Malatya:
'Yüreği burada o kadar büyük  bir kalabalık bırakmışsın ki..”

CHP’den iki dönem Malatya Milletvekilliği yapan Ferit Mevlüt Aslanoğlu, vefatının 6. Yıldönümünde, İstanbul-Büyükçekmece Yeni Mezarlık’taki mezarı başında dualarla anıldı.

Mevlüt Aslanoğlu’nun mezarı başında bu yıl koronavirüs tedbirleri nedeniyle sadece merhumun oğlu Erdem Aslanoğlu ve aile dostları Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün vardı.

Derin Malatya sevgisi ve TBMM’de Malatya için yaptığı unutulmaz ve renkli mücadelesi ile hafızalara kazınan Mevlüt Aslanoğlu’nun mezarı başında Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

“Yüreği burada olan o 
kadar büyük bir kalabalık 
bırakmışsın ki…”
Mevlüt Aslanoğlu’nun oğlu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Genel Sekreteri Erdem Aslanoğlu, babasının vefatının 6. Yıldönümündeki anma nedeniyle paylaştığı twitter mesajında “Bu zor günlerde mezarının başı önceki yıllar gibi kalabalık değildi. Ancak yüreği burada olan o kadar büyük bir kalabalık bırakmışsın ki… Seni andığımız her yıl fazlasıyla hissediyoruz. Belki 6 yıldır bedeninle aramızda değilsin ama anılarınla, yaptıklarında yaşıyorsun BABAM..” ifadelerine yer verdi.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Akgün, “Her zaman mazlumun yanındaydı”
Anmada Erdem Aslanoğlu’nu yalnız bırakmayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün de instagramda paylaştığı mesajında arkadaşı Mevlüt Aslanoğlu’nu anlattı. Dr. Hasan Akgün, Mevlüt Aslanoğlu’nun, parti ve siyasal görüş ayrımı yapmaksızın ihtiyacı olan herkese yardım ettiğini ve her zaman mazlumun yanında yer aldığını yazdı.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, mesajında Aslanoğlu ile ilgili duygularını şu sözlerle dile getirdi:

“Türk siyasi hayatında önemli işler yapmış, çok kıymetli ağabeyim, eski milletvekilimiz Ferit Mevlüt Aslanoğlu’nu ölümünün 6. Yıldönümünde, oğlu Erdem Aslanoğlu ile birlikte kabri başında andık. Her zaman mazlumun yanında olan, parti ve insan ayırmaksızın herkesin yardımına koşan çok değerli bir insandı. Merhuma bir kez daha Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânı cennet olsun”.

AK Parti Milletvekili Öznur Çalık, Anma Mesajı Yayınladı
AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık da TBMM çatısı altında ortak mesai yaptığı Mevlüt Aslanoğlu’nun 6. yıldönümünde bir mesaj yayınladı. Çalık mesajında, “Değerli abimiz, eski Malatya Milletvekilimiz Mevlüt Aslanoğlu’nu vefatının 6’ncı yıl dönümünde rahmetle anıyorum. Allah rahmet etsin, mekânı cennet olsun inşallah…” dedi.

Mevlüt Aslanoğlu İçin Sosyal 
Medyada Kim Ne Yazdı?
Merhum Mevlüt Aslanoğlu’nun 6. yıldönümünde, sosyal medyada çok sayıda anma mesajı yayınlandı. CHP Genel Başkan Yardımcıları, CHP Milletvekilleri, İstanbul’daki belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş Aslanoğlu’nu vefat yıldönümünde unutmadı ve yayınladıkları mesajlarla andı.

Bu mesajlardan bazıları Merhum Aslanoğlu’nun mezarı başındaki anma ile ilgili olarak oğlu Erdem Aslanoğlu’nun yaptığı paylaşımla etkileşim olarak yer aldı.

