Malatya:
Özkan, Malatya'ya veda ediyor

HABER MERKEZİ-İHA

Malatya Vergi Dairesi Başkanlığından istifa ederek, memleketi Kayseri’de meslek hayatına Yeminli Mali Müşavir olarak devam edecek olan Ersin Özkan, veda ziyaretlerini sürdürüyor.

Malatya’da 5.5 yıl süreyle Vergi Dairesi Başkanlığı görevini yürüten Ersin Özkan beraberinde Malatya’ya yeni atanan Gurup Müdürü olarak atanan Cemil Müsevitoğlu ile birlikte Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren’e, Malatya Sanayici ve İşadamları Derneği’ne (MASİAD)  ve Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman’a veda ziyaretinde bulundu.

 

ESNAF KURULUŞLARINA VEDA

Esnaf kuruluşlarına yapmış olduğu ziyaretlerde konuşan Özkan, “Malatya’da yaklaşık 5.5 yıl süreyle vergi Dairesi Başkanlığını ifa ettik. Bu süre içerisinde hem sizlerle ve hemde tüm mükelleflerimizle her türlü sivil toplum kuruluşlarımızla mükelleflerin hakları, önerileri konusunda yol gösterici, diyalog içerisinde olmaya gayret gösterdik. Güzel bir 5.5 yıl geçirdiğimize inanıyorum. Yanlışımız varsa aflarınızı dilerim. Ala ilgili ve bilgili olmaya gayret ettik. Malatya’yı çok sevdik, Malatyalıları, sizleri çok sevdik. Bir memlekette burası, gönlümüzün bir parçası da burada. Bizler için Malatya’daki görevimiz doldu. Bundan sonra Kayseri’de özel sektörde çalışacağım. Sizlerinde bizlere göstermiş olduğu yakın ilgi ve alaka için teşekkür ediyoruz. Sağ olun teşekkür ediyorum. Allah ısmarladık”  dedi.

 

MALATYA’DA YENİ GÖREVE BAŞLADI

Vergi Dairesi Başkanlığına vekaleten bakan ve Malatya’da 1 hafta önce göreve başlayan Gurup Müdürü Cemil Müsevitoğlu ise, “Sayın başkanımızla çalışmayı çok isterdim. Kendilerini kıymetli bir şahsiyet olarak tanımanın mutluluğu yanında hizmette beraber olmamanın da üzüntüsünü çekiyorum. Sayın başkanıma bu veda ziyaretleri çerçevesinde birkaç gündür eşlik ediyorum, gerek çalışan personel, gerekse sivil toplum kuruluşlarından ve gerekse de mükelleflerden aldığım geri duyumlarda başkanımın ne kadar sevildiğini, ne kadar güzel hizmet yaptığına şahit oldum. İnşallah bende başkanımın bıraktığı yerden, hizmetleri sürdüreceğiz. Vatandaşa hizmet için geldik, kapımız herkese açık. Mesai mefhumu olmadan karşılıklı diyalogla vatandaşımıza en iyi hizmeti vermeye çalışacağız” dedi.

 

“MALATYA SİZİ BAĞRINA BASTI”

 MESOB Başkanı Şevket Keskin ise “Vergi Dairesi Başkanımızın hem esnafımıza ve hem de Malatya’ya göstermiş olduğu yakınlıktan dolayı esnafımız adına kendilerine teşekkür ediyorum. Gerçekten esnafımız ile Maliye arasında bir köprü oldunuz. Güler yüzünüzle, hoş karşılamanızla esnafımızı karşıladınız. Malatya sizi bağrına bastı, bu bir gerçek, esnaf bağrına bastı. Biz sizin Malatya’dan ayrılmanızdan dolayı üzüntülüyüz. Esnaf camiası Maliye ile iç içedir. Bizde vergisiz kazanç helal bir kazanç değildir, bu anlayıştayız. Ama kazandığımız kadar vergi verilmesi anlayışı içerisindeyiz. Sizinle birlikte 5.5 yıl içerisinde çok güzel bir diyalog içerisinde olduk. Kapınız her zaman esnafa açıktı. Bundan sonrada gelecek olan arkadaşlarında sizinle yaptığımız diyalogu bundan sonrada sürdüreceğiz. Bundan kimsenin tereddüdü olmasın” ifadelerini kaydetti.

  Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren ise, “Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren de  “Esnaf ve sanatkarlar olarak her zaman kapınız bizim için açık oldu. Biz sizden memnunduk. Bundan sonraki hayatınızdan başarılar diliyoruz. Sizden razıydık. Yolunuz açık olsun” ifadelerini kaydetti.

 Esnaf kuruluşlarına yapılan veda ziyaretinde Keskin Özkan’a teşekkür plaketi sunarken, Evren ise kalem hediye etti.

 

GAZETECİLER CEMİYETİNE VEDA…

Ersin Özkan Malatya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek veda etti.

 Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman, Özkan’ın Malatya’da 5.5 yıl süreyle görev yaptığını hatırlatarak, “Bu süre içerisinde diyalogla hareket etmiştir. Güzel hizmetleri olmuştur ve medya ile de güzel temaslar kurmuştur. Bundan sonraki yaşamında sağlık ve mutluluklar diliyorum” dedi.

 Özkan ise, “Malatya’da 5.5 yıl süreyle Vergi Dairesi Başkanı olarak görev ifa ettik. Bu süre içerisinde verginin tahakkukunda, tahsilinde, tüm mükelleflerimize, mükellef temsilcilerimizle yakın ilişkiler içerisinde bulunduk. Süreci kolaylaştırmaya yönelik her türlü tedbiri aldık. Sürekli diyalog ve işbirliği içinde olmaya çalıştık.  Bu anlamda Malatya’da güzel günlerimiz geçti, gönlümüzün bir tarafı Malatya’da. Görevimizi noktaladık ve Malatya’dan ayrılıyoruz” diyerek veda etti.

  Özkan’a Malatya Gazeteciler Cemiyeti adına yönetim kurulu üyesi Bayram Osmanlıoğlu tarafından teşekkür plaketi verildi.

 

MASİAD'DA VEDA ETTİ…

Ersin Özkan, Malatya Sanayici ve İşadamları Derneği’ne de  (MASİAD) veda ziyaretinde bulundu.

MASİAD Başkanı İbrahim Güngör, “Yaklaşık 6 yıl ilimizde görev yapan Ersin Özkan başkanımız görevi süresince yaptığı görevlerden dolayı biz ve üyelerimiz çok memnun kaldı. Yeni görevlerinde başarılar dilerim” dedi.

Vergi Dairesi Başkanı Ersin Özkan, “MASİAD ile karşılıklı fikir alışverişinde sürekli bulunduk. Görevi bırakıp, memleketim Kayseri’de iş hayatımı sürdüreceğim” ifadelerini kullandı.

Güngör, Özkan’a ziyaretin anısına MASİAD’ın plaketini verdi.Yeni Malatya Gazetesi
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner77

“Bu Tarife Dışındaki Tarifeler Geçersiz”
“Bu Tarife Dışındaki Tarifeler Geçersiz”

Haberi Oku