Malatya:
Malatya Büyükşehir Belediyesi Hiçmet İçi Eğitimi Başladı
Malatya Büyükşehir Belediyesi, hizmet içi eğitim semineri başladı.

5 Hafta sürecek Hizmet İçi Eğitim Semineri’nde, Büyükşehir Belediyesi personeline toplam 27 konuda 150 saatlik eğitim verilecek.

Büyükşehir Belediyesi Beydağı Toplantı Salonundaki eğitim seminerinin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Arif Emecen, Genel Sekreter Yardımcıları, daire başkanları ve şube müdürleri ile Büyükşehir Belediyesi personeli katıldı.

Eğitim seminerinde kısa bir açış konuşması yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yeni büyükşehir yapısıyla Malatya’nın her metrekaresinden sorumlu olduklarını, Büyükşehir Belediyesinden hizmet bekleyen her vatandaşın isteğini karşılamak amacıyla gayret gösteriyoruz” dedi.

Başkan Çakır, “Kurumsal yapının en önemli özelliği hizmeti doğru ve zamanında yapmaktır. İnsanlarımızın da en büyük beklentisi budur. Bu yapıyı oluşturmak için çabalıyoruz. Bu yapının oluşması iyi iletişimden geçiyor. Bu eğitim semineri bunun için çok önemli. Bizler vatandaşa hizmet için geldik. Herkesin sorumluluğunu çok iyi bilmesi gerekiyor. İnsanlarımızın Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden mutluluk duyması en büyük amacımız. Bu eğitim programları ilerleyen dönemlerde de devam edecek” ifadelerini kullandı.

İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selma Karatepe Eğitim Semineri’nin ilk oturumunda ‘Belediye ve Halkla İlişkiler’ başlığı altında iletişim, halkla ilişkiler ve Belediyelerde halkla ilişkiler konularında sunum eşliğinde bilgiler verdi.

Karatepe, günümüzün en geçerli iletişim şekillerinin yüz yüze, yazılı, telefon, sözsüz, görsel ve işitsel iletişim türleri olduğunu söyledi. Karatepe ayrıca iletişim engelleri, iletişim hataları, halkla ilişkiler, halkla ilişkilerin unsurları, kurumsal halkla ilişkiler araçları ile ilgili de geniş bilgiler verdi.

Belediyelerin, karar ve yürütme organları yerel halk seçimi ile oluşturulan, yerel halka en yakın yönetsel birimler olduğunu söyleyen Prof.Dr. Selma Karatepe, Belediyelerin Halkla İlişkiler metotlarıyla yaptığı hizmetleri tanıtması, halkın talepleri ile ilgili olarak da tanıma çalışmaları yapması gerektiğini söyledi.

Seminerin öğleden sonraki bölümünde ise Yrd. Doç.Dr. Mevlüt Akyol ‘Beden Dili’ konusunda seminer verdi.

Beden dilinin; insan psikolojisinin ne durumda olduğunu gösteren en büyük hareket algısı olduğunu ifade eden Akyol, “İnsanların duruşu, giyimi, hareket ve tavırları nasıl bir ruh hali içinde olduğunu ikinci şahıslara veya iletişim halinde olduğu insana en iyi beden dili anlatır. İnsanlar zor zamanlar geçirdiklerinde veya sıkıntılı zamanlarında istem dışı davranışlarda ve hareketlerde bulunurlar. Beden dillerinden bu insanları anlamak zor olmaz. Bu insanlarla iletişim kurmak o zamanlarda zor olsa da, sorunların yine çözümü de iyi iletişimden geçmektedir” dedi.

Seminerde eğitim verecek olan diğer kişiler şöyle: Prof. Dr. A. Kadir Baharçiçek, Prof. Dr. Mehmet Tikici, Doç. Dr. Bünyamin Akdemir, Doç. Dr. Kadir Kartalcı, Doç. Dr. Ali Özer, Doç. Dr. İlhan Erdem, Yrd. Doç. Dr. Mevlüt Akyol, Yrd. Doç. Dr. Taşkın Yıldırım, Yrd. Doç. Dr. Hayri Keser, Yrd. Doç. Dr. Yüksel Çırak, Yrd. Doç. Dr. Yüksel Göğebakan, Öğretim GörevlisiM. Ozan Gülada, İş Güvenliği Yöneticisi Murat Arpa.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yeşilyurt Belediyesi 10 aracı ihale ile satacak

Haberi Oku