Malatya:
MALATYA'DAN KISA KISA

SİLAHLA ATEŞ ETME

Aydınlar Mahallesinde, H.G. isimli şahıs aralarında husumet bulunan kardeşi B.G. isimli şahsın kendisine ait kayısı bahçesinde kendisine av tüfeği ile ateş ettiğini beyan ederek şahıs hakkında şikâyetçi oldu. Olay ile ilgili yapılan araştırma neticesinde olayda kullanılan (1) adet ruhsatsız tüfek ele geçmiştir. Cumhuriyet Savcısının talimatı ile gözaltına alınmış olup tahkikata başlanıldı.

MALA ZARAR VERME

Görgü Mahallesinde, B.G. isimli şahıs müracaatta bulunarak kendi aracı ile Yeşilyurt ilçesi, Elemendik mevkiinde seyir halinde iken; önünde seyir halinde olan M.A. isimli şahsın yönetimindeki kamyondan kopan demir parçasının aracına çarpması sonucu, aracında maddi hasar meydana geldiğini beyan ederek şikâyetçi oldu..

ARAPGİR’ DE KAZALAR

Sürgü Mahallesinde, F.Ç. (1955 d.lu) isimli şahıs bahçesinde kesmeye çalıştığı ağacın ayağına düşmesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı.

DOĞANŞEHİR’ DE TEHDİT

Sürgü Mahallesinde, M.A. isimli şahıs müracaatta bulunarak; çocuklarının velayet işlemlerindeki anlaşmazlık nedeniyle A.A. ve E.A. isimli şahısların kendisini tehdit ettiğini beyan ederek şikâyetçi oldu.

ARAPGİR KAZALAR

Bostancık Mahallesinde, L.K. (1994 d.lu) isimli şahıs, aracına demir yüklediği sırada demir parçalarından birinin yüzüne çarpması sonucu hafif şekilde yaralandı.

ARGUVAN’ DA KAZA

Koyuncu Mahallesinde, S.Y. (1940 d.lu) isimli şahıs, evinin oturma odasındaki ampulü değiştirmeye çalıştığı esnada, dengesini kaybederek düşmesi sonucu hafif şekilde yaralandı.

MALA ZARAR VERME

Şahnahan Mahallesinde, M.Ş. isimli şahıs müracaat ederek, yapımı devam eden Kuzey Çevre Yolu inşaatını sürdüren Eksen İnşaat isimli şirketin açmış olduğu sulama kanalından kayısı bahçesine su taşması sonucu ağaçların zarar gördüğünü beyan ederek şikâyetçi oldu.

YEŞİLYURT’ TA KAYIP ŞAHIS

Sarıhacı Mahallesinde, F.Ç. (1981 D.lu) isimli şahıs müracaat ederek; kızı S.K. (2007 D.lu)’ un Akçadağ ilçe merkezinde ikamet eden B.D. (2004 d.lu) isimli şahıs ile birlikte 10.06.2021 günü anlaşarak evden kaçtıkları ve bu tarihten itibaren haber alamadıkların beyan ederek müracaatta bulundu.

PÜTÜRGE’ DE YARALAMA

Ulutaş Mahallesinde, aralarında arazi anlaşmazlığı bulunan B.H. (1969 d.lu) ve Ü.H. (1967 d.lu) isimli şahıslar; aralarında başlayan tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu birbirlerini yumruk vurmak suretiyle hafif şekilde yaralandı.

YEŞİLYURT’ TA TEHDİT

Gözene Mahallesinde, E.Ö. isimli şahıs müracaat ederek; aralarında husumet bulunan kayınbiraderi S.Ö.’ ün kendisini tehdit ve hakaret ettiğini beyan ederek şikâyetçi oldu.

DOĞANŞEHİR’ DE KAYIP ŞAHIS

Söğüt Mahallesinde, M.İ. isimli şahıs müracaat ederek; eşi Fadime İLHAN’ ın iki çocuğunu da alarak evi terk ettiğini, eşinin telefonlarına cevap vermediğini ve nerede olduklarını tespit edemediğini beyan etti.

