Malatya:
Vali Baruş'tan  ‘10 Ocak İdareciler Günü' mesajı

‘10 Ocak İdareciler Günü’ dolayısıyla Vali Aydın Baruş bir mesaj yayınladı. Vali Baruş mesajında, “Mülki idare amirleri milletimizin ve vatandaşlarımızın sıkıntıya düştüğü anlarda her zaman onların yanında yer alarak toplumsal lider olma vasıflarını korumuşlardır” dedi.

Vali Baruş yayınladığı mesajda şunları belirtti:

“Devlet ve hükümet politikalarımızın illerde başarılı bir şekilde uygulanmasında, kamu hizmetlerinin vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerine uygun olarak sunulmasında, vatandaşlarımızın devletimize olan itimadının sağlanması ve devam ettirilmesinde en önemli sorumluluğun mülki idare amirlerimize düştüğü muhakkaktır. Bu ulvi sorumlulukların ifası maksadıyla mülki idare amirlerimiz Devlet-Vatandaş ilişkilerinin olumlu şekilde tesisinde en mühim bağı oluşturmaktadırlar.

“İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın” ifadesini düstur edinerek büyük bir özveriyle kendilerini Aziz Milletimizin hizmetine vakfeden idarecilerimiz, her biri ayrı değer taşıyan insanımızın talep ve ihtiyaçlarını Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz adına tespit etmekte, taleplere icabet edip ihtiyaçlara uygun çözümler üretmekte, halkımızın güvenlik, huzur ve mutluluğunu sağlamak amacıyla mesai kavramı gözetmeksizin büyük bir sebatkârlıkla çalışmaktadırlar. Çünkü Türk Mülki İdare Sistemi’nde temel anlayış Halka hizmetin Hakka hizmet olduğudur. Bu ilke doğrultusunda bütün idarecilerimiz adaleti, doğruluğu, hakkaniyeti, liyakati, şeffaflığı ilke edinmektedir

10 Ocak 1971’de mülki idare amirleri sınıfının ihdası için yapılan ilk mesleki toplantı esas alınarak Türk İdareciler Derneği’nin 1978’deki genel kurulunda 10 Ocak günü “ İdareciler Günü” olarak kabul edilmiştir. Mülki idare mensupları arasında dayanışmanın sağlanması ve bu mesleğe emek vermiş büyüklerin hatırlanması bakımından özel ve anlamlı bir gün olan 10 Ocak, aynı zamanda Aziz Vatandaşlarımıza nasıl daha iyi hizmet sunulabileceğine dair fikirlerin istişare edilmesine fırsat veren bir gündür.

Mülki idare amirlerimizin görev bölgelerinde gerçekleştirilen faaliyetler ve hayata geçirilen projelerin icrasında halkımıza liderlik yapmaları Ülkemizin aydınlık geleceği için özel bir değer ve anlam taşımaktadır. Çünkü mülki idare amirleri görev bölgelerinde Devletimizi temsil ettiklerinden, liderlik yaptıkları topluma cesaret, azim, kararlılık ve sorumluluk duyguları aşılamaktadırlar.

  

          Mülki idare amirleri milletimizin ve vatandaşlarımızın sıkıntıya düştüğü anlarda her zaman onların yanında yer alarak toplumsal lider olma vasıflarını korumuşlardır. 15 Temmuz 2016 tarihindeki ihanet girişimi karşısında mülki idare amirlerimizin vatandaşlarımızla birlikte Devletimizin bekasını ve Milletimizin birliğini korumak ve her türlü hain teşebbüsü bertaraf etmek adına en önde sırada yer almaları bu vasfın yansımalarından biri olmuştur. Diğer taraftan, tüm dünyada olduğu gibi Ülkemiz ve Şehrimizde de toplumsal hayatı ve sağlığı olumsuz etkileyen Covid-19 salgınıyla mücadelede mülki idare amirleri çok önemli bir rol üstlenmiştir. 

           Bu mesleğin bir mensubu olarak,  mülki idare amirlerinin bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de, daima milletimizin yanında ve vatandaşlarımızın içerisinden biri olarak onlarla birlikte, ülkemizin bağımsızlığı ve kalkınması için çok önemli vazifeleri başarıyla yerine getireceklerine yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, eşsiz Vatanımızın dört bir yanında görev yapmakta olan meslektaşlarımın ve emekli olan idarecilerimizin 10 Ocak İdareciler Gününü kutluyor, aileleriyle birlikte nice sağlıklı ve huzurlu günler geçirmelerini temenni ediyor, ebediyete intikal eden mülki idare amirlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. " ( Bülten)  

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner78

‘Yeni Sanayi Sitesi Çalışmaları Sürüyor’
‘Yeni Sanayi Sitesi Çalışmaları Sürüyor’

Haberi Oku