Malatya:
TBMM Genel Kurulu'nda Aslanoğlu konuşuldu


 

 

BURHAN KARADUMAN

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin başkan vekili Sadık Yakut başkanlığında gerçekleştirdiği dünkü oturumunda, geçtiğimiz günlerde kalp krizi sonucu yitirdiğimiz, CHP Malatya eski milletvekili ve son dönem İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu için saygı duruşunda bulunuldu, ayrıca söz alan bakan ve milletvekilleri Aslanoğlu'yla ilgili duygularını ve başsağlığı dileklerini dile getirdiler.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Aslanoğlu'nun vefatından duyduğu üzüntüyü ifade ederek,  "'Hakkımı istiyorum. Malatya'nın hakkını istiyorum' dediği cümleleri sıkça hissedeceğiz” dedi.

Aslanoğlu’nun siyasi uzlaşmacı kişiliğinin dile getirildiği TBMM Genel Kurulu’nda AK Parti, CHP, MHP ve BDP’li Milletvekillerinin Aslanoğlu ile ilgili olarak dile getirdikleri ifadeler Meclis Tutanaklarına şu şekilde yansıdı;

 

 

“HAKKIMI İSTİYORUM, MALATYA'NIN HAKKINI İSTİYORUM” CÜMLELERİ…

 

Başkan: Başkan Vekili Sadık Yakut- Sayın milletvekilleri, vefat eden İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu'nun aziz hatırası önünde Genel Kurulu bir dakikalık saygı duruşuna davet ediyorum. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum; ruhu şad olsun aynı zamanda.

Sayın milletvekilleri hem Sayın Ferit Mevlüt Aslanoğlu hem de Soma şehitlerimiz hakkında görüşlerini ve düşüncelerini bildirmek isteyen arkadaşlar için birer dakikalık süre vereceğim gündem dışı konuşmalar bittikten sonra.

Cahit Bağcı (Çorum) - 12 yıldır Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında ve Plan ve Bütçe Komisyonunda birlikte çalıştığımız, CHP Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu ağabeyime Allah'tan rahmet, ailesine sabır, Malatya halkına, tüm sevenlerine ve CHP’ye başsağlığı diliyorum. Mücadeleci, uzlaşmacı, çalışkan, vatansever ve iyi bir insandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız (Kayseri) - Sayın Mevlüt Aslanoğlu vefat etti; çok üzüldük, kalpten üzüldük ve onun sesini her zaman hissedeceğiz, "Hakkımı istiyorum, Malatya'nın hakkını istiyorum." dediği cümleleri sıkça hissedeceğiz. Allah'tan rahmet diliyorum kendisine.

Oktay Vural (İzmir) – CHP Grubuna Mevlüt Aslanoğlu'nun vefatı münasebetiyle başsağlığı diliyorum, kendisine Allah'tan rahmet diliyorum, sevenlerine başsağlığı diliyorum. Tabii, Sayın Mevlüt Aslanoğlu çok çalışkan bir milletvekiliydi ve bu yönüyle bakıldığı zaman bu Mecliste usul tartışmasında aleyhte söz talebi almadan önce söylediği bir ifadeyi -Soma'yla ilişkilendirerek- tutanaklardan okuyorum: "Ferit Mevlüt Aslanoğlu (İstanbul) - Sayın Başkan, Soma'da insanlar ölmüş, burada... Ya, etmeyin lütfen, Allah aşkına ya! Hücum etmeyin ya! Soma'da insanlar ölmüş." Ben de onun bu sözüyle Soma'da ölen insanlarımıza ve Ferit Mevlüt Aslanoğlu'na Allah'tan rahmet diyorum efendim.

