Malatya:
Vali Baruş, Milletvekili Çalık ve başkanlardan ziyaretler

Yeni yıl dolayısıyla Vali Aydın Baruş, Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar çeşitli ziyaretlerde bulundu. 

Vali Baruş’tan yeni yıl ziyaretleri

Vali Aydın Baruş, 2020 yılının son saatlerinde Sevgi Evlerindeki çocukları, 2020 yılının ilk bebeklerini, vatandaşların huzurlu ve güvenli bir şekilde yeni yıla girmesi için görev başında bulunan Emniyet, Jandarma karakol ve uygulama noktalarına ve 112 Komuta Merkezi personeline moral ziyaretinde bulundu.

Vali Aydın Baruş, İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce ve İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren ile birlikte 2020 yılının son gününde ilk olarak Beydağı Polis Merkez Amirliği ve Battalgazi İlçe Jandarma Karakolunu ziyaret ederek personelin yeni yılını kutladı, görevlerinde başarılar diledi. 2020 yılının önce deprem sonra da pandemi nedeniyle zor geçtiğini belirten Vali Baruş, “Vatandaşın huzur ve güvenini sizler tahsis ediyorsunuz, sizlerin varlığı ile milletimiz evlerinde güven içinde yaşıyor. Yeni yılın sizlere ve ailelerinize hayırlar getirmesini diliyorum” diyerek Jandarma ve Emniyet güçlerinin yeni yılını kutladı.

Daha sonra Çelikhan ve Yazıhan yolu uygulama noktasını ziyaret eden Vali Aydın Baruş, yol kontrolü sırasında bekleyen yolcu otobüsündeki yolcuların yeni yılını kutlayarak hayırlı yolculuklar diledi. Pandemi nedeniyle yolcuların dikkatli olmasını isteyen Vali Aydın Baruş, “Gerek yolculuk sırasında gerekse de molalarda dikkatli olalım, hastalığı kapmamak ve ailelerimize bulaştırmamak lütfen hassasiyetli davranalım” dedi ayrıca uygulamada görevli personelin yeni yılını kutlayıp onlarla bir süre sohbet edip görevlerinde başarılar diledi.

Vali Aydın Baruş yılın son gününde halkın acil durumlarda ilk yardımına koşan 112 Komuta Kontrol Merkezini ziyaret etti. Vali Baruş’a ziyarette İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren ve İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli eşlik ettiler. Burada çalışan personelin yeni yılını kutlayan ve yapmış oldukları zorlu görevde kolaylıklar dileyen Vali Baruş; 112 çalışanlarının sorunlarını dinledi.


Vali Aydın Baruş ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Rasim Bulut, Sevgi Evlerinde kalan çocukları ziyaret ederek bir süre onlarla sohbet etti. Onların dileklerini dinleyen Vali Baruş, yeni yıllarını kutlayarak buradan ayrıldı.

Vali Aydın Baruş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren ve İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli ile 2021 yılının ilk bebeklerini ziyaret ederek ailelerine göz aydınlığı dilediler.

Gürkan’dan görevi başındaki personele yeni yıl ziyareti

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 2020 yılının son gününde görevi başında olan Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ve İtfaiye Daire Başkanlığı personelleri ile birlikte Malatya - Elazığ Karayolu, Malatya - Ankara Karayolu ve Şehir Merkezinde görev yapan polis memurlarını ziyaret ederek yeni yıllarını kutladı.
 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yeni yıl öncesinde çalışmalarını sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi personelleri ile birlikte uygulama yapan polis memurlarını ziyaret etti. Yılın son gününde Malatya-Elazığ Karayolu ve Malatya – Ankara Karayolu üzerinde bulunan Polis Uygulama Noktasında görevde olan Polis Memurlarını ziyaret eden Başkan Gürkan, özverili bir şekilde çalışmalarını sürdüren Polis Memurlarına aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yıl geçirmelerini temenni etti. Başkan Gürkan Polis Memurlarıyla sohbet ederek istek ve taleplerini dinledi. Uygulama Noktalarının eksikleri hakkında bilgiler alan Başkan Gürkan, eksikliklerin giderilmesi için gerekli çalışmaları yapacaklarını belirtti. Başkan Gürkan ziyarette Polis Memurlarına tatlı ikramında bulundu.
 Polis Uygulama Noktalarını ziyaret eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan daha sonra, Anayurt Bulvarını Özhan Sanayi Sitesi’nden Beylerderesi Yoluna bağlayacak olan Özhan Sanayi Sitesi mevkiinde yapılan çalışmaları sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı çalışanlarını ziyaret etti. Başkan Gürkan, yapılan çalışmalardan dolayı personellere teşekkür ederek, “ 31 Aralık günü yani 2020 yılına veda edeceğimiz son günde çalışmalar yapan arkadaşlarımızı ziyaret ediyoruz. 2020 yılına veda ederken 2021 yılına hoş geldin diyeceğiz. Büyükşehir Belediyemize bağlı Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı personelimiz, gece gündüz, Cumartesi Pazar, kar kış demeden yoğun bir çalışma içerisinde. Yılbaşı olmasına rağmen Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığımız Anayurt Bulvarı’nın Beylerderesi yoluna bağlanma çalışmalarını gece gündüz demeden sürdürüyorlar. Personelimiz yoğun bir çalışma içerisinde. Personellerimizi yoğun çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Personellerimizin yeni yıllarını kutluyorum. Yeni yılda bütün Malatyalı hemşehrilerimize temenni ettiğimiz gibi personellerimize de sağlık, mutluluk ve huzur temenni ediyorum. Nice yıllara sağlık ve huzurla girmelerini diliyorum. Yaptıkları çalışmalardan dolayı personellerimizi tebrik ederken yılımızın tatlı bir şekilde geçmesi için personellerimize tatlı ikramında bulunacağız” ifadelerini kullandı.

Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ekiplerinin Özhan Sanayi Sitesi’nde yaptığı çalışmaları ziyaret ederek personellerin yeni yılını kutlayan Başkan Gürkan, 7/24 görevi başında olan İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerini de ziyaret etti. Başkan Gürkan, 2020 yılını geride bıraktıklarını ve inşallah 2021 yılında koranavirüssüz, depremsiz, sağlıklı, huzurlu ve yangınsız bir yıl temenni ettiğini belirterek, İtfaiye çalışanlarının sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir şekilde aileleriyle yeni yılı geçirmeleri temennisinde bulundu. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, MASKİ Genel Müdürlüğü’nde çalışan personelleri de ziyaret ederek yeni yıllarını tebrik etti.

Çalık ve Güder'in ziyaretleri

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ile birlikte 2020 yılının son gününde görevi başında olan polis memurları ve 112 Acil Komuta Merkezi personeline moral ziyaretinde bulunarak, yeni yıllarını kutladı.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Acun ile birlikte 2020 yılının son saatlerinde vatandaşların huzurlu ve güvenli bir şekilde yeni yıla girmesi için İnönü Üniversitesi Elazığ-Malatya yolu Uygulama Noktası’nda görev başında bulunan polis memurlarını ziyaret etti. Polis memurlarının çay ikramını geri çevirmeyen ve ikramı ise kendi elleriyle yapan Milletvekili Çalık ve Başkan Güder, Polis memurlarına aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yıl geçirmelerini temenni ettiler.


İnönü Üniversitesi Elazığ-Malatya yolu Uygulama Noktası’nda görev başında bulunan polis memurlarına tatlı ikramının ardından Milletvekili Çalık ve Başkan Güder, Yeşiltepe’de bulunan 112 Acil Komuta Merkezi’nde özverili bir şekilde çalışmalarını sürdüren personeli ziyaret ederek, yeni yıllarını kutladı. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ve AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya’nın da eşlik ettiği ziyarette, çağrı merkezi personelinin çok önemli bir görevi ifa ettiklerinin altını çizen Milletvekili Çalık, onlara teşekkürlerini iletti. Malatyalıların mağduriyet yaşamaması için gerekli tüm çalışmaları hassasiyetle yürüttüklerine tanıklık ettiğini de belirten Milletvekili Çalık, Başkan Güder ve Başkan Çınar ile birlikte çağrı koltuğuna geçerek, görevi başında bulunan tüm 112 ambulans personellerine anons ile kolaylıklar diledi ve yeni yıllarını kutladı.

Zor bir yılı geride bıraktıklarını belirten AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, “2020 yılı gerçekten zor bir yıl oldu. Ama Allaha hamd olsun bu zorluğa rağmen ülkenin birliği ve bütünlüğü bozulmadı. Bu birlik ve beraberlik için elinden gelen tüm çabayı gösteren ve yılbaşında görevi başında bulunan kolluk kuvvetlerine teşekkür ziyaretinde bulunmak istedik. İnşallah 2021 yılı tüm insanlık alemi için hayırlara vesile olur” ifadelerini kullandı.


Milli ve manevi değerlerden kopmadan 2021 yılının milletimize, ülkemize, dünyamıza ve tüm insanlığa sağlık, barış, kardeşlik, huzur ve mutluluk getirmesini temennisinde bulunan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Vekilimiz sayın Öznur Çalık hanımefendi ve ilçe başkanımız ile birlikte 2021 yılına görevi başında giren ve ülkemizin bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği için canlarını seve seve feda etmeyi göze alan güvenlik güçlerimize moral ziyaretinde bulunduk, yeni yıllarını kutladık. İyi ki varsınız. Bizler her daim sizlerin yanındayız. Bundan sonraki süreçte de sizlere destek olmaya devam edeceğiz. Rabbim sizlere sağlık ve sıhhat versin. Sağlıkla, sıhhatle, çocuklarınızla, anneniz ve babanız ile birlikte nice güzel yıllara ulaşmayı sizlere rabbim nasip eylesin. Kolaylıklar diliyorum” şeklinde konuştu.

Polis memurlarının ortaya koyduğu çalışmalardan dolayı teşekkürlerini ileten AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Deprem ve pandemi süreci dahil olmak üzere polislerimiz, emniyet güçlerimiz inanılmaz bir fedakarlık yaptılar. Sadece güvenliği ve asayişi sağlama adına değil, vefa gruplarıyla yapmış oldukları özel çalışmalarda yüreklerini ortaya koydular. Depremde ayrı çalıştınız, pandemi de ayrı çalıştınız, güvenliğimiz ve asayişimiz için ayrı çalışıyorsunuz, terörle mücadelede ayrı çalışıyorsunuz. Bu çalışmalarınız için hepinize canı gönülden teşekkür ediyorum. Rabbim sizleri önce ailelerinize, sonra milletimize ve bizlere bağışlasın. Bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Gazilerimizi şükranla yad ediyorum. Allah onlardan binlerce kere razı olsun. İnşallah bu 2020 yılını yaşadığımız kötü hatıralarla birlikte geride bırakırız ve 2021 yılında sağlık, sıhhat, huzur, mutluluk, kardeşlik ve barışın tüm dünyayı sardığı bir dünyayı bize rabbim nasip eder” dedi.

Başkan Çınar'ın Ziyaretleri

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Vatandaşlarımızın huzuru, güveni ve sağlığını korumak için zaman, mekân ve şartlar ne olursa olsun fedakârca ve özverili bir şekilde 7/24 görev başında olan askerlerimizin, polislerimizin ve sağlık çalışanlarımızın ortaya koydukları üstün vazife aşkını her zaman takdirle karşılıyoruz.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, beraberinde AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya ve Yeşilyurt Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Yeşilyurt İlçe Jandarma Komutanlığı, Sümer Polis Karakolu ve Gündüzbey Polis Noktasını ziyaret ederek, güvenlik güçlerinin yeni yılını kutladı.

Vatandaşların can ve mal güvenliğinin yanı sıra sağlığını korumak adına kutsal bir görevi ifa eden güvenlik ve sağlık çalışanlarının hizmetlerini takdirle karşıladıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Ülkemizin birliği, beraberliği ve huzuru için 7/24 görev başında olan askerlerimizin ve polislerimizi, 2021 yılının ilk dakikalarında ziyaret ederek hem görevlerinde başarılar diledik hem de yeni yıllarını tebrik ettik. Ülkemizin ve şehrimizin güvenliğini tesis etmek için gece gündüz çalışan güvenlik güçlerimizin çalışmalarını ve üstün hizmetlerinizi her zaman takdirle karşılıyoruz. Hemşerilerimizin evlerinde huzur ve güven içerisinde yeni yıla girmesinde güvenlik güçlerimizin çok büyük emekleri vardır. Cenab-ı Allah askerlerimize ve polislerimize güç ve kuvvet versin, ayaklarına taş değmesin inşallah, çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Bugüne kadar vatan müdafaası için şehit düşen tüm kahraman askerlerimize ve polislerimize Allah’tan rahmet, aziz milletimiz ve kıymetli aile mensuplarına ise başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Sağlığımızı, canımızı emanet ettiğimiz, en zor anımızda yanımızda olan ve 24 saat esasına göre aralıksız çalışan sağlık personellerimiz ise salgın sürecinde büyük fedakarlıkların altına imza atmıştır. Görevlerini büyük bir sorumluluk, ciddiyet ve sabırla yerine getirip, milletimizin gönlünde taht kuran kahraman sağlık ordumuzun bütün neferlerini hizmetlerinden dolayı tebrik ediyorum ve yeni yılın onlara sağlık ve huzur getirmesini temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.


Yeşilyurt Kaymakamı Turgay Gülenç ile birlikte Hasan Çalık Devlet Hastanesi Başhekimi Erhan Berk’i ziyaret edip, sağlık çalışanlarının yeni yılını tebrik eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, AK Parti MKYK Üyesi ve Milletvekili Öznur Çalık, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya ve AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ile birlikte 112 Acil Çağrı Komuta Merkezinde görevli personellerle bir araya gelip, çalışmalarında başarılar diledi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar son olarak ta, Yeşilyurt’un muhtelif bölgelerinde vatandaşların ekmek ihtiyacını karşılamak üzere görev başında fırın sahiplerini ve çalışanlarını da ziyaret edip, yeni yıllarını tebrik etti.BÜLTEN
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner78

Malatya Havalimanı’nın pisti zorlu hava şartlarına...
Malatya Havalimanı’nın pisti zorlu hava şartlarına rağmen ulaşıma hazır tutuluyor

Haberi Oku