Malatya:
'Yatırımlarımıza emin adımlarla devam ediyoruz”

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, hafta sonunda Doğanşehir ve Arguvan’da ziyaretlerde bulundu.
DOĞANŞEHİR ZİYARETİ
Milletvekili Çalık, Doğanşehir ilçesini ziyaret ederek, bir dizi temaslarda bulundu.
AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Doğanşehir ilçesindeki temasları kapsamında ilk olarak bir süre önce vefat eden Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük için taziyede bulunmak ve Küçük'ün vefatından sonra Doğanşehir Belediye Başkanı seçilen Durali Zelyurt'a hayırlı olsun dileklerini iletmek üzere Doğanşehir Belediyesi’ne ziyarette bulundu.
Vahap Küçük'ün vefatından sonra Doğanşehir Belediye Başkanı seçilen Durali Zelyurt, rahmetli Vahap Küçük’ün Doğanşehir’e birçok değerler kattığını ifade ederek, “Kiminin amcası kiminin babası kiminin dayısı kiminin ağabeyi oldu. Kısacası Doğanşehir’in her şeyiydi. Onun vefatıyla Doğanşehir ilçemiz yetim kaldı. Kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyorum. Vahap başkanımdan sonra bu görevi devralmanın meşakkatli ve sorumluluk isteyen bir görev olduğunun bilincindeyim. Bu görevi arkadaşlarımızla birlikte en iyi şekilde yapmak bizim boynumuzun borcudur. Vahap başkanımızın hedefinde daha yaşanılabilir bir Doğanşehir vardı. O, tertemiz bir Doğanşehir istiyordu. Yarım kalan işleri, hedefleri vardı. O hedeflere gitmek, ulaşmak bizim için bir görev ve sorumluluktur” diye konuştu.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Çalık ise Küçük ailesinin Doğanşehir ile özdeşleştiğini kaydederek, rahmetli Vahap Küçük’ün Doğanşehir’in, Malatya’nın, Türkiye’nin ve dünyanın yüz ülkesinde ticaret yapan, Türkiye’nin ihracatını artıran, tüm dünyaya da ismini duyurduğunu dile getirdi.

Rahmetli Vahap Küçük’ün mağdurun, mazlumun, yoksulun, fakir ve fukaranın babası olduğunu ifade eden Çalık, “Vahap Küçük babamızı Hakk’ın rahmetine uğurladık. Mekanı cennet olsun. Duyduğum andan itibaren ve de halen anınca ve resimlerine bakınca yüreğim çok kötü oluyor. Bütün Malatya’ya emeği var. AK Parti’ye emeği var, benim üzerimde emeği var. Partinin kuruluşunda kurucu ilçe başkanımızdı. AK Parti’nin Doğanşehir’de kurucu unsurları çok önemliydi. İlk düğmenin doğru iliklenmesi her zaman ve her yerde en önemli adımdır. Doğanşehir’de de Vahap Küçük’ün ilçe başkanı olması hem Doğanşehir hem de Malatya için çok önemli bir kazanımdı. Bende çok derin izleri, büyüklüğü, babalığı, ağabeyliği var” dedi.

Milletvekili Çalık, rahmetli Vahap Küçük’ün belediye başkanlığında Doğanşehir’e çok önemli hizmetler yaptığını kaydederek, şunları söyledi: “Belediye başkanı olmadan da çok büyük hizmetler yaptı. Şuanda LC Waikiki markası Türkiye’nin ve dünyanın markası ve inanıyorum ki oradaki çalışanların büyük bir çoğunluğu Malatya ve Doğanşehirli. Biz bununla yetinmedik ve Vahap amcaya, ‘Doğanşehir’e bir fabrika kur’ dedik. ‘Senin emrin olur’ dedi ve şuan 600 kişinin çalıştığı fabrikayı kurdu. Doğanşehir’e bir hastane yaptık, ‘bir hastane daha yapalım’ dedi. İkinci bir hastaneyi kazandırdık. Ankara’ya geldi birlikte bakanımıza gittik, Battalgazi ve Yeşilyurt’tan sonra ilk doğalgaz Doğanşehir ilçemize geldi. Meslek Yüksekokulu’nu Doğanşehir’e kazandırdı. İlkokul, ortaokul, lise, kız yurdu, sağlık ocağı kazandırdı. Vahap amca her birimizin gönüllerinde güzel izler bıraktı. Rabbim mekanını cennet eylesin. Birçok yatırımın, hizmetin Doğanşehir’e gelmesine vesile oldu. Vahap amcamızın emanetleri birçok yatırımlarımız var. Sizler bundan sonra bu yatırımların hepsinin takipçisi olacaksınız. Yapılması gereken ne varsa hep birlikte bu memlekete bir çiviyi daha fazla çakmak için mücadele edeceğiz.”

