Malatya:
SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ
 Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası'nda sporculara ödülleri verildi

SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ

  2. Uluslar Arası Altın Kayısı Satranç Turnuvası, Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen ödül töreniyle birlikte sona erdi.

  Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Satranç Federasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen 2.   Uluslar Arası Altın Kayısı Satranç Turnuvası sona erdi. Atatürk Spor Salonu'nda yapılan ve 5 gün süren turnuva sonunda kategorilerinde dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

  Kategorilerinde dereceye giren sporculara madalya ve kupanın yanı sıra Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından para ve çeşitli ödüller verildi.

  Sporcuların ödüllerini; Malatya Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, TSF Asbaşkanı Aşkın Keleş ile Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı takdim etti. 2. Uluslar Arası Altın Kayısı Satranç Turnuvası kapsamında görme engelli sporculara teşvik ödülü verildi.

 

Turnuvada  A kategorisinde final sıralaması şöyle oluştu:

1-Petar Genov-Bulgaristan

2-Azer Mırzoev-Azerbaycan

3-Davıt Zarkua-Gürcistan

4-Davıt Benıdze-Gürcistan

5-Azaladze Shota-Gürcistan

6-Darban Morteza-İran

7-Eldar Gasanov-Ukrayna

8-Shalamberıdze Akakı-Gürcistan

9-Logman Gulıev-Azerbaycan

10-Shahrıyar Rahmanov-Azerbaycan

 

Turnuvada en iyi Türk sporcular ise şöyle:

1-Bahadır Özen-İstanbul

2-Zafer Gücin-Adana

3-Nazmi Can Doğan-Mersin

 

En iyi 2001-2200 ELO puanına sahip olan sporcular:

1-Rashad Zeynallı-Azerbaycan

2-Zafer Gücin-Adana

3-Nazmi Can Doğan-Mersin

 

En iyi 1700-2000 ELO puanına sahip sporcular:

1-Bahadır Özen-İstanbul

2-İmameddin Ceylan-Siirt

3-Kasım Demirçin-Muş

 

Dereceye giren yerel sporcular:

1-Ali Ekber Doğan-Malatya

2-Mustafa Yayık-Malatya

3-Ünal Dönmez-Malatya

4-İlker Aktaş-Malatya

5-Erdem Sarıtaş-Malatya

 

En iyi 55 yaş üstü sporcular:

1-Bedri Sadıku-Kosova

2-Sedat Sabri Severcan-Ankara

3-Mümin Aksu-Bursa

 

En iyi kadın sporcu:

Yulıa Gökbulut-İstanbul

 

Genel B kategorisinde dereceye giren sporcular:

1-Kadir Kutay Özcan-Ankara

2-Ömer Amir Akdağ-Adana

3-Can Kara-Ankara

4-Yunus Enes İpek-Tokat

5-Feyzullah Çitil-Malatya

6-Eşref Işık-Elazığ

7-Servet İsmail Çalık-İstanbul

8-Mariam Javakhishvili-Gürcistan

9-Necdet Duman-Mersin

10-Hasan Basri Kayhan-Malatya

 

En iyi ELO'suz sporcular:

1-Feyzullah Çitil-Malatya

2-Servet İsmail Çalık-İstanbul

3-Hasan Basri Kayhan-Malatya

 

En iyi 18 yaş altı sporcular:

1-Kadir Kutay Özcan-Ankara

2-Ömer Amir Akdağ-Adana

3-Can Kara-Ankara

 

En iyi kadın sporcular:

1-Mariam Javakhishvili-Gürcistan

2-Irman Dai-Gaziantep

3-Gülseren Kılıç-Hatay

4-Nihal Duman-Diyarbakır

 

En iyi yerel sporcular:

1-Feyzullah Çitil-Malatya

2-Hasan Basri Kayhan-Malatya

3-Ahmet Tarık Gedikoğlu-Malatya

4-Ahmet Hamza Kaya-Malatya

5-Mehmet Ruşen Zevkli-Malatya

6-Aytaç Arpacı-Malatya

7-Osman Karakurt-Malatya

 

En iyi kadın sporcu:

Nazlıhan Şeyma Demir-Malatya

 

En iyi 55 yaş üstü sporcular:

1-Şükrü Alkan-Ankara

2-Selçuk Aydın-Bursa

3-Nail Odabaşı-İstanbul

 

Genel C kategorisinde dereceye giren sporcular:

1-Tuna Sargınalp-Adıyaman

2-Kürşat Buğra Gökçek-Mersin

3-Cem Toprak-Hatay

4-Giray Kaan Durukan-Sivas

5-Arda Altundal-Hatay

6-Uğur Can Genç-Elazığ

7-Mehmet Emre Kayagil-Malatya

8-Efe Emir Ersöz-Eskişehir

9-Emir Türken-Hatay

10-Berfin Karakuş-Gaziantep

11-Nurullah Kılıç-Siirt

12-İrem Azra Öz-Adıyaman

13-Tuana Damlagül Nar-Hatay

14-İrem Beşe-Gaziantep

15-Elif Günsever

 

En iyi kadın sporcular:

1-Berfin Karakuş-Gaziantep

2-İrem Azra Öz-Adıyaman

3-Tuana Damlagül Nar-Hatay

 

En iyi yerel sporcular:

1-Mehmet Emre Kayagil-Malatya

2-Serkan Enes Çetinkaya-Malatya

3-Birkan Tayyip Dündar-Malatya

 

D kategorisi final sıralamasında dereceye giren sporcular:

1-Melik Baver Adsız-Van

2-İnan Soydan-İstanbul

3-Emre Coşkun-Hatay

4-Barış Emre Yılmaz-Hatay

5-Kaan Soylu-Malatya

6-Onur Utku Batmaz-Gaziantep

7-Hayrun Nisa Şahin-Gaziantep

8-Fatih Yiğit-Trabzon

9-Barış Karaboğa-Mersin

10-Gökdeniz Kuzu-Hatay

11- Berkay Mert Kuru-Trabzon

12-Ali Özkan-Malatya

13-Yiğit Çaprak-İzmir

14-Miraç Polat-Malatya

15-Furkan Özaslan-Gaziantep

 

En iyi yerel sporcular:

1-Kaan Soylu-Malatya

2-Ali Özkan-Malatya

3-Miraç Polat-Malatya

 

En iyi kadın sporcular:

1-Hayrun Nisa Şahin-Gaziantep

2-Sümeyye Yıldırım-Diyarbakır

3-Ecem Eraslan-Trabzon

 

Teşvik ödülleri

1-Mümin Aksu-Malatya

2-Ünal Dönmez-Malatya

3-Muhammed Cezmi Erzen-Malatya

4-Taner Menekşe-Malatya

5-Erdal Sönmez-Malatya

6-Yunus Emre Özpolat-Malatya

7-Levent Çelik-Malatya

8-Hasan Çoban-Malatya

9-Muhammed Dönmez-Malatya./FERDİ DURDU

 



Yeni Malatya Gazetesi
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner77

"29 Ekim 1923, tarihi bir cevaptır"
"29 Ekim 1923, tarihi bir cevaptır"

Haberi Oku