Malatya:
Prof.Dr. Özdemir, Bezmialem Tıp'ın Dekanı Oldu

Prof.Dr. Özdemir, Bezmialem Tıp’ın Dekanı Oldu

Hemşehrimiz Prof.Dr. Ramazan Özdemir, İstanbul’daki Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi dekanlığı görevine atandı.

Kardiyoloji Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi, bölüm başkanı ve sonra da Tıp Fakültesi Dekanı olarak görev yaptığı İnönü Üniversitesi’nden 2017 yılında emekli olan Prof.Dr. Ramazan Özdemir, Bezmialem Vakfı Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne geçmiş ve Kardiyoloji Anabilim Dalı başkanlığı görevini üstlenmişti.

Prof.Dr. Ramazan Özdemir, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Sema Arıcı’nın görev süresinin dolmasıyla boşalan dekanlık görevine atandı. Dekanlık görevine 2 Ocak günü resmen başlayacak olan Prof.Dr. Özdemir’i, ilk kutlayanlar eski dekan Sema Arıcı ile aynı fakültenin eski dekan yardımcısı, Radyoloji Anabilim Dalı Başkanı hemşehrimiz Prof.Dr. Alpay Alkan oldular.

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde görev yaparken, bu merkezin ‘marka’ isimlerinden olan Prof.Dr. Ramazan Özdemir’in dekanlığa atanması İstanbul’daki Malatyalılar arasında ve Malatya’da sevinçle karşılandı.

PROF.DR.RAMAZAN ÖZDEMİR’İN ÖZGEÇMİŞİ..
1965 yılında Malatya’nın Pütürge ilçesinde doğdu.

İlk, orta ve lise öğrenimini Malatya’da tamamladı.

1990 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu ve aynı yıl TUS ile İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim dalında asistan olarak göreve başladı.

1991 TUS’ da Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalını dereceyle, kazandı. 1992 TUS’da İstanbul Haydarpaşa (Siyami Ersek) Kardiyoloji, 1993 TUS’da İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalını kazandı.

1993 yılında kısa dönem askerlik görevini Erzurum Fevzi Çakmak Askeri Hastanesi’nde tamamladı.

1995-1996 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi’nde Girişimsel Kardiyoloji alanında ihtisasını tamamladı.

1996 yılında İnönü Üniversitesi Kardiyoloji Anabilim Dalına Yrd. Doç. olarak atandı.

1997 yılında bir süre Başhekim Yrd. olarak görev yaptı ve aynı dönemde Turgut Özal Tıp Merkezi Kardiyoloji Kliniği Anjiyo Laboratuarı’nın kurulmasında aktif rol aldı.

1999 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde Doçentlik ünvanını aldı.

1999-2001 yılında İnönü Üniversitesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı.

2005 yılında Profesör ünvanını aldı.

2002 yılında bir sure Almanya Bremen Oldenburg Hastanesi Kardiyoloji Kliniği ve 2004 yılında Hollanda Utrech Alexander Hospital Kardiyoloji Kliniği’nde Girişimsel Kardiyoloji alanında çalıştı.

2005-2008 yılları arasında Türk Kardiyoloji Derneği Girişimsel Çalışma Grubu Başkan Yardımcısı,

2008-2010 yıllar arasında Türk Kardiyoloji Derneği Girişimsel Çalışma Grubu Başkanlığı yaptı.

2010-2014 yılları arasında iki defa Türk Kardiyoloji Derneği yönetim kurulu üyeliği yaptı.

2008-2011 yıllarında İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı yaptı.

Koroner arter girişimleri yanında, yapısal kapak hastalıklarının tedavisinde kullanılan TAVİ ve MİTRACLİP işlemlerinin öğreticisi ve eğiticisidir.

Avrupa ve Türkiyede Kalp yetmezliği tedavisinde yeni kullanılmaya başlanan AFR yöntemini ilk defa ve en fazla hasta katkısıyla Bezmialem Vakıf Üniversitesi kordinatörlüğünde pilot çalışma olarak başlatmıştır ve çalışma sonucunda AFR cihazı uluslararası CE belgesi almıştır.

Alanı ile ilgili Ulusal ve Uluslararası 100’ün üzerinde makale ve bildirisi mevcuttur.

Klinik Kardiyoloji ve Farmakoloji, Girişimsel Kardiyoloji kitaplarında bölüm yazarlığı yaptı.

Kardiyoloji Network, Kardiyoloji Seminerleri, Türk Kardiyoloji Derneği Arşivi, Girişimsel Kardiyoloji, Anadolu Kardiyoloji Dergilerinde Bilimsel Danışmanlık yapmaktadır.
Türk Kardiyoloji Derneği, Avrupa Kardiyoloji Derneği, Türk Tabipler Birliği’ne üyedir.

2004-2006 yılları arasında Malatyaspor’ da Basın Sözcüsü olarak görev aldı.

2017 yılında İstanbul Bezmialem Vakıf Üniversitesinde göreve başladı, halen Bezmialem Vakıf Üniversitesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı başkanı olarak görev yapmakta,

2020 ocak ayı itibari ile Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlık görevine atanmıştır.

Evli ve iki çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Yeni Malatya Gazetesi

FOTO: Prof.Dr. Ramazan Özdemir, eski dekan Prof.Dr. Sema Arıcı’yla

FOTO: Prof.Dr. Özdemir’i ilk kutlayanlardan biri de hemşehrimiz Prof.Dr. Altay Alkan oldu

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner82

"Kadınlar geleceğin mimarlarıdır"
"Kadınlar geleceğin mimarlarıdır"

Haberi Oku