşehir Belediyesinin olarak çok önemli çalışmalara imza atmaktayız. Malatya’nın yıllardır bekleyen sorunlarını Büyükşehir Belediyesi olarak çözmekteyiz. Yıllardır söylenen bütün işler tek tek yapılıyor ve yapılmaktadır. Malatya’nın geleceğine yönelik yapılan hizmetlerin yanında Malatya’ya çok büyük yeşil alanlar da kazandırmaktayız. Malatya’mızı mazisine layık istikbale hazırlama noktasındaki çalışmalarımızı bütün sivil toplum kuruluşlarımızla, hükümetimizle ve Cumhurbaşkanımızla birlikte el ele vererek gerçekleştireceğiz. 25 Ekim 2020 Pazar günü Sayın Cumhurbaşkanımızı Malatya’da ağırlayacağız. Siz değerli muhtarlarımızı aramızda görmek bizleri mutlu edecektir. Biz birlik içinde olursak çözemeyeceğimiz hiçbir problem kalmayacağı inancındayım” dedi. 

Ziyarette konuşan AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci de muhtarları çalışma partnerleri olarak nitelendirerek, “Muhtarlar, belediyelerimizin, milletvekillerimizin ve hükümetimizin çalışma partnerleri olarak vatandaşlarımızın sorunlarını birlikte çözme noktasında çok büyük emekleri vardır. Gerçekten özveriyle çalışan muhtarlarımızın her birini ayrı ayrı kutluyorum.  Bu millet değerli bir millet. Bizleri seçen milletimiz hizmetin en büyüğüne layık. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan muhtarlarımıza ayrı bir değer verdiğini her bir muhtarımız muhalif olan veya seven sevmeyen herkesin takdir ettiği bir noktada. Dolayısıyla muhtarlarımızın sıkıntılarını giderme konusunda Hükümetimiz üzerine düşeni yapıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a ev sahipliğinden dolayı teşekkür ediyorum. Aynı zaman göreve geldiğinden beri ciddi anlamda çalışmalarıyla göz dolduran işlere imza atıyor. Birlikte veya ayrı ayrı gittiğimiz kırsal mahallelerden başlamak üzere yol, su ve alt yapı çalışmalarına şahitlik ediyoruz. Yaklaşık 1600 km. üzerinde yol yaptılar ve hedefleri 2 bin Km’dir. Zannediyorum ki yılsonuna kadar bu hedefin üstesinden gelecekler. Gelecek sene de bu miktarda yol yapılacak. Merkezi de içine alacak şekilde alt yapı ve yol çalışması bitecek inşallah bundan kimsenin şüphesi olmasın. Sadece asfaltlama işi değil şehrin gelişmesi ve dönüşmesi noktasında önemli projeler hayata geçiyor. Fuar Merkezi, Millet Bahçeleri, Kernek Meydanı yeni meydan çalışması gibi dolayısıyla yeni açılacak meydanla beraber şehrin farklı noktalarında farklı meydanlarla modern kent şehir merkezinin kazanmasında önemli işlere imza atmış olacağız. Başkan göreve geldikten sonra kuşak yolları hızlı bir şekilde devam ediyor. Kuzey Kuşak Yolu ile ilgili köprü ihalesi en büyük sorundu. Onu yaptı ihalesini ve kamulaştırılmalarını yaptı. Hekimhan-Sivas yolu keza mükemmel. Yama Dağı’na 35 km’lik yol yapıldı. Sivas Karapınar, Yeşilyurt Porga, Akçadağ köyleri, Pütürge aynı şekilde çalışmalar çok güzel. Daha anlatamayacağım kadar yapılan hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Güder: "Bizler tüm vatandaşlarımızın yanındayız"

‘19 Ekim Muhtarlar Günü’ dolayısıyla Malatya’da faaliyet gösteren dernek başkanları beraberindeki bazı muhtarlarla birlikte Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’i makamında ziyaret etti.
 
19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren, Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı A. Vahap Ortaç, Kayısı Kent Muhtarlar Derneği Başkanı Alaaddin Aktaş, Yeşilyurt Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şahbaz, Mahalle ve köy muhtarları dernek başkanı Aliseydi Yücekaya, Büyükşehir Belediyesi Muhtarlar Şube Müdürü Mustafa Tünay, Yeşilyurt Belediyesi Muhtarlar Müdürü Ömer Sucu ve Battalgazi İlçesinde görev yapan bazı mahalle muhtarlarıyla birlikte Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’i makamında ziyaret etti. Karşılıklı olarak fikir alış verişinde bulunulan ziyarette ilçede yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında Başkan Güder’den bilgiler alan muhtarlar, hizmetlerinden dolayı Başkan Güder’e teşekkürlerini iletti. Tüm muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutlayan Başkan Güder,  “Vatandaşlarımız ile aramızda köprü vazifesi gören tüm mahalle ve köy muhtarlarımızın ‘Muhtarlar Günü ‘nü kutluyor, görevlerinde kolaylıklar diliyorum” dedi.