O mesajlardan bazıları şöyle:

Veli Ağbaba (CHP Malatya Milletvekili – CHP Genel Başkan Yard.): Milletvekili, belediye başkanı ya da iktidar gücü olmadan da halka hizmet edilebileceğini tüm Türkiye’ye öğretti. Malatya siyasetinin simgeleşmiş isimlerinden değerli büyüğüm, ağabeyim Mevlüt Aslanoğlu’nu aramızdan ayrılışının 6. yılında büyük bir saygı ve özlem ile anıyorum.

Öznur Çalık (AK Parti Malatya Milletvekili – MKYK Üyesi): Değerli abimiz, eski Malatya Milletvekilimiz Mevlüt Aslanoğlu’nu vefatının 6’ıncı yıl dönümünde rahmetle anıyorum. Allah rahmet etsin, mekânı cennet olsun inşallah…

Özgür Özel (CHP Genel Başkan Yard.): 24. Yasama Dönemi’nde birlikte çalışma şansı yakaladığım Mevlüt Aslanoğlu ağabeyimizi vefatının 6’ncı yıldönümünde saygıyla anıyorum.

Canan Kaftancıoğlu (CHP İstanbul İl Başkanı): Mevlüt Aslanoğlu denince aklıma ilk nezaket ve sahicilik geliyor. Nezaket ve sahiciliği hafızalarımızda taptaze hala.. Yüreğimizde kalmaya da devam edecek… #MevlütAslanoğlu.

Mahmut Tanal (CHP İstanbul Milletvekili): 22-23 Dönemde Malatya,24’ncü Dönemde İstanbul Milletvekili olarak TBMM ‘de görev yaptığımız Rahmetli Mevlüt Aslanoğlu kardeşimize, aramızdan ayrılışının 6. yıl dönümün de Allah’tan rahmet kederli ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Başımız sağ olsun. Mekânı cennet olsun.

Gökçe Gökçen (CHP Genel Başkan Yard.): Çok değerli ve emektar milletvekilimiz #MevlütAslanoğlu’nu kaybedişimizin altıncı yılında saygı ve özlemle anıyorum.

Uğur Bayraktutan (CHP Artvin Mv.): CHP’nin yiğit Milletvekili, TBMM çatısı altında beraber görev almaktan onur duyduğum, çalışkanlığı ve dürüstlüğüyle örnek siyasetçi, değerli büyüğüm Ferit Mevlüt Aslanoğlu’nu aramızdan ayrılışının 6. yılında saygı ve özlemle anıyorum.

Mehmet Akif Hamzaçebi (CHP İstanbul Mv.): TBMM’de birlikte görev yaptığımız, siyaset anlayışını insanlık, iyilik ve hizmet üzerine kurmuş olan değerli arkadaşım Ferit Mevlüt Aslanoğlu’nu aramızdan ayrılışının 6. yılında rahmetle, özlemle anıyorum.

Gamze Akkuş İlgezdi (CHP Genel Bşk. Yard.): Kıymetli ağabeyim Malatya ve İstanbul Milletvekilimiz; Parti büyüğümüz Ferit Mevlüt Aslanoğlu’nu aramızdan ayrılışının 6. yılında büyük bir özlem ile anıyorum.
Çalışkanlığı ve dürüstlüğüyle örnek bir siyasetçi olan Aslanoğlu, her zaman mücadelemizde yaşamaya devam edecek.

Haluk Cömertoğlu (Arapgir Belediye Başkanı): 24.Dönem Milletvekilimiz, kıymetli ağabeyim Mevlüt Aslanoğlu’ nu saygı ve özlemle anıyorum.

Adil Gevrek (Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı): Aramızdan ayrılışının 6. yılında eski milletvekilimiz hemşehrimiz Ferit Mevlüt ASLANOĞLU’nu saygıyla ve rahmetle anıyorum.Mekanı cennet olsun.

Şevket Keskin (Malatya ESOB Başkanı): Aramızdan ayrılışının 6. yıldönümünde milletvekilimiz hemşehrimiz Malatya sevdalısı Ferit Mevlüt Aslanoğlu’nu sevgi, saygı ve minnetle anıyorum. Mekânı cennet olsun.

