Malatya:
'Seçimlere şaibe karıştırmak için çalışıyorlar”
 

BURHAN KARADUMAN

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Malatya programı kapsamında AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek, burada partililerle bir araya geldi. Bozdağ, parti ziyaretinde genel gündem ve yerel seçimlerle ilgili çeşitli değerlendirmeler de bulundu. Bozdağ’a ziyaretlerinde AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Mustafa Şahin ve Cemal Akın’da eşlik etti.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ yerel seçimlerle ilgili değerlendirme yaparak, “Partilerin dışında, partilerden daha fazla partici olan kesimler ve çevrelerde ayrı gayret içerisindeler. Herkes, ‘Biz bu seçimde AK Parti’yi biraz daha geriletmek, onun oyunu azaltmak için’ bir ittifak içerisinde hareket ediyorlar.  Yani, gazetelerde felan ‘İttifaklar yapıyorlar, ediyorlar’ diye haberler çıkıyor. Bu haberler yeni değil, benim bildiğim. Her seçimde baktığımız zaman hangi belediye başkanı adayımız varsa, onun karşısında en güçlü parti hangisi ise diğer partilerin orada doğal bir ittifak yaptığını görüyoruz. Şuanda CHP’nni,  başkaca partilerin değişik ittifak arayışları olsun diye haberler yapanlar var, manşet atanlar var, yorum yapanlar var.  Onlar istedikleri kadar haber yapsınlar, manşet atsınlar, yorum yapsınlar, halk bildiği duayı okumaya devam edecektir” ifadelerini kaydetti.

  Bozdağ şunları söyledi;  “Güçlü bir Türkiye’yi istemiyorlar. Onun içinde Türkiye’yi güçle yapan ne varsa, onların üzerine giden dışarıdan ve içerden yapılar var. Bugünün Türkiyesi ile dünün Türkiyesi mukayese edilemeyecek oranda değişmiştir. Eski Türkiye’ni rüyasını görenler, eski Türkiye’yi hayal edenler boşuna uğraşıyorlar.”

 

“SEÇİMLERE ŞAİBE KARIŞTIRMAK İÇİN PLATFORM OLUŞTURULDU”

   Tarhan Erdem’in ortaya attığı bir iddiayı değerlendiren Bozdağ,  “Seçimleri nasıl sıhhatsiz, nasıl güvensiz, nasıl hileli bir seçim olduğunu ortaya koymak için çalışma yapalım ve Türkiye’ni n seçimlerini hileli gösterelim diye bir yapı kurulabilirmi? Maalesef şimdi bizde böyle bir yapı, böyle bir platform oluşturan insanlar var.  Şimdi oturup çalışıyorlar, seçimlere şaibe karıştırmak için. Allah, Allah. Türkiye yıllardır seçim yapar, seçimlerde biliyorsunuz bütün partiler yarışır. Yani 1980’den sonra yapılan bütün seçimleri hep beraber biliyoruz, seçime giren hiçbir parti  ‘Seçime hile karıştırıldı da ben bu yüzden bu seçimi kabul etmiyorum’ dediğini duymadık.  Türkiye’nin en iyi yaptığı, en şeffaf yaptığı, en sağlıklı yaptığı işlerin başında seçimler gelmektedir” şeklinde konuştu.

 

“PARAYLA OLUYORSA, CHP’Yİ İKTİDARA GETİRSİNLER”

CHP’ye yönelik eleştirile ifadelerde kullanan Bozdağ şu şekilde konuştu; “Şuanda sermayeden epey imkanı olan CHP’nin arkasında önünde uğraşıyorlar. Yani bu iş parayla oluyorsa, dağıtsınlar parayı getirsin CHP’yi iktidara. Yani varsa öyle bir şey. Şu anda baya zenginlerle iş tutuyorlar. Bunların tamamı millete saygısızlıktır, millete hakarettir, bu milletin şerefine ve asaletine küfür anlamı taşır. Ama maalesef bunu yapıyorlar. Şimdiye kadar bu yaptıkları para etmeyince şimdi seçimlere hile karıştırıldı, seçimlerde şaibe oldu, seçimlerde böyle oldu, şöyle oldu diye bir platform oluşturmuşlar, bir mühendislik oluşturmuşlar, şimdiden Türkiye’yi karalama kampanyasına başlamış durumdalar.”

 

“MALATYA’DA SEÇİMLERİ ALACAĞIZ”

  Malatya’da yerel seçimlerde büyükşehir belediyesi ile ilçe belediyelerin tamamını almak istediklerini ifade eden AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, “Biz Malatya teşkilat olarak 2014 yerel seçimlerine hazırlanıyoruz, koşturuyoruz. Malatya’nın 12 bin kilometresinin tamamın karış karış geziyoruz. Milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımız,  teşkilatlarımız ayrı ayrı programlar yapıyorlar. Mahallelerdeki bütün yapılanmalarımızı tamamladık” şeklinde konuştu. 

