Malatya:
Mevlid Kandili'ni idrak ettik

            Yeni Malatya- Dün akşam idrak ettiğimiz ‘Mevlid Kandili’ dolayısıyla  siyasiler mesaj yayınladılar.

            Milletvekili Akın’ın Mesajı

            Adalet ve Kalkınma Partisi Malatya Milletvekili Cemal Akın ‘Mevlid Kandili’ dolayısıyla yayınladığı mesajda Hz. Muhammed’in dünyaya teşriflerinin 1443.Yımdönümü olduğunu belirterek şunları  ifade etti:

            “İnsanlık tarihi boyunca Yüce Allah ilahi mesajlarını insanlara iletmek üzere peygamberler  göndermiştir. Gönderilen peygamberler silsilesinin son temsilcisi, barış, hoşgörü ve kardeşlik dini

            İslam’ın müjdeleyicisi Peygamberimiz bu gece dünyaya gelmiştir. Dünyaya teşrifleriyle birlikte  hoşgörüsü, adaleti, ahlakı ve öğütleri ile tüm insanlığı aydınlatmıştır. Peygamber Efendimiz hayatıyla  tüm insanlığa örnek olmuştur. Eşitlik, adalet ve kardeşlik kavramları O'nun la birlikte anlamını  bulmuştur.

            Bu bakımdan, mevlit kandili Peygamberimizin verdiği mesajları anlamak, yeniden hatırlamak  ve layıkıyla yerine getirip tüm insanlığı aydınlatan ışığından faydalanmak için bir fırsattır. Biz de bu  güzel gecede onun hayatından kendi hayatımıza yansıtacağımız güzellikleri bulmalı ve hatırlamalıyız.

            Bu düşüncelerle, hemşerilerimin, milletimin ve tüm İslam aleminin Mevlit Kandili’ni tebrik  eder, Peygamberimizi daha yakından tanımamızı ve anlamamızı sağlamasını, birlik ve beraberliğimize  vesile olmasını temenni ederim.”

            Milletvekili Öz’ün Mesajı

            Ak Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz’de yayınladığı mesajda şunları belirti:

            “Âlemlerin Efendisi, sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav)’nın dünyayı şereflendirişinin yıl dönümündeyiz. Peygamber Efendimizin doğum günü, insanlığın kurtuluşu için çok hayırlı ve mübarek bir başlangıç, Müslümanlar için bayram günüdür.

            Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in ifadesiyle “İçlerinden, kendilerine Allahın ayetlerini okuyan, kendilerini temizleyen, kendilerine kitap ve hikmeti öğreten bir peygamber göndermekle Allah, müminlere büyük bir lütufta bulunmuştur (Al-i İmran 164). Efendimizin ahlak ve fazilet dolu hayatını öğrenmek ve kendimize örnek almak başta gelen görevlerimizdendir. Bir Müslüman için dünyaya gelmiş veya gelecek insanların içinde, Peygamberimizden daha sevgili hiç kimse yoktur ve olmayacaktır.

            Toplumsal barış ve kardeşliği hedefleyen, tüm insanlığın bir arada huzur içerisinde yasabileceği bir dünya için örnek olan Peygamber Efendimizi sevmek ve onu örnek almak; yaptığı çağrıyı hayatımıza yansıtmak; davranışlarımızı onun ahlakına ve tavsiyelerine göre şekillendirmek Müslümanlar olarak hepimizin ortak gayesi olmalıdır.

            Bu düşüncelerle Efendimizin dünyayı şereflendirişinin yıldönümünün insanlığın barış ve kardeşliğine vesile olmasını, kin ve husumetleri yok etmesini, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesini temenni ediyor, başta Malatyalı hemşerilerim olmak üzere tüm İslam âleminin Mevlid Kandilini tebrik ediyorum.”

            Tüfenkçi’nin Mesajı

            Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Bülent Tüfenkçi’de Mevlid Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajda, “ Milletimiz ve bütün İslam âlemi her yıl yeni bir heyecanla peygamberimiz Hz. Muhammed'in getirmiş olduğu ilahi mesajı anlamak, ortaya koymuş olduğu eşsiz örnek ahlâkını özümsemek, ona duyulan engin ve içten sevgiyi gönüllerden sözlere ve toplumsal bilince aktarmak düşüncesiyle camilerde, evlerde ve çeşitli mekanlarda büyük bir coşku ile asırlardır dünyaya gelişini Mevlid Kandili olarak kutlamaktadır.

            Onu sevmek ve örnek almak, sünnetinin ve sîretinin bütün yönleriyle tanınması, insanlığın huzur ve mutluluğu için yaptığı çağrının hayatımıza yansıtılması, güzel ahlâkının ve öğretilerinin davranışlarımızın mihveri ve rehberi yapılmasıdır. Bu duygu ve düşüncelerle

            Mevlid Kandilinin tüm insanlığa sevgi, barış ve huzur getirmesini, bu mübarek gün ve gecelerin Sevgili Peygamberimizi daha iyi tanımamıza vesile olmasını Yüce Allah'tan

niyaz eder, tüm İslam Aleminin ve Malatya'lı hemşehrilerimin Mevlid Kandili'ni tebrik ederim.” ifadelerini kullandı.

İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

MALATYA'DAN KISA KISA

Haberi Oku