Kemal Deniz Bozkurt (Esenyurt Belediye Başkanı): Geride bıraktığı temiz ve ahlaklı siyasi yaşamı ile herkesin ve her kesimin milletvekili olmayı başaran merhum milletvekilimiz Mevlüt Aslanoğlu’nu aramızdan ayrılışının 6. yıl dönümünde saygı, özlem ve rahmetle anıyorum.

Turan Hançerli (Avcılar Belediye Başkanı): Herkesi kucaklayan tarzı ile örnek bir siyaset adamı olan milletvekilimiz Mevlüt Aslanoğlu’nu aramızdan ayrılışının 6. yıl dönümünde saygı, özlem ve rahmetle anıyorum.

İskender Yıldırım (Adıyaman – Gölbaşı Belediye Başkanı): Herkesi kucaklayan tarzı ile örnek bir siyaset adamı olan milletvekilimiz Mevlüt Aslanoğlu’nu aramızdan ayrılışının 6. yıl dönümünde saygı, özlem ve rahmetle anıyorum.

Umut Oran (CHP Eski Milletvekili): Cefakâr, vefakâr CHP’li milletvekili arkadaşım Mevlüt Aslanoğlu’nu ölüm yıldönümünde rahmet ve sevgi ile anıyorum. Mekânı cennet olsun.

Sevilay Yılman (Haberturk Yazarı): Allah rahmet eylesin… Canım hemşerim şimdi de canım babamın komşusu… Güzel insan Mevlüt Aslanoğlu… Özlemle anıyoruz.

Eralp Yalvaç (Avukat): Allah rahmet eylesin; mekânı cennet olsun inşallah. Malatya için bir siyasetçiden çok çok daha fazlasıydı.

Arif Kızılyalın (Spor Yazarı): Çok erken gitti; arkasında pırıl pırıl bir soyad ve evlat bırakarak… Huzur içinde uyu. #mevlutaslanoğlu

Mustafa Balbay (Gazeteci – CHP Eski Mv): MevlütAslanoğlu, TBMM’de iz bırakan milletvekiliydi. Durmak, yorulmak bilmeyen bir çalışma azmi vardı. Aramızdan ayrılışının 6. yılında onu özlemle anıyoruz. Anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.

Mustafa Bahadır Altaş (Yeminli Mali Müşavir): “Hoş bir seda bıraktın da ansızın gittin be usta” Mevlüt Aslanoğlu,aslını yitirmemiş,Malatyalı’nın hasıydı yanı dört dörtlük (44) bir Malatyalıydı. O Türk Siyasi tarihine Malatya adıyla yazılan bir kişiydi. Vefatının 6 yılında rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Ahmet San (Organizatör) : Kayınpederimin kuzeni çok çok yıllar öncesinden beri değerli abim Mevlüt Aslanoğlu’nu bu vesileyle bir kez daha sevgi ve saygı ile anıyorum. Ruhu şad olsun.

Nazif Kerem Gözener (CHP Şişli İlçe Bşk. Yrd.): Malatya – Arapgir eşrafından, 22 -23. dönemler CHP Malatya, 24. dönem CHP İstanbul milletvekilliği yapmış olan, değerli abim, hemşehrim, Ferit Mevlüt Aslanoğlu’nun vefatının 6. yılında saygı ve rahmetle anıyorum.

Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD): Malatya’mızın deneyimli, çalışkan ve değerli siyaset adamlarından Sn. Ferit Mevlüt Aslanoğlu’nu ölüm yıl dönümünde Rahmetle anıyoruz.

Behzat Uygur (Sanatçı) : Mekânı cennet olsun

Ural Aküzüm (Gedik Üniversitesi öğretim üyesi): Nur içinde yatsın.

Batuhan Gökbulut (Müzik Öğretmeni): Herkesin abisi, herkesin vekili… Ferit Mevlüt Aslanoğlu… “En İyi Malatya’lı” Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun… Aramızdan ayrılışının 6. senesinde sevgi, saygı ve büyük özlemle anıyoruz

Alina Küçük (Hürriyet Gazetesi Muhabiri): Mekânı cennet olsun inşallah.

