POLİTİKA:
AK Parti heyeti Darende'de temaslarda bulundu

AK Parti Malatya Milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Öznur Çalık, Ahmet Çakır ve Hakan Kahtalı ile Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında Darende ilçesinde temaslarda bulundu. 

AK Parti heyeti ilk olarak muhtarlarla bir araya geldi. Düzenlenen toplantıda konuşan AK Parti Darende Belediye Başkan Adayı İsa Özkan, "Tabi büyükşehir AK Parti, Darende AK Parti, milletvekillerimiz gece gündüz demeden bu bölgeye hizmet için seferber olacağız. İlçemizin hizmete ihtiyacı var. İlçemiz göç veren bir şehir, bunu önlemek adına elimizden gelen gayreti göstermeliyiz" ifadelerini kullandı.

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan ise konuşmasında 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri'nin önemine vurgu yaptı.

31 Mart seçimlerinin Türkiye'nin beka meselesi açısından önemli olduğuna dikkat çeken Gürkan, "Bu coğrafyada hep beka meselesi vardır. Bisiklet süren bir insanı düşünün, pedalı durduğu anda o bisiklet devrilir. Bu coğrafyada pahalı bir coğrafya. Bu coğrafyada her zaman dimdik duracağız, çok çalışacağız" dedi.

Gürkan, Malatya'da 31 Mart'ta yeni bir destan yazmak istediklerini ifade ederek, şunları söyledi: "Geçmişte ecdadımız medeniyet, ilim, irfan, kahramanlık destanları yazmışlar. Bizlerde 31 Mart'ta gönül belediyeciliğinin destanını Darende'de başlamak üzere 13 ilçemizde, Malatya'nın her köşesinde yazmaya gayret edeceğiz. Bundan sonraki süreçte de gönül belediyeciliğinin destanını Malatya sayfasında yazacağız ve 81 il bunu okuyacak." 

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık da 31 Mart seçimlerinin Türkiye ve Malatya için büyük önem taşıdığını kaydetti. 

Darende'ye 16 yılda çok önemli hizmetler getirdiklerini anlatan Çalık, şunları ifade etti: "Darende'nin her karesine hizmet getirdik. 'Yol, medeniyettir' dedik, Malatya'nın ilk en önemli yatırımını bu bölgeye yaptık. Malatya'yı batıya bağlayan, Darende'yi Kayseri'ye bağlayan Karahan Tüneli başta olmak üzere yaklaşık 200 milyonluk yatırımı gerçekleştirdik. Eğitim konusunda anaokulundan ilkokuluna, ortaokulundan liseye, yurtlarımıza kadar hepsini yaptık. Çok önemli bir yatırımı daha Darende'ye kazandırıyoruz. Darende'ye 100 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezini kazandırıyoruz." 

Çalık, Malatya'da güçlü bir ekibin olduğunu kaydederek, "Beraberlik, birlik içerisinde Darende'ye sonuna kadar hizmet edeceğiz. Şimdi Darende kararını vermiş. Bu kadar kalabalık toplanıyorsa, Darende'deki oy oranlarımızı iyi bilmemiz lazım" dedi.

AK Parti heyeti daha sonra ilçede esnaf, kamu kurumlarını ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti. Ziyaretlerin ardından heyet, AK Parti Darende Kadın Kolları tarafından düzenlenen toplantıya katıldı.

Toplantıda konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, "31 Mart seçimleri gerçekten Türkiye, Malatya ve Darende'miz için çok önemli. Darende'de bize hizmet edecek bir belediye başkanını seçeceğiz. 31 Mart akşamı seçim sonuçlarına bakınca Darende'den gelecek oy oranı bizi çok ilgilendiriyor. Darende'den oy yüksek gelince gurur duyuyoruz. O yüzden Darende'den çok yüksek bir oy oranı bekliyoruz" ifadelerini kullandı. 

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ise "Biz bir yola çıktık. Rabbim yolumuzu açık etsin. Cenabı Allah, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a sağlık sıhhat versin ki Türkiye'nin birliği ve bütünlüğü noktasında gayretimiz bayrağımızın dalgalanması, ezanımızın susmaması