MALA ZARAR VERME

Fatih Mahallesinde, H.G. isimli şahıs müracaatta bulunarak aralarında husumet bulunan B.G. isimli şahsın kendisine ait üzüm bağlarını kestiğini beyan ederek şahıs hakkında şikâyetçi oldu.

BAHÇEDEN HIRSIZLIK  

          Aydınlar Mahallesinde, B.G. isimli şahıs müracaatta bulunarak kendisine ait kayısı bahçeden kardeşi olan H.G. isimli şahsın izin almadan yaklaşık (10) kğ kayısı çaldığını beyan ederek şahıs hakkında şikâyetçi oldu.

DOĞANŞEHİR’DE TEHDİT

Söğüt Mahallesinde, İ.K. isimli şahıs müracaatta bulunarak; aralarında husumet bulunan İ.C. isimli şahsın kendisini tehdit ettiğini beyan ederek şikâyetçi oldu.  

KULUNCAK’TA İŞ KAZASI

Ciritbelen Mahallesinde, günü Hasan H.D. isimli şahıs bahçesinde traktör ile çalıştığı esnada dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle düşerek traktörün altında kalması sonucu hafif şekilde yaralandı

YÜKSEKTEN DÜŞME

Görgü Mahallesinde, Ö.F.F. isimli şahıs kayısı ağacına çıktığı esnada dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle ayağının kayarak yaklaşık (2) m yükseklikten düşmesi sonucu hafif şekilde yaralandı.  

AKÇADAĞ’DA EVDEN HIRSIZLIK 

Kozluca Mahallesinde A.A. isimli şahıs müracaatta bulunarak evinin deposunda bulunan yaklaşık (500) kğ odunun çalındığını beyan ederek şikâyetçi oldu. Olay sonrası yapılan araştırma neticesinde odunları H.A. ve N.A. isimli şahısların çaldığı tespit edilmiş olup; Cumhuriyet Savcısının talimatı ile şahısların alınan ifadesine müteakip serbest bırakıldı.

HEKİMHAN’DA TEHDİT

Kocaözü Mahallesinde, H.Ö. (1988 doğumlu, doktor) ve K.N.Ö. (1989 doğumlu, doktor) isimli şahıslar müracaatta bulunarak; aralarında miras anlaşmazlığı bulunan akrabaları olan Mehmet M.S. (1957 doğumlu, öğretmen) isimli şahıs tarafından sözlü tehdit edildiklerini beyan ederek şikâyetçi oldu.

YEŞİLYURT’TA KÖTÜ MUAMELE

          Kendirli Mahallesinde, S.G. isimli şahıs müracaatta bulunarak eşi olan İ.G. isimli şahıs tarafından darp edildiğini beyan ederek şikâyetçi oldu. Şahsın ŞÖNİM talebi ve 6284 SK kapsamında koruma tedbir talebi yoktur. Olayla ilgili Cumhuriyet Savcısının talimatı gereği tahkikata başlanıldı.

YÜKSEKTEN DÜŞME

Günedoğru Mahallesinde, M.Z. isimli şahıs bahçede ağaca çıktığı esnada dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle ayağının kayarak ağaçtan düşmesi sonucu hafif şekilde yaralandı.

ARAPGİR’DE İŞ KAZASI

Sinikli Mahallesinde, E.D. isimli şahıs tamir işi yaptığı esnada dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle maket bıçağının kırılan parçasının bacağına saplanması sonucu hafif şekilde yaralandı.

ARGUVAN’DA EVDEN HIRSIZLIK

Güngören Mahallesinde, K.K. isimli şahıs müracaatta bulunarak evinde cüzdanının içinde bulunan 5.000 TL para ve eşine ait pasaportun komşusu H.H.K. ve Ş.Ç. tarafından çalındığını beyan ederek şikâyetçi odu. Cumhuriyet Savcısının talimatıyla tahkikata başlanıldı.