Osman Altunterim (TFF Lisanslı Menejeri): Rabbim rahmeti ile muamele etsin inşallah. Malatya onun gibi halis niyetli, memleketi için didinen bir vekil görmedi. Mekanı cennet olsun.

Gizem Başaran Arslan (CHP Bakırköy İlçe Başkan Yard.): Mekânı cennet olsun. Bakırköy’de o günü unutmak mümkün değil. Ne çok iz bırakmış ne çok sevilmiş Vekilimiz…

Malatyaspor.org.tr.official: Mevlüt Aslanoğlu’nu aramızdan ayrılışının 6. yıl dönümünde saygı, özlem ve rahmetle anıyoruz.#Malatyaspor Kulübü

Ece Budan (Himyaç-Der Başkanı): Malatyamıza ve Himyaç-Der olarak temsil ettiğimiz sınıfa yapmış olduğu hizmetleri asla unutmayacağız. Mekânın cennet olsun Ferit Mevlüt Aslanoğlu.

Rıfat Menekşe (İnşaat Mühendisi): “ADAM’dı”, başka ne denebilir bilemedim. Ruhu şâd mekânı cennet olsun…

Arapgirspor Kulübü: Değerli Hemşehrimiz Merhum Milletvekili F. Mevlüt Aslanoğlu’nu vefatının sene-i devriyesinde rahmet ve özlemle anıyoruz.

Fırat Sukuşu: “En İyi Malatyalı” Mevlüt Aslanoğlu… 6 yıl oldu aramızdan ayrılalı…

Muhammet Menteş: Ruhun şad mekânın cennet olsun büyük Malatyasporlu, Malatyalıların abisi Ferit Mevlüt Aslanoğlu…

Ali Karadeniz: Dünyanın neresinde olursa olsun, hangi düşüncede, mezhepte, niyette olursa olsun Malatyalı olan herkesin evinden biridir O. Malatyalıya Malatyalı olma gururunu yaşatan başka, bambaşka biridir.

Metin Kaya (Kaya Production) : Merhum Mevlüt Ağabey, hakikatli bir Malatya sevdalısıydı. Ömrünün büyük bölümünü Malatya’ya hizmet için adadı, bu uğurda sağlığını kaybetti ama hastalığında bile tek düşüncesi Malatya’ydı. Malatya’yı karşılıksız sevdi; Malatya da onu sevdi, Malatya onu unutmadı, unutmayacak da… Allah rahmet etsin, mekanı cennet olsun…

MEVLÜT ASLANOĞLU KİMDİR?

Ferit Mevlüt Aslanoğlu, 1 Şubat 1952’de Malatya-Arapgir’de doğdu.

Marmara Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesini bitirdi.

Garanti Bankası’nda Müfettiş, Şube Müdürü, Krediler Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Alternatif Bank Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. Ekonomi Dergileri tarafından “Yılın Bankacısı” ödülüne layık görüldü.

22. dönem (2002-2007) ve 23. Dönem (2007-2011) Cumhuriyet Halk Partisi’nden Malatya Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görev yaptı.
Malatya Milletvekili olarak görev yaptığı 9 yıllık süreden sonra 2011 yılı Haziran ayında yapılan 24. Dönem milletvekili genel seçimlerinde CHP’den İstanbul 3. Bölge’den Milletvekili adayı olarak gösterildi ve kazandı. Aslanoğlu toplamda 12 yıl süreyle TBMM’de Malatya ve İstanbul Milletvekili olarak görev yaptı.
Aslanoğlu yaşamının son 3 yılında kanser tedavisi görüyordu. Ancak yaşamını yitirmesine yol açan olay ise gece yarısı geçirdiği kalp krizi oldu.
Aslanoğlu biri kız iki çocuk babasıydı. GÜLER HAZAR / YENİ MALATYA
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner78

“Depremin yaralarını omuz omuza vererek sardık”
“Depremin yaralarını omuz omuza vererek sardık”

Haberi Oku