 Ziyaretin bitiminde Bozdağ’a yaş kayısı sepeti hediye edildi.

 

MALATYA VALİLİĞİNE ZİYARET

Malatya’ya gelen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Malatya Valiliği’ni ziyaret ederek Vali Vasip Şahini el Malatya Belediyesi’ni de ziyaret ederek Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile görüştü.

 Beraberinde AK Parti Malatya milletvekilleri Öznur Çalık ve Mustafa Şahin, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi ile birlikte Vali Vasip Şahin’i ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, basın mensuplarının sorularını da cevaplarken, Türkiye’ye gelen Suriyeli mülteci sayısının 200 bin’i aştığını ifade açıkladı.

Bozdağ,  “Suriye’den Türkiye’ye gelmek isteyenleri biz tespit etmiyoruz. İmdat diyen ve canını kurtarmak isteyenler kapımıza geldiğinde biz o kapıyı kapalı tutamayız. Açık kapı politikamız bugüne kadar uyguladık. Mazlum ve mağdurun yanında olmamız, geleneğimizde var. Bu sadece bugüne mahsus değildir. Birçok ülkeden insanlar ülkemize geldi” ifadelerini kaydetti.

“HAYIRLI SONUÇLAR ÇIKACAK”

 Barış sürecinide değerlendiren Bozdağ, “Terörü tamamen Türkiye’nin gündeminden çıkarmak kararındayız. 6 ayı geçen süre zarfında şehit düşen asker ve polisimiz yoktur. Kaçırılan görevliler ailelerine döndü. Mecliste çözüm için araştırma komisyonu kuruldu. Akil insanlar fotoğraf çıkardılar ve çalışmalarını raporladılar. Ülkemizin hayrına ve yararına sonuçlar çıkacağını ümit ediyoruz” dedi.

 Alevi açılımı çalışmalarıyla ilgili de bilgi veren Bekir Bozdağ, “Aleviler ilk defa devlet katında resmi bir muhatap buldular. Alevi çalıştayları yapıldı. Alevilerle ilgili birçok çalışma yapıldı. Dersim hadiseleri diye bilinen ve ilk defa bir başbakan özür dilenmesi gerekiyorsa , ben alevi kardeşlerimizden özür diliyorum dedi. Özrü de hükümetimiz yaptı. Alevilerle ilgili konuşmaktan ziyade çözüm endeksli çalışmalar yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

Vali Vasip Şahin ise ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirip, ”Malatya olarak, Türkiye’nin ekonomik ve kültürel gelişmesinin daha ileri taşınması noktasında üzerine düşeni en iyi şekilde yerine getirmeye gayret ediyoruz” dedi.

 Vali Şahin, Bozdağ’a el dokuması halı hediye etti

MALATYA BELEDİYESİ’NE ZİYARET

  Bozdağ beraberindeki Vali Vasip Şahin, milletvekili ve partililerle birlikte Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı da ziyaret etti.

 Ziyarette Bozdağ’a kısa bir brifing veren Belediye Başkanı Ahmet Çakır, öncelikle Belediye’yi daha dinamik ve verimli hale getirmek için Kent Bilgi Sistemini esas alarak çalışmalara başladıklarını söyledi. Tek merkeze sıkışan Malatya’nın daha sağlıklı büyümesi için alt merkez projelerini hayata geçirmeye çalıştıklarını ifade eden Çakır, bu doğrultuda 1/25.000 ölçekli plan hazırladıklarını kaydetti.

  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “Gerçekten Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Büyükşehire yaraşır hizmetler yapmış durumda, tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum. Malatya’yı büyük bir değişim, dönüşüm kenti olarak görüyoruz. Belediye de bu işin öncülerinden. Onun için de başkanı tebrik ediyorum. Ekibini tebrik ediyorum. Seçimlerde de tabi Malatyalılar emeğe ve alın terine büyük önem veriyor. Ben eminim ki bu hizmetleri daha büyük bir biçimde takdir edecektir” dedi.

“TARİHİ BİR ADIM ATTIK”

Belediyecilik konusunda hükümet olarak çok ciddi adımlar attıklarını kaydeden Bozdağ, “Özellikle Türkiye de Büyükşehir belediyecilik anlamında tarihi bir reforma imza attık. 1913 yılında çıkmış il özel idare yapısını değiştiren tarihi bir adım attık. Yüz yıllık bir yapıda reform yaptık. Şimdi büyük  şehrimizin sınırı ilin sınırı oldu. Bütün köyüne, mezrasına dağına, tepesine her yerine belediyemiz hizmet edecek ve inanıyorum ki çok da başarılı olacak” şeklinde konuştu.

Çakır, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a kayısı kristali ile sepette yaş kayısı hediye etti.Yeni Malatya Gazetesi
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

“Malatya’nın güzelliğine güzellik katacağız”
“Malatya’nın güzelliğine güzellik katacağız”

Haberi Oku