Milletvekili Çalık, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile geçen günlerde bir görüşme gerçekleştirdiğini anımsatarak, “Vahap amcanın en büyük emaneti Doğanşehir’deki 9 kilometrelik yoldu. Vahap amacımızla birlikte bakanımızla görüşme gerçekleştirmiştik. Karayolları Bölge Müdürümüz Kenan Keskin ile görüştük. Yerinde tespitler, incelemeler yapıldı ve çok büyük bir gayretle 9 kilometrelik yola başladık. Eksen İnşaat Doğanşehir’deki yolu yapıyor. Yaklaşık 5 kilometrelik yolu tamamlamış vaziyetteler. Geride kalan 4 kilometrelik bir yolumuz var. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu gerekli görüşmeleri gerçekleştirdi. Bu 9 kilometrenin en hızlı şekilde bitilmesi için bakanımız gerekli talimatları verdi” ifadelerini kullandı.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık daha sonra Doğanşehir ilçe merkezinde esnafları ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi. Bir esnaf, rahmetli Vahap Küçük’ün ilçeye büyük katkı ve hizmetlerinin olduğunu ifade ederek, gözyaşı döktü.

Milletvekili Çalık, Doğanşehir ilçesindeki temasları kapsamında Doğanşehir Yeni Devlet Hastanesi’nin inşaatında incelemelerde bulundu.

Ziyaret sonrası bir açıklama yapan Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, “İlçemizin değerli büyüğü Vahap ağabeyimiz bu hastanenin yapımına büyük emek verdi. Milletvekilimiz Öznur hanımında desteğiyle bu hastanemiz bitme aşamasına geldi. Kendilerinden özel bir isteğimiz var; bu hastaneye Vahap Küçük isminin verilmesini istiyoruz” dedi.
AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise rahmetli Vahap Küçük’ün emaneti olan devam eden çalışmaları yerinde incelediklerini belirtti.
Doğanşehir’e bir devlet hastanesinin yapıldığını ancak rahmetli Vahap Küçük’ün ‘Doğanşehir’e bu hastane küçük kalır’ diyerek, yeni bir hastanenin yapılmasını istediğini dile getiren Çalık, “En son 100 yataklı hastanesinin, Cumhurbaşkanımızın talimatları ve bakanlarımızın çok ciddi destekleriyle yapımına başladık. 60 milyona yakın bir bedelle, 100 yataklı,10 daireli lojmanlı olarak inşa edilen hastanemizin yapımında sona yaklaşıldı. Dünya pandemi sürecini yaşadı, Türkiye olarak bu süreci iyi bir şekilde atlattık. Bunun en önemli sebebi ilçelerimize kadar yapmış olduğumuz hastanelerdi. Bu muhteşem hastanemizde Doğanşehir’e hizmet verecek. Vahap amcamız hemen yan tarafta Meslek Yüksek Okulu, ardından da bu hastaneyi kazandırmamıza vesile oldu. Vahap Küçük Devlet Hastanesi talebini başkan ve vatandaşlarımızdan duyuyoruz. Benimde gönlümden geçiyor ve bakanımız ile paylaşacağım. Bizde memnuniyetle olsun isteriz” diye konuştu.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık daha sonra Karayolları Bölge Müdürü Kenan Keskin, Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mustafa Duyar, İl Kadın Kolları Başkanı Kibar Aslan, AK Parti İlçe Başkanı Murat Kavuncuoğlu ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Barış Yılmaz ile birlikte Doğanşehir yol çalışmalarında incelemelerde bulundu.