 

“UZLAŞININ, HOŞGÖRÜNÜN, ÇALIŞMANIN, DİYALOĞUN SİMGESİ”

 

Engin Altay (Sinop) - Sayın milletvekilleri, geçtiğimiz hafta milletçe büyük bir felaket yaşadık, aynı zamanda bu büyük felakete kalbi dayanmayan, o yüce büyük kalbi dayanmayan Milletvekilimiz Ferit Mevlüt Aslanoğlu'nu kaybettik. Mevlüt Aslanoğlu Parlamentoda hepimizin tanıdığı gibi iktidarıyla, muhalefetiyle dört siyasi parti grubunun ve tüm bağımsız milletvekillerinin gönlünde taht kurmayı başarmış, eşi ve benzeri olmayan, emsalsiz bir arkadaşımızdı. Onu tarif etmek gerekirse halk dostu, eşsiz ve örnek bir insandı diyebiliriz, dürüst, fedakâr, çalışkan bir siyasetçi deriz, erdem, uzlaşma ve hoşgörü timsali deriz. Mevlüt Aslanoğlu bu Parlamentoda uzlaşının, hoşgörünün, çalışmanın, diyaloğun simgesi olmuş bir milletvekilimizdi. Cenazesinde de görüldüğü gibi hem Parlamento içinden hem Parlamento dışından mahşerî bir kalabalıkla onun ebedî yolculuğuna uğurlanması, onun bizlerde ve toplumumuzda nasıl derin bir iz bıraktığının açık bir göstergesidir. Cenab-ı Allah Mevlüt Aslanoğlu'nun yakaladığı o geniş sevgi çemberini hepimize nasip etsin. Kendisine Allah'tan rahmet diliyorum. Cenaze törenine katılan iktidar partisi ve diğer muhalefet partilerinin milletvekillerine, yöneticilerine, velhasıl herkese çok teşekkür ediyorum, gösterdiğiniz ilgiye de teşekkür ediyorum. Mekânı cennet olsun. Parlamentomuz için büyük bir kayıp ve hepimizin onu çok arayacağını biliyorum.

İdris Baluken (Bingöl) – CHP İstanbul Milletvekili Sayın Ferit Mevlüt Aslanoğlu'nu yitirmenin acısını yüreğimizde paylaşıyoruz. İnsan sevgisiyle, halk sevgisiyle dolu Mevlüt Ağabey'e Allah'tan rahmet, ailesine, CHPGrubu başta olmak üzere bütün Meclisimize ve tüm halkımıza başsağlığı dileklerimizi iletmek istiyoruz.

 

“ARKASINDAN İYİ SÖZLER SÖYLENİLMEYİ HAK EDEN BİR KİŞİYDİ”

 

Mehmet Akif Hamzaçebi (İstanbul) -Geçen haftanın ikinci acılı olayı, 22 ve 23'üncü Dönem Malatya, 24'üncü Dönem İstanbul Milletvekili olan Ferit Mevlüt Aslanoğlu'nun rahmete intikal etmesiydi. 2002 yılından bu yana beraber Parlamentoda görev yaptığımız Sayın Mevlüt Aslanoğlu çok değerli bir arkadaşımızdı. Kültürümüzde, dinimizde, ölen kişinin ardından güzel sözler söylemek vardır, kötü sözler söylenmez ama Mevlüt Aslanoğlu gerçekten arkasından iyi sözler söylenilmeyi hak eden bir kişiydi, bunu fazlasıyla hak etmişti. Önceliğinde, gerek siyaset önceliğinde, gerek yaşam önceliğinde kendisi değil, ailesi değil, millet vardı, vatandaş vardı, onların sorunları vardı. Böylesine örnek bir siyaset insanıydı, örnek bir halk adamıydı. İyi bir arkadaştı, fedakâr bir insandı, vefa sahibi bir insandı. Genellikle, toplumsal ilişkilerde, arkadaşlık ilişkilerinde, siyasette artık kaybolmaya yüz tuttuğunu gördüğümüz, "vefa" dediğimiz kavramın timsaliydi Sayın Mevlüt Aslanoğlu, cefakârdı, hassas bir kalpti, yürek dolu bir insandı, çok iyi bir arkadaştı. Benim Parlamentodaki en yakın arkadaşımdı diyebilirim. Bu nedenle, ayrıca, belki hissiyatım biraz daha fazla olabilir, biraz daha bu konuda fazla söz söyleme hakkını kendimde görüyorum. Parlamentoda da siyasi partiler üstü bir grup başkan vekili unvanını hep birlikte kendisine vermiştik. Dört siyasi parti arasında uzlaşmayı sağlayan iyi bir arkadaşımızdı. Cenaze namazı gerçekten örnekti, her siyaset adamının ders alması gereken bir cemaat vardı orada. Bütün siyasi partiler vardı, sayın bakanlar vardı, toplumun her kesiminden insanlar vardı. Böylesi bir kitleyi cenazesinde buluşturabilme özelliği bir siyaset adamının herhâlde olması gereken özelliğidir. Allah rahmet etsin diyorum. Parlamentoya, ailesine, arkadaşlarına sabır diliyorum, başsağlığı diliyorum. Mevlüt Aslanoğlu'nu çok özleyeceğim.

 

“HAKARET ETMEDEN HAKKINI ARAYAN ENDER MİLLETVEKİLLERİNDEN”

 

Mustafa Elitaş (Kayseri) -Yine, bu süreç içerisinde on bir buçuk yıldır bu sıralarda birlikte siyaset yaptığımız, önce Malatya milletvekilliği, daha sonra İstanbul milletvekilliği yapan, milletvekilliğinden önce de dostluğumuz bulunan rahmetli Ferit Mevlüt Aslanoğlu'nu kaybetmenin üzüntüsünü de yaşadık. Mevlüt Bey Türkiye Büyük Millet Meclisinin en renkli simalarından biriydi. Hakaret etmeden hakkını arayan ender milletvekillerinden, ender siyasetçilerinden biriydi. Belki de tek örneğidir diyebiliriz. Ferit Mevlüt Bey'in yokluğunu sadece CHP değil tüm siyasi parti grupları herhâlde çok arayacaktır, çünkü uzlaşmanın en önemli örneklerinden, temsilcilerinden biriydi. Bizimle, grup başkan vekili arkadaşlarla gelir, o gün nasıl uyumlu bir şekilde meseleyi çözeriz diye gayret gösteren arkadaşımızdı. Hem Cumhuriyet Halk Partisinin başı sağ olsun hem de hepimizin başı sağ olsun diyorum, ailesine sabırlar diliyorum. Bunu şekli manada değil, -yani, Akif Bey biraz önce söyledi- ölenin arkasından iyi konuşulur anlamında değil, gerçekten on bir buçuk yıldır kendisini tanıyan bir arkadaşı, bir milletvekili olarak yürekten söylediğimi ifade etmek istiyorum.

 

“ÇOK UZLAŞMACI KİMLİĞİYLE TANINAN BİR KİŞİLİKTİ”

 

Ömer Faruk Öz (Malatya) - Cuma gecesi kalp krizi sonucu hayatını kaybeden, Malatya ve Türkiye sevdalısı, gönül insanı, siyaseti uzlaşmacı yapısıyla, hizmet anlayışıyla yapan milletvekilimiz Mevlüt Aslanoğlu ağabeyime Allah'tan rahmet diliyorum, mekânı cennet olsun diyorum, başta Malatyalı hemşehrilerim olmak üzere tüm milletimizin başı sağ olsun diyorum, Mevlüt Ağabey, seni çok özleyeceğiz diyorum.

Ayşe Nur Bahçekapılı (İstanbul) – CHP İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu'nu kaybettik. Ailesine, sevenlerine, hepimize ve özellikle CHP ailesine başı sağ olsun diyorum. Mevlüt Bey, çok duygusal, çok renkli, çok çalışkan, çok uzlaşmacı kimliğiyle tanınan bir kişilikti, zor anları onun sayesinde aştığımızı biliyorum-, nazik bir insandı, ilkeliydi, saygın bir üslubu vardı, güven duyulan bir siyasetçiydi. Ondan öğreneceğimiz çok şey var diye düşünüyorum, umarım, hepimize örnek olur. Sevgili Mevlüt Ağabey'e şunu söylemek istiyorum son olarak: Bu salon, bu koltuklar, bu komisyon odaları sizi hiç unutmayacak; rahat uyuyun Mevlüt Ağabey.

Ali Özgündüz (İstanbul) - Mevlüt Ağabey'i kaybettik, hepimizin başı sağ olsun. Mevlüt Ağabey hepimize bir örnekti, ruhu şad olsun. Ben çok şey öğrendim, aynı bölgenin milletvekiliyim, seçim döneminden itibaren her davranışıyla bana, şahsıma örnek olmuştur. Mekânı cennet olsun, Meclisin de başı sağ olsun.

 

SEVGİ VE SAYGIYI HAK EDEN GÜZEL İNSANLARDAN BİRİYDİ”

 

Orhan Düzgün (Tokat) - Ben de diğer arkadaşlarım gibi yalnızca bizim değil, Parlamento grubunun hepsinin ağabeyi olan Mevlüt Aslanoğlu'nu rahmetle anıyorum, ailesine sabır diliyorum.

Mehmet Metiner (Adıyaman) - Ferit Mevlüt Aslanoğlu'nun ölüm haberini duyduğumda yüreğime derin bir hüznün çöktüğünü hissettim. Bu hüzne sebep elbette sevgi ve saygı ilişkisiydi. Siyasal aidiyetlerimiz ve görüşlerimiz farklı bile olsa pekâlâ insani meziyetlerimizden dolayı birbirimizi sevebilir ve sayabiliriz. Mevlüt Aslanoğlu bence sevgi ve saygıyı hak eden güzel insanlardan biriydi. O "Mevlüt Ağabey" diye hitap ettiğimde yüreğimde sıcaklık hissettiğim ender bir siyaset adamıydı. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına ve CHP camiasına başsağlığı diliyorum.

Tufan Köse (Çorum) - Tanımış olmaktan onur ve mutluluk duyduğum gönlü bol, yüreği insan sevgisi dolu, dost insan İstanbul Milletvekilimiz Ferit Mevlüt Aslanoğlu'nu kaybetmiş olmaktan dolayı çok üzüntülüyüz; ruhu şad, mekânı cennet olsun diyorum.

İsmail Tamer (Kayseri) - Cumhuriyet Halk Partisinden Değerli Ağabeyimiz Mevlüt Aslanoğlu'nu kaybetmemizden dolayı ona da Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum. CHPGrubuna da ayrıca başsağlığı diliyor, saygılarımı sunuyorum.

SIRRI SAKIK (Muş) - Ben de Soma'da yaşamını yitiren 301 kardeşimize ve Mevlüt kardeşime Allah'tan rahmet diliyorum. Mevlüt Ağabey'i de çok özleyeceğimizi buradan tekrar söylemek istiyorum. Hepsinin mekanı cennet olsun.

 

“BİR DOSTTU NAİF VE HASSAS”

 

Süreyya Sadi Bilgiç (Isparta) - Mevlüt Aslanoğlu ağabey de Hakk'a yürüdü; kendisine de Allah'tan rahmet, ailesine ve CHP camiasına da sabırlar temenni ediyorum. Mevlüt ağabeyle Meclise geldiğimden bu yana yedi yıldır Plan ve Bütçe Komisyonunda birlikte görev yaptık. Mevlüt ağabey sadece bir milletvekili arkadaşımız değil onun da çok ötesinde insanlığıyla, sevecenliğiyle, coşkusuyla, uzlaşmacı kimliğiyle muhteşem bir dosttu naif ve hassas. Milletini, devletini çok seven tam bir halk adamıydı. Sporcuyu, spor kulüplerini, tütün yetiştiricisini, muhtarı, bekçiyi, döviz mağdurunu, toplumun pek çok kesimini yetim bıraktı. Onu çok özleyeceğiz; mekânı cennet olsun diyorum.

Seyfettin Yılmaz (Adana) - Ben de gerçekten bir gönül adamı olan çok değerli ağabeyim Mevlüt Aslanoğlu'na Allah'tan rahmet diliyorum; Allah mekânını cennet eylesin.

Alim Işık (Kütahya) - Meclisimizin çalışkan, sevgi dolu ve insan özelliklerini üzerinde topladığına hep beraber inandığımız, dürüst milletvekili Sayın Ferit Mevlüt Aslanoğlu Ağabeyimize de Allah'tan rahmet diliyorum, hepimizin başı sağ olsun diyorum.

Salih Fırat (Adıyaman) - Sevdiğim, saydığım, değerli Mevlüt Ağabeyimizi de geçen hafta kaybettik. Mevlüt Aslanoğlu'na Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Ali Uzunırmak (Aydın) - Bir güzel insanı, iyi bir siyaset adamını kaybettik. Meclisimizin ve ailesinin başı sağ olsun diyorum. İnşallah Ferit Mevlüt Aslanoğlu'nun mekânı cennet olur.

Haydar Akar (Kocaeli) - Geçen hafta yitirdiğimiz değerli ağabeyimiz hoşgörü sahibi sevgi dolu Ferit Mevlüt Aslanoğlu'na Allah'tan rahmet, ailesine ve bizlere de başsağlığı diliyorum.

 

“MECLİS ASLANOĞLU”NUN ADINI YAŞATABİLMELİDİR”

 

Mehmet Şandır (Mersin) - Değerli milletvekilleri, geçen hafta kaybettiğimiz Meclisimizin çok değerli bir üyesi, çok güzel bir insan, çalışkan bir millet evladı Ferit Mevlüt Aslanoğlu'nu da acıyla anıyorum, rahmetle anıyorum; ailesine ve tüm sevenlerine sabırlar diliyorum. Ve buradan bir teklifte bulunuyorum: Türkiye Büyük Millet Meclisi, Ferit Mevlüt Aslanoğlu'nun ismini yaşatmalıdır. Onun şahsında, ortaya koyduğu siyaset üslubunu yaşatabilmek için, onun, Meclisin bir…

Mehmet Hilal Kaplan (Kocaeli) -Değerli büyüğüm, insan canlısı, dost, İstanbul Milletvekilimiz Ferit Mevlüt Aslanoğlu Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına ve partimize sabırlar diliyorum. Seni çok özleyeceğiz Mevlüt Ağabey.

Afif Demirkıran (Siirt) - Ben de değerli, güzel insan Ferit Mevlüt Aslanoğlu'na Allah'tan gani gani rahmet diliyorum. Ailesinin, sevenlerinin ve Parlamentomuzun başı sağ olsun. Güzel bir insandı, Allah cennetiyle şenlendirsin.

.

 

“OY BABO!" DEYİŞLERİNİ HEP BERABER ÖZLEYECEĞİZ”

 

Turgut Dibek (Kırklareli) - İki dönemdir burada, Sayın Ferit Mevlüt Aslanoğlu'yla birlikte görev yaptık, geçen dönem ve bu dönem. Mevlüt Ağabeyim, buradaki tüm arkadaşlarımızın da gördüğü gibi çok farklı özellikleri olan bir büyüğümüzdü. Bir arkadaşımız da belirtti, toplumda, Türkiye'de işte ezilen kesimler, aranmayan kesimler, sorunları çok fazla konuşulmayan kesimlerin her birinin sesi olmuştu kendisi. Mahalle muhtarlarımız, köy muhtarlarımız, gece bekçileri, amatör spor kulüpleri, her birinin burada sesi olmuştu. Çok özel bir kişiliğe sahipti. Siyasi parti ayrımı yapmaksızın, ben tüm milletvekillerimizin kendisini sevdiğini ve saydığını biliyorum. O nedenle kendisine Allah'tan rahmet diliyorum, hepimizin başı sağ olsun.