Yeşilyurt Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şahbaz, “Bugün 19 Ekim muhtarlar günü dolayısıyla Malatya Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder’i dernek başkanlarımızla birlikte ziyaret ettik. Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Başkanımızı yakın takip ediyoruz. Başkanımızı başarılı buluyoruz.” İfadelerini kullandı.


Kayısı Kent Muhtarlar Dernek Başkanı Alaaddin Aktaş, “19 Ekim muhtarlar günü dolayısıyla Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder’i makamında ziyarete geldik. Başkanımızın her zaman yanında olacağız. Başkanımız Battalgazi’ye gereken hizmeti ve çalışmaları göstermektedir. Bizde bu vesileyle tüm muhtarlarımızın muhtarlar gününü kutlar,  saygılar sunarım” Şeklinde konuştu.


Malatya Mahalle ve Köy Muhtarları Derneği Başkanı Ali Seydi Yücekaya ise “Bugün 19 Ekim Muhtarlar günü. Cumhurbaşkanımız bizlere emanet ettiği bu güzel günde başkanımızı ziyarete geldik. Belediye Başkanımız Osman Güder’in gerek hekimliği döneminde gerekse teşkilat döneminde bu memlekete hizmeti olan bir insan. Battalgazi Belediye başkanımız yapmış olduğu hizmetleri takip etmekteyim ve bazı konularda kendisini arayarak teşekkür etmekteyim. Muhtarlarım adına kendisinin yapmış olduğu değerli çalışmalar, şahsımı ve muhtarlarımızı mutlu etmektedir. Başarılar diliyorum.”


Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı Abdulvahap Ortaç, “Bazı kapılar vardır bir kere, iki kere ya da üç kere gidersin. Dördüncüsünde ise o kapı kapanır. Fakat Battalgazi Belediyesinin kapısı her zaman açıktır, hiçbir zaman bu kapı kapanmadı. Başkanımız teşkilattan gelme. 11 yıl teşkilat başkanlığı yapmış. 2 yılda belediye başkanlığını yapıyor. Battalgazi’nin problemlerini ve sıkıntılarını zaten biliyor. Başkanımız yüksek bir oyla bu görevi devraldı. Bununda hakkını veriyor ve ilçeye güzel işler yapıyor. Özellikle kentsel dönüşümde Türkiye’ye rol model olacak projeler yapıyor. Başkanımız gerek depremde gerekse deprem sonrası yaşadığımız pandemi sürecinde bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Çalışan demir paslanmaz. At binenin, kılıç kuşananındır” dedi.


Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren, “Bizleri bu güzel günde unutmayan Battalgazi Belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Birkaç gün önce Çünkü Battalgazi Belediyesinin konferans salonunda bizleri bir araya getirerek, bütün muhtarları onurlandırdı. Cenabı Allah’ta onu onurlandırsın ve daha ileriye götürsün. Su gibi aziz, çiçek gibi güzel olasın” Diye konuştu.


‘Daha güzel bir Battalgazi’yi inşa etme adına hep birlikte çalışacağız’ diyerek sözlerine başlayan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “19 Ekim Muhtarlar günü nedeniyle muhtar dernekleri başkanlarımız bizleri ziyaret ettiler. Muhtarlık önemli ve kutsal bir meslek. Bu işi yapan insanlar bu işin sorumluluğu ve yükümlülüğünün ne kadar ağır olduğunun farkındalar. Mahallelerimizde yaşanan her türlü sorunlarda muhatap olunacak kişi muhtarlarımızdır. Muhtarlarımız, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadesiyle mahallelinin hizmetkarı konumundalar. Bizde Battalgazi Belediyesi olarak bunun farkındayız. Bizler ‘muhtarlarımıza ve vatandaşlarımıza nasıl faydalı olabiliriz? onun gayreti ve çabası içerisindeyiz. İnsanların en hayırlısı, insanlara en faydalı olandır. Bu emri ilahiyi de biliyoruz. Peygamberimizin bu emrini kendimize düstur edinmişiz. Bu amaçla yolumuza dur durak bilmeden devam ediyoruz. Bizler tüm vatandaşlarımızın yanındayız. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderme adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah daha güzel bir Battalgazi’yi inşa etme adına hep birlikte çalışacağız. Muhtarlarımızın günü kutlu olsun” diyerek sözlerini tamamladı. (Bülten)

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Şahnahan Deresi'nin Çehresi Değişiyor

Haberi Oku