Malatya:
'Sen hangi partiden milletvekili seçildin”


 YENİ MALATYA- Malatya Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Çakır, büyükşehir kapsamında 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimle birlikte  tüzel kişiliği sona erecek olan belde belediyelerinden Hanımınçiftliği Beldesi’ni ziyaret etti. Ziyarette AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi’de bulundu.
 AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi ziyaretteki konuşmasında,  “30 Mart’ta oylarınızı AK Parti lehine kullandığınızda, Malatya için yeni bir milat olacak. Bu milat; Malatya’nın yeni bir hamle yapacağı, yeni bir değişim ve dönüşüme gideceği, Malatya’nın kendi yerelinde kalkınacağı anlamına gelmektedir. Bunu hep beraber görüp, yaşayacağız. Malatya büyükşehir oldu. Eğer büyükşehir yasasını incelediyseniz, artık ‘tek adamlık’  döneminin bittiğini görürsünüz. Hizmetin ekip ve kadro işiyle yapılacağını da görebilirsiniz. Birilerinin ‘ben büyükşehre talibim’ demesi tek başına yetmiyor. İyi bir ekip, iyi bir kadro, arkasında da yerel siyaseti bilen, gerçekten bu ülkenin kodlarını okuyabilen bir partinin, bir teşkilatında olması gerekiyor” ifadelerini kullandı ve daha sonra şunları belirtti:
  “Büyükşehir Yasası’nın hazırlanması noktasında Ahmet Çakır Başkanımızın bu işin içerisinde olması, yasa hazırlanırken Malatya’nın bu işin içerisinde tutulmasında milletvekillerimizle beraber rol oynamaları, büyükşehir yasasının AK Parti’nin projesi olması büyük önem taşıyor. Bütün bunları topladığımızda, büyükşehirin ehliyet ve liyakat bakımından, bu işi yapabilirlik bakımından AK Parti’den tekrar belediye başkan adayı gösterilmesi hem partimiz hem de Malatya adına büyük bir şanstır. Çünkü başkanımız beldeler ve ilçelerimizi çok iyi bilen, sorunları yerinde tespit eden bir belediye başkanıdır. Sizlerin içinden çıkan bir belediye başkanı, sizlerin sorunlarını yerinde gören ve her zaman sizlerle olan bir belediye başkanı olması hem beldelerimiz hem ilçelerimiz hem de Malatya’nın tamamı için büyük bir şanstır. 2002 öncesi Malatya ile 2002 sonrası Malatya bir mi? Arada çok büyük fark yok mu?. Mesele bu, âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Malatya’yı AK kadrolar husumet ve hamasetle değil sevgi, saygı dayanışmayla, ortak akılla yönettiler ve inşallah 30 Mart’ta sizlerin destekleriyle bir kez daha yöneteceklerdir. Bir dönem AK Parti’den milletvekili olan ve şimdide Saadet Partisi’nin Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan o zat, bizim yani Ak kadroların Malatya halkıyla olan irtibatımızı, gönül bağımızı, hizmetlerimizi, sevdamızı, yaptıklarımızı,yapacaklarımızı, hedeflerimizi, projelerimizi, tesis ettiğimiz güveni ve itimatı hazmedemiyor. Şimdi söz söylediğin AK Parti için ey zat 3 Kasım 2002 tarihinde sen hangi partiden milletvekili seçildin ve parlamentoya gittin?. Neredeydin sen?. 21 Kasım 2002 ve 1 Aralık 2002 tarihindeki söylemlerinle şuanda çelişiyorsun çelişiyor. Artık eski söylem, eski sert tutumlar siyasete ve topluma çare olmayacak. Artık Malatya eski Malatya değil. Bize önce Allah, sonra millet yeter. Siz yani muhalefet adayları da çok iyi biliyorsunuz ki biz yaratılmışların en şereflisi olan halkımızla, insanımızla yürüyoruz. Varsın siz muhalefet adayları kuru sıkı atmaya devam edin, bizim derdimiz gönül almak ve Malatya’ya hizmet etmektir. Bizim daha önümüzde yapacak çok işimiz var”  
 Malatya Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Çakır’da  Hanımınçiftliği’ni sorunsuz bir yapıya kavuşturacaklarını belirterek şunları vurguladı:
 “Hedefimizi koyacağız, şuanda devam eden ekip yapımızı daha güçlü hale getireceğiz” dedi. Çakır, Malatya Belediyesi’nin bugüne kadar gerek ilçe gerek belde ve köylere ciddi yatırımlar yaptığına vurgu yaparak, “Büyükşehirle birlikte Hanımınçiftliği’ne bizler hizmet edeceğiz. Buraların eksiklerini ve sorunlarını bizler çözeceğiz. Bu bölgelerde tarım alanlarının korunarak, yaşam ve yerleşim alanlarının daha sağlıklı ve modern hale getirilmesi, sorunsuz bir yapıya kavuşturulması bizim temel vazifemiz olacak. Bugüne kadar Malatya Belediyesi olarak ilçelerimiz, beldelerimiz ve köylerimize yatırımlar yaptık. Teknik, araç-gereç ve proje anlamında destekler verdik. Büyükşehir ile birlikte daha kalıcı, sağlıklı ve birbirini tamamlayan genel projelerle; Malatya’yı bir bütün olarak ele alıp, sağlıklı bir planlama yapacağız. Biz işin mutfağında olacağız. Dinamik bir yapı oluşturmak zorundayız. Büyükşehirin birçok avantajları var. Malatya’da 5 yılda yakalamış olduğumuz ivme, büyükşehirle birlikte daha büyük bir hız kazanacak. Daha önce kendi alanlarımız içerisindeki bu değişimin, ilçelerimize doğru yayıldığına da hep birlikte göreceğiz”
 Hanımınçiftliği Belediye Başkanı Abdulvahap  Şerefhanlı’da konuşmasında ziyaret nedeniyle teşekkür ederek, “Partimizle birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi. Hanımınçiftliği’ne, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile birlikte güzel hizmetler yaptıklarını kaydeden Şerefhanlı, “İki dönem halkımıza hizmet etmenin gayreti içerisinde olduk. Malatya Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’ın bizlere çok büyük katkıları oldu. Bu anlamda da kendisine verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. 30 Mart’tan sonra resmi olarak büyükşehir olacağız ama biz bundan öncede büyükşehrin nimetlerinden yararlanmış bir beldeyiz. Bu anlamda Ahmet Çakır’ın büyükşehir belediye başkanı olduktan sonrada beldemize çok güzel hizmetler yapacağına inanıyorum” Yeni Malatya Gazetesi
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner77

“Bu Tarife Dışındaki Tarifeler Geçersiz”
“Bu Tarife Dışındaki Tarifeler Geçersiz”

Haberi Oku