İnceleme sonrası bir açıklamada bulunan Çalık, “Yollarımızı Vahap amcayla çok konuştuk. Doğanşehir’deki 9 kilometrelik yolun yapım çalışmaları başladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’na yaptığımız ziyarette de bu yolla ilgili istişarede bulunduk. Bu yol, Vahap başkanımızın bize kalan emaneti. Allah nasip ederse yolumuz Kasım ayı itibariyle bitirilmiş olacak. Doğanşehirli vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Karayollarımızın çok kolay girmediği bir yer. İlçe içi yükü ve uzun bir yol. Bazı yerlerde tek gidiş tek geliş ama yolun el verdiği yerlerde duble yol kalitesindeki 9 kilometrelik yolu Doğanşehir’e kazandırıyoruz. Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanım hem Vahap amcayı hem de Doğanşehir’i çok severdi. Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Doğanşehir’e, memleketimize hizmet ediyoruz. Bir taraftan pandemi süreci devam ederken, bir taraftan ekonomimize darbeler yapılmak istenirken, biz emin adımlarla yatırımlarımıza devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

ARGUVAN ZİYARETİ

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’daki çalışmaları kapsamında Arguvan ilçesini ziyaret ederek bir dizi temas ve incelemelerde bulundu.

AK Parti Arguvan İlçe Teşkilatı’nda partililerle bir araya gelen Çalık, istişarelerde bulunarak, yapılan çalışmalar ve projeler hakkında bilgiler verdi.

“ARGUVAN BİZİM İÇİN ÖZEL VE ÖNEMLİ BİR İLÇE”
Arguvan’ın kendileri için önemli bir yere sahip olduğunu dile getiren Çalık, “Arguvan’ın bizim için önemli ve özel olmasının sebebi; burada Türkiye’nin kültürüne, sanatına inanılmaz katkısı olan şarkılarıyla, türküleriyle, sözleriyle sanata her geçen gün katkı sunmaya devam eden bir ilçemiz. Malatya’mızın da en gözde ilçelerinden bir tanesi” dedi.

Milletvekili Çalık, Arguvan’da seçilen belediye başkanına ellerinden gelen tüm destekleri her zaman verdiklerini kaydederek, “Arguvan’daki yatırımlarımızı 18 yıldır devam ettirdik. Okuluyla, hastanesiyle, sosyal tesisleriyle, yoluyla, içme suyuyla, altyapısıyla birçok yatırımı getirdik. Bunu yaparken de Arguvan için çok önemli gördüğümüz özellikle sulama suyu konusunda ilçenin talihini değiştirecek çok önemli bir barajı yapıyoruz. Yoncalı Barajımız iz kapsamındaydı. Yoncalı Barajımızın iz kapsamından çıkarılarak, Cumhurbaşkanımızın talimatları ve bakanlarımızın katkılarıyla yapımını sağlamış vaziyetteyiz. Yoncalı Barajımızın gövdesi bitmiş, şimdi sulama kanalları ile tünel çalışmaları son sürat devam ediyor. İnşallah en kısa zamanda Yoncalı Barajımız tamamlanıp, alanımız ve arazimiz sulanacak. Arguvan’da sulanabilir alanların sulanması için çok kıymetli bir hizmete kavuşmuş olacak” ifadelerini kullandı.

“ARGUVAN’IMIZA ÇOK ŞIK VE GÜZEL BİR HASTANE KAZANDIRDIK”
Arguvan’a sağlık alanında da yatırımların yapıldığını aktaran Çalık, “Arguvan’ımıza sözümüz vardı. Arguvan’a hastane yapacağımızı söylemiştik. Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’ya çok teşekkür ediyorum. Arguvan hastanemizi bitirdik ve hizmete sunduk. Arguvan hastanesine kavuştu. Çok güzel ve şık bir hastane oldu. Bütün ilçelerimizdeki hastanelerimizi tek tek bitiriyoruz” dedi.

“ESKİ CEZAEVİNİN YERİNİN BELEDİYEYE DEVRİNİ SAĞLADIK”
Çalık, Arguvan’ın sosyo-kültürel yapısının Türkiye’nin sosyo-kültürel yapısına yön verdiğini kaydederek, şunları söyledi: “Sazıyla, sözüyle, türküsüyle yön veriyor. Bu vesileyle de Arguvan Belediye Başkanımızı pandemi sürecinde aradığımızda, Arguvan’da geçmiş dönemde kapatılan cezaevinin metruk bir halde olduğunu ve burayı Arguvan Belediyesi’ne istediklerini söylediler. Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül ile bu konuda görüştüm ve eski cezaevinin Arguvan Belediyesi’ne devrini istedik. Buranın gençlerimiz ve kadınlarımız için sosyal bir tesis, kültür merkezi olsun arzusunu bakanımız ile paylaştık. Sayın bakanımızda aynı gün imzalayarak, eski cezaevinin yerini Arguvan Belediyemize tahsis etti. Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül’e çok teşekkür ediyorum. Belediye başkanımızda inşallah burayı amacına uygun halde kullanacaktır.”