KASTEN YARALAMA

Kamıştaş Mahallesinde, G.K. isimli şahıs ile kardeşi H.K. arasında çıkan kavgada H.K., G.K.’nın burnuna yumruk vurmak suretiyle hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Cumhuriyet Savcısının talimatı gereği tahkikata başlanıldı.

YASAK MALZEME

Yeşilyurt Kapalı Cezaevinde ziyaretçi olarak gelen E.D. isimli şahıs, Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma ve Sağlama suçundan tutuklu bulunan eşi B.D.’ e getirdiği giyim eşyalarının kontrolü sırasında (1) adet antitepresan ilaç tespit edildi.

KASTEN YARALAMA

Yeşilyurt Kapalı Cezaevinde C-15 koğuşunda kalan H/T M.T. isimli şahıs bahçe kapısının kapandığı esnada infaz koruma memurlarına darp edildiğini beyan etti. H/T M.T. isimli mahkum kendisini aynı koğuşta kalan H/T Ömer EDE isimli mahkumun darp ettiğini beyan etmesi üzerine mahkumun muayene ve tedavisinin ardından Cezaevi Savcılısı tarafından adli ve idari işlemler başlatıldı.

KASTEN YARALAMA

Malatya Akçadağ T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda M.Ö. (Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama) isimli şahıs ile H.Ö. (Uyuşturucu Ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama) isimli mahkûmun aralarında çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu birbirlerini hafif şekilde yaralandı.Şahıslar darp ve cebir raporu için Akçadağ devlet hastanesine sevk edilmişlerdir. Ceza İnfaz Kurumu tarafından şahıslar hakkında adli ve idari işlemlere başlanıldı.

DOĞANŞEHİRDE TRAFİK KAZASI

Sürgü Mahallesinde, H.G. isimli şahıs yönetimindeki araç ile seyir halinde iken, G.K.’ un yönetimindeki araca dikkatsizlik ve tedbirsizlik neticesinde çarpması sonucu trafik kazası meydana geldi.  Kazada araç sürücüleri ve İ.T. isimli şahıs hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı.

YEŞİLYURT’ TA TRAFİK KAZASI

Görgü Mahallesinde, E.Y. isimli şahsın kullandığı araç ile Malatya-Adıyaman istikametinde seyir halinde iken; kırmızı ışık ihlali yapması neticesinde İ.Y.’ ın kullandığı araca çarpması neticesinde trafik kazası meydana gelmiş. Kazada araçta yolcu olarak bulunan C.Ç.Y. hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı.

YEŞİLYURT’TA TRAFİK KAZASI

Özal Mahallesinde, S.A. isimli şahıs yönetimindeki araç ile seyir halindeyken dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybederek yolun sol tarafında bulunan refüje çarpması sonucu kaza meydana geldi.  Kazada araç sürücüsü hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı.

DOĞANŞEHİR’DE TRAFİK KAZASI

Erkenek Mahallesinde, A.Y. isimli şahıs yönetimindeki araç ile seyir halindeyken dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybederek yolun sol tarafında bulunan refüje düşmesi sonucu kaza meydana geldi.  Kazada araçta yolcu olarak bulunan E.B., Z.Ç., V.Y., Ş.Y. ve C.N.Y. isimli şahıslar hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralandı.  

PÜTÜRGE’DE TRAFİK KAZASI

Taşmış Mahallesinde, R.A. isimli şahıs yönetimindeki araç ile seyir halindeyken dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybederek yolun sol tarafında bulunan çukura düşmesi sonucu kaza meydana geldi.  Kazada araç sürücüsü R.A. ve araç içerisinde yolcu olarak bulunan M.D., İ.K. ve Ş.T. isimli şahılar hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı.

HABER MERKEZİ

İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

 “Sağlığınız için kırtasiyeleri esnaftan...
Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, okulların yüz yüze eğitime...

Haberi Oku