Kadir Gökmen Öğüt (İstanbul) - Birlikte çalışmaktan onur duyduğum ağabeyim Ferit Mevlüt Aslanoğlu'nu kaybetmiş olmaktan derin üzüntü duyduğumu burada belirtmek istiyorum. Ailesine başsağlığı diliyorum, kendisine rahmet diliyorum, mekânı cennet olsun diyorum.

Ramazan Kerim Özkan (Burdur) -  22 ve 23'üncü Dönemde Malatya, 24'üncü Dönemde İstanbul Milletvekili olan, on iki yıldır arkadaşlık yaptığımız Ferit Mevlüt Aslanoğlu'nun vefatı hepimizi üzmüştür. Onun "Oy babo!" deyişlerini hep beraber özleyeceğiz. Çalışkan, yara sarmasını bilen değerli kardeşimin ailesine, Malatyalılara başsağlığı diliyorum. Acımız büyüktür. Sözün bittiği yerdeyiz. Tekrar kendisine Allah'tan rahmet diliyorum.

 

“KALENDER İNSAN, ÇALIŞKAN ARKADAŞIMIZ, UYUMLU İNSAN”

 

Halil Mazıcıoğlu (Gaziantep) - Çok değerli Mevlüt Abimize, hem Malatya hem İstanbul Milletvekili olan Mevlüt Abimize Allah'tan rahmet diliyorum. Kendisinin yanında Gaziantep'in ve Gaziantep sanayicilerinin özel bir yeri vardı ve onunla ilgili çok sohbetlerimiz olmuştu. Allah mekânını cennet eylesin.

Ahmet Duran Bulut (Balıkesir) - Sayın Aslanoğlu'nun ölümünden dolayı Malatya'da, bilhassa çok büyük hizmetleri geçen Pütürge'de halk büyük bir üzüntü içerisinde. Ben de Sayın Aslanoğlu'na rahmet diliyorum.

Ali Öz (Mersin) - Özellikle CHP İstanbul Milletvekili, hepimizin çok değerli ağabeyi Mevlüt Ağabeyi kaybetmiş bulunuyoruz. Kendisine, ailesine, sevenlerine, CHP Grubuna ve yüce Parlamentoya başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun, nur içinde yatsın. Örnek bir insandı, toprağı bol olsun.

Hurşit Güneş (Kocaeli) – CHP milletvekili, kalender insan, çalışkan arkadaşımız, uyumlu insan Mevlüt Aslanoğlu'nun kaybından dolayı, kuşkusuz, büyük bir üzüntü içindeyiz. Kendisine Cenab-ı Allah'tan rahmet, geride kalan ailesine ve yakınlarına sabrı cemil diliyorum.

 

“SİYASET ANLAYIŞIYLA ÖRNEK BİR ŞAHSİYETTİ”

 

Veli Ağbaba (Malatya) - Cuma sabahı ani bir kalp kriziyle Sayın Mevlüt Aslanoğlu vefat etti. Mevlüt Aslanoğlu, 1998'den beri, birlikte siyaset yaptığımız bir ağabeyimizdi. Şöyle söyleyebiliriz: Nevi şahsına münhasır bir insandı. Alışılmış bir siyasetçi değildi. O, sevgi adamıydı. O, hoşgörü adamıydı. O, herkese aynı gözle bakan birisiydi. O, Malatyalılığını her yerde öne çıkaran birisiydi. O, kendi deyimiyle, Malatya'nın delisiydi. O, Malatya'nın babasıydı. O, yine kendi deyimiyle, modern bir dilenciydi. Siyaset yaptığı dönem boyunca hep zenginden aldı, fakire verdi, yoksulun yanında oldu ve Malatya'ya unutulmaz yatırımlar yaptı, unutulmaz izler bıraktı. Türkiye'de, maalesef, Malatyalılar çok sevdikleri bir ağabeyini, çok sevdikleri bir babasını, çok sevdikleri bir kardeşlerini kaybetti.