“ARGUVAN’IMIZA ÇOK ÖNEMLİ HİZMETLER KAZANDIRDIK”
Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin yol konusunda önemli çalışmalar yaptığına dikkat çeken Çalık, “Yaklaşık 100 kilometrelik yol yapımı çalışmaları karış karış devam ediyor. MASKİ’nin ciddi çalışmaları oldu. Özellikle içme suyu altyapısı Arguvan için çok önemliydi. Bu noktada da 6 milyon TL’lik yatırımı Arguvan’ımıza kazandırdık. 100 kilometrelik yolu da büyükşehir belediyemiz, Arguvan’ımıza kazandıracak. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde etkin ve hızlı çözüm üretmek bizim görevimiz. Yerel yönetimlerimiz, muhtarlarımız ve ilçe teşkilatımızla birlikte Arguvan’a hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“ALLAH, CUMHURBAŞKANIMIZDAN RAZI OLSUN”
Milletvekili Çalık, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde ilk namazın 86 yıl sonra kılınmasına ilişkin, “Önemli bir güne Türkiye olarak şahitlik ettik. Ayasofya Camiindeydik. 86 yıldır zincirlere mahkum edilmiş ve müze olarak herkesin para vererek girdiği mekanı, aslına uygun bir şekilde yeniden açmak Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve onun lideri Recep Tayyip Erdoğan’a ve onun milleti ve çalışma arkadaşları olarak bizlere nasip oldu. İnanılmaz bir gün ve duyguydu. Namaz için Ayasofya Camiine gittiğimizde oradaki atmosferi, katılan vatandaşlarımızı gördüğümüzde; 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını ortadan kaldıran Danıştay kararına ve arkasından aynı gün imzalayarak Ayasofya Müzesi’ni camiye çeviren Cumhurbaşkanımızdan Rabbim binlerce kere razı olsun. Bütün İstanbul, Türkiye, ümmet ve dünya ayaktaydı. Herkesin gözü Türkiye’de ve Ayasofya Camiindeydi. Burası ibadethane ve 500 yıldır Müslümanların ibadet yeri, cami olarak kullanılmıştı. Ama şunu herkes bilsin ki; müze olarak bütün inananlar gelip burayı para vererek, ziyaret ediyorlardı şimdi Ayasofya Camiini para vermeden, ziyaret ve ibadet yapma imkanı olacak. Orası Allah’ın evi ve bütün inananların gelip ibadetlerini yapacakları ve görecekleri bir mekan oldu. Yüce Rabbim’e binlerce kere şükürler olsun. Allah’ıma hamdolsun ve Cumhurbaşkanımızdan da Allah binlerce kere razı olsun” değerlendirmesinde bulundu.

Milletvekili Çalık daha sonra Arguvan ilçesindeki temasları kapsamında ilçede esnaf ziyaretlerinde bulunarak, vatandaşlarla bir araya geldi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, ilçedeki ziyaretleri kapsamında daha sonra Arguvan Yeni Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulundu.

“Sağlık Şehri Malatya vizyonuyla en kaliteli sağlık hizmetlerini Şehrimizin her noktasında hemşerilerimizle buluşturuyoruz” diyen Çalık, hastane hakkında bilgiler aldı. Çalık, sağlık alanında ciddi ve başarılı yatırımların yapıldığını kaydederek, bu yatırımlar sayesinde dünyayı etkisi altına alan kovid-19 salgını süresinde Türkiye’nin örnek bir mücadele verdiğini belirtti.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, daha sonra beraberindekilerle birlikte ilçedeki eski cezaevi binasında incelemede bulundu. Çalık, Arguvan'da kapatılan cezaevinin binasının yerinin sosyal tesis olarak kullanılması için Adalet Bakanlığı’ndan Arguvan Belediyesi’ne devrini sağladıklarını kaydetti.BÜLTEN
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner77

Koronadan Ölen Doktorun Babası Taburcu
Koronadan Ölen Doktorun Babası Taburcu

Haberi Oku