Malatya:
Turgut Özal Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi kuruldu

Malatya Turgut Özal Üniversitesi, örgün eğitimin yanı sıra uzaktan eğitim alanında da eğitim-öğretim faaliyetlerine başlayacak.

Uzaktan eğitim faaliyetlerinin kurumsallaşması amacıyla Malatya Turgut Özal Üniversitesi bünyesinde, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MTÜ-UZEM) kurulmasına ilişkin yönetmelik Resmi Gazetede yayımlandı.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi, Üniversitede bilgi iletişim teknolojilerine dayalı olarak uzaktan yapılacak olan ön lisans, lisans, lisans tamamlama, lisansüstü dahil bütün eğitim-öğretim programları ve faaliyetleri kapsamındaki program ve uygulamalarını yürütmeyi amaçlıyor.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi bünyesinde, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MTÜ-UZEM) Yönetmeliği’nde merkezin diğer amaçları ise şöyle açıklandı: Üniversitedeki akademik birimler arasında etkileşimi ve yardımlaşmayı desteklemek. Kurum ve kuruluşların uzaktan eğitim ihtiyaç ve isteklerine yardımcı olmak. Teknolojinin sağladığı çoklu ve etkileşimli ortam imkânları ile eğitim-öğretimin başarısını artırmak. Üniversite ile ulusal ve uluslararası üniversiteler, kurum ve kuruluşlar arasında işbirliğine ve yardımlaşmaya katkı sağlamak. Yükseköğretimde üretilen bilginin bütün ilgililere ulaştırılmasında zaman ve mekân kısıtının aşılmasına çalışmak. E-öğrenme temelli ders ve programları geliştirmek ve Üniversitede verilmekte olan dersleri bilgi iletişim teknolojileri ile desteklemek. Uzaktan eğitim ile ilgili uygulama ve araştırma-geliştirme çalışmaları yapmak ve yayımlamak.

Çalışma alanlarından biri olarak, “Bilgi toplumuna geçiş sürecinde ülkemizin kalkınmasına ve gelişmesine yardımcı nitelikteki eğitimlerin bilgi iletişim teknolojileri vasıtasıyla yaygınlaştırılması için bilimsel ve teknolojik araştırmalar” olarak vurgulayan Malatya Turgut Özal Üniversitesi bünyesinde, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MTÜ-UZEM), faaliyetleri kapsamında hedeflerinden birinin de “Kamu kurumları, özel sektör kuruluşları, ulusal ve uluslararası kurum, kuruluş ve kişiler için uzaktan eğitim kapsamında kurs, seminer, sertifika programı, konferans ve benzeri faaliyetleri planlamak, düzenlemek, desteklemek, bu faaliyetlerin koordinasyonunu ve denetimini sağlamak” olduğu kaydedildi.GÜLER HAZAR / YENİ MALATYA
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

“Hakikatin peşinde koşmalı ve ilim ile amel...
5. Hayat Boyu Öğrenme Şenlikleri’ başladı

Haberi Oku