Recep Akdağ (Erzurum) - Mevlüt Aslanoğlu Kardeşimiz, Milletvekilimiz, bütün arkadaşlarımızın dikkatini çekmiştir, herkesin "Ağabey" diyerek vefatı için teessürlerini belirttiği bir kardeşimizdi. Gerçekten, benim de kendisiyle çok yakın bir hukukum vardı, özellikle hastalığı dolayısıyla yakın bir hukukumuz oluşmuştu. Uzlaşmacı kimliğiyle, mutedil siyaset anlayışıyla örnek bir şahsiyetti. Kendisine Allah'tan rahmet diliyorum, acılı ailesine ve CHPcamiasına da başsağlığı temenni ediyorum.

 

“HERKESİN GÖNLÜNDE MÜSTESNA BİR YER EDİNMİŞTİR”

 

Kemal Değirmendereli (Edirne) - Değerli milletvekilleri "Gerçek değer varlığında boşluk dolduran değil, yokluğunda boşluğu hissedilendir." diyor şair. Gerçekten, çelebi politikacı Mevlüt Aslanoğlu Ağabeyimiz de Parlamentoda eksikliği hissedilecek bir insan, ışıklar içerisinde yatsın.

Mehmet Naci Bostancı (Amasya) - Sayın Aslanoğlu'na rahmet diliyorum. Bazı insanlar görüyorsunuz arkalarında pırıltılı bir iz bırakıyorlar, bugün her çevreden insan onun hakkında öyle konuşuyor; bu bir hayır olarak ölümden sonra da onu takip edecek, defterine yazılacaktır. Allah hepimizi böyle insanlardan eylesin diyorum.

Başkan: Başkan Vekili Sadık Yakut:  Mütevazı kişiliğiyle milletimizin ve milletvekillerimizin gönlünde taht kurmuş, millete hizmetin halka ve Hakk'a hizmet olduğunu benimsemiş, 2002-2011 yılları arasında Malatya milletvekilliği, 2011-2014 yılları arasında İstanbul milletvekilliği yapan Aslanoğlu, herkesin gönlünde müstesna bir yer edinmiştir. Ferit Mevlüt Aslanoğlu'na Allah'tan rahmet, başta ailesi ve yakınlarına olmak üzere Meclisimize ve CHP Grubuna başsağlığı diliyorum. Mevlüt Ağabey, bugün Genel Kurulda hakkında çok güzel sözler söylendi, rahat uyu, ruhun şad olsun, mekânın cennet olsun diyorum.

Bu arada, TBMM’deki konuşmalarda Milletvekilleri  Haluk Ahmet Gümüş (Balıkesir),  Tevfik Ziyaeddin Akbulut (Tekirdağ), Ertuğrul Günay (İzmir) , Yılmaz Tunç (Bartın), Hacı Bayram Türkoğlu (Hatay), Mehmet Ali Ediboğlu (Hatay), Dilek Akagün Yılmaz (Uşak), Aytuğ Atıcı (Mersin), Tanju Özcan (Bolu), Reşat Doğru (Tokat), SONER Aksoy (Kütahya), Haluk Özdalga (Ankara), Abdullah Levent Tüzel (İstanbul), Mesut Dedeoğlu (Kahramanmaraş), Mustafa Öztürk (Bursa), Nurettin Demir (Muğla), Alaattin Yüksel (İzmir) ve Haluk Eyidoğan’da (İstanbul) Aslanoğlu için taziyelerini ve başsağlığı mesajlarında bulundular. Yeni Malatya Gazetesi
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Malatya’da 3.3 Büyüklüğünde Deprem

Haberi Oku