28 Mart 2017 Salı

“Avrupa’nın ambargosu, sivrisinek vızıltısı gibi geliyor”

İnci, “Beldeler büyükşehir belediyesinin şubeleri olacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan İnci, seçim çalışmaları kapsamında Darende ilçesini ziyaret etti. İnci ayrıca Malatya merkezde de Malatya Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği’nin düzenlediği toplantıya da katıldı.

20 Şubat 2014 Perşembe 09:34
 İnci, “Beldeler büyükşehir belediyesinin şubeleri olacak

 

 

YENİ MALATYA- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı  Hakan İnci, seçim çalışmaları kapsamında  Darende ilçesini ziyaret etti. İnci ayrıca Malatya merkezde de  Malatya Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği’nin düzenlediği toplantıya da katıldı.

 

İnci’nin Darende Ziyareti

 

CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan  İnci, beraberinde CHP Darende Belediye Başkan adayı Suat Mengüşoğlu ile birlikte ilk Darende Yukarı Ulupınar’ı ardından da Aşağı Ulupınar Beldesi’ni ziyaret etti ve vatandaşlarla görüştü.

 

Balaban Belediye Başkanı Mehmet Kılıçer’i  de ziyaret eden İnci’ye Belediye Başkanı Kılıçer,  Balaban’ın 1950’li yıllarda belediye olduğunu, Mart ayında yapılacak olan yerel seçim ile birlikte beldelerinin kapatılacağını belirterek,  “Biz belediyemizin kapatılmaması için çok uğraştık.  Ama olmadı, gücümüz yetmedi. Hükümetin aldığı bir karar”  ifadelerini kullandı.

 

 

CHP Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan İnci ise belde belediyelerinin kapatılmasına karşı olduklarını, büyükşehir belediye başkanı seçilmesi halinde bu belediyelerin büyükşehrin şubesi olarak faaliyetlerini sürdüreceklerini  ifade etti.

 

Darende ilçe Merkezi’nde de ziyarette bulunan  CHP’li İnci, Darende Ziraat Odası’nın yeni yönetimini ardından ise Darende Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığına yeniden seçilen Kasım Gücük’ü makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerinde bulundu. İlçe merkezinde esnafları gezerek sorunlarını dinleyen İnci, Darende Belediye Başkanı İsa Özkan’ı da makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

 

İnci, MHP Darende Belediye Başkan Adayı Lütfu Gültekin’i de seçim bürosunda ziyaret ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

 

İnci’den Hayvan hastanesi sözü

 

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan İnci, kent merkezine döndüğünde de Malatya Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği’nin düzenlediği toplantıya da katıldı. Mücelli Caddesi’ndeki bir kafede düzenlenen toplantıda konuşan Hakan İnci, hayvan haklarının önemine değinerek, şunları söyledi:

 

 

“Büyükşehir belediye başkanı olarak göreve gelmem halinde derneğin tüm üyelerine şu sözü verebilirim: Daha kurumsal bir çatı altında sokak hayvanları korunacaktır. Sokağa bırakılan hayvanların belediye bünyesinde bakımlarının yapılmasını ve tekrar sahiplenilmesini sağlayacağız. Ciddi bir hayvan hastanesi oluşturarak tedavilerinin yapılmasını sağlayacağımız gibi Malatya’ya bir hayvan barınağı da kazandıracağız.”

 

Malatya Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Filiz Yenier Erdem ise yaptığı konuşmada, CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan İnci’ye teşekkür ederek, “Hayvan barınağının olmaması Malatya’nın kanayan yaralarından birisidir. Malatya artık büyükşehir belediyesi oldu ve büyükşehir kanunlarına göre bir hayvan barınağının yapılması mecburidir. Malatya’da barınak olmadığı için hayvanları Diyarbakır’a götürmek zorunda kalıyoruz. Bir barınağa ihtiyaç olduğunu biliyoruz. Şu anda var olan bakım evimiz çok yetersiz. Geçici olduğu için burada sadece kısırlaştırma çalışmaları yapılıyor” diye konuştu.

Haber Kaynağı: Yeni Malatya Gazetesi
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Yeni Malatyaspor Bu Sezon Süper Lige Yükselirmi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV