Malatya:
MTÜ Battalgazi MYO'nun Bu Haftaki Konuğu Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'dı

Malatya Turgut Özal Üniveristesi Battalgazi Meslek Yüksek Okulu tarafından düzenlenen ve Malatyalı yerel yöneticilerin Battalgazi MYO Yerel Yönetimler Programı öğrencileri ile buluşturulmasını amaçlayan "Yerel Yöneticilerle Kariyer Sohbetleri"nin bu haftaki konuğu Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'dı. 

MTÜ Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut'un katılımı ile internet ortamında yapılan ve Battalgazi MYO Yönetim ve Organizasyon Bölümü Başkanı Cumali Aydoğan tarafından yönetilen sanal derslik sohbetinde, açılıy konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Karabulut, öğrencilerin il yöneticilerinin deneyiminden faydalanmasına önem verdiklerini söyledi. 

Rektör Prof. Dr. Karabulut, "Üniversitemiz bugün birçok güzel işe ev sahipliği yapıyor"

Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nin, kuruluş tarihinden itibaren yoğun bir çalışma ile gece gündüz demeden yürütülen çalışmalar sonucunda Malatya'ya önemli hizmetler ürettiklerini söyledi. Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, "Cumhurbaşkanımızın takdirleri ile kuruluşu gerçekleşen üniversitemiz için her anlamda destekler alarak, tüm ekibimiz ile fedakarlıklar yaptık, bunu ülkemiz için memleketimiz için bir vefa borcu bildik ve bu sayede henüz iki yıllık olan üniversitemiz bugün birçok güzel işe ev sahipliği yapıyor" dedi. 

Kariyer ve Marka Sohbetleri programlarını ile aynı zamanda, bu süreçte bir ders niteliğinde gerçekleştirdiklerini ifade eden Rektör Karabulut, "Kaynaştırıcı ve birleştirici gücü yüksek olan bu tür etkinliklerimizle öğrencilerimizin hem alanları hakkında bilgi sahibi olmalarına yardımcı oluyor, hem de yöneticilerimiz ile tanışma fırsatı bulmalarını sağlamayı hedefliyoruz" diye konuştu. 

Yeşilyurt Belediye Başkanı Çınar, "Malatya’mıza hizmet etme şerefine nail olduk"

Programın bu haftaki konuğu Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya Turgut Özal Üniversitesi öğrenci ve öğretim görevlileri ile buluşmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, Yerel Yönetimler Programı'nın yetiştirdiği öğrencilerin, gelecekte Türkiye'nin şehirlerine hizmet edecek yöneticiler olacağına inandığını söyledi. 

Yeşilyurt Belediyesi'nin çalışmaları hakkında ve yerel yöneticilik deneyimleri ile ilegili olarak konuşan Mehmet Çınar şunları söyledi: “Malatya’da doğduk. Malatya’da büyüdük. Malatya’mıza hizmet etme şerefine nail olduk. Hamdolsun. Şu anda 25 ilden daha büyük olan Yeşilyurt’umuz da Malatya’mızın sorunlarını çözmeye devam ediyoruz. Dinamik ve hızlı bir ekibiz ve çok iş yapıyoruz. Yeşilyurt’ta olmayan, Malatya’da daha önce yapılmamış işlere öncelik vermeyi tercih ediyoruz. Şehrimize katkı sunacağına inandığımız; yeni bakış açılarıyla, birçok yenilik ile şehrimize hizmet etmeye devam ediyoruz.” 

Gençlere yönelik belediye çalışmalarına dair bilgi veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar,  “Gençlere yönelik; millet kıraathanelerinden kitap kafelere, gençlik merkezlerinden spor tesislerine kadar özellikle gençlerimizin hem ruhen hem fiziken hem de bedenen yararlanabileceği merkezler kurduk" dedi. 

Yeşilyurt'un artık kabuğuna sığmaz, kendini aşmış ve yeni gelişmelerin öncüsü olan bir hâl aldığını ifade eden Çınar, “Allah’ın vermiş olduğu sorumluluk ile bu sorumluluk bilinci ile hareket ediyoruz. Şükrediyoruz ki böyle güzel insanlara bize hizmet etme fırsatı verdi. O sebeple bir bunalma, pes etme, geri durma olmadı. Bilakis her sorunu çözdükçe bunun motivasyonu bizi daha ileriye taşıdı. Ülkemizin sizin gibi ufku açık  gençlere ihtiyacı var, sizlerin daha mücadeleci olması gerekiyor ki bizlere yardımcı olabilesiniz.” dedi ve  “2020 yılında 1,5 milyona yakın insan sosyal tesislerimizden istifade etti. Çay içti, kitap okudu, internete girdi. Deprem eğitim merkezinden eğitim aldı, trafik eğitim parkından yararlandı. Halka yerinde hizmet etmeye önem veriyoruz" şemlinde konuştu. 

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, program sonunda Battalgazi MYO Yerel Yönetimler Programı öğrencilerinin sorularını cevaplandırdı. 

Yeşliyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın ağırlandığı sanal derslik sohbetine, MTÜ Battalgazi MYO'nun Kariyer Sohbetleri'ne Rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Battalgazi MYO Müdürü Doç. Dr. Tuncay Kan, Battalgazi MYO Yönetim ve Organizasyon Bölüm Başkanı Cumali Aydoğan, Battalgazi MYO Yerel Yönetimler Programı Öğretim Görevlileri Asim Taş, Taha Yasin Ateş, Niyazi Doğan ve Yerel Yönetimler Programı öğrencileri katıldı. 

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner78

‘Yeni Sanayi Sitesi Çalışmaları Sürüyor’
‘Yeni Sanayi Sitesi Çalışmaları Sürüyor’

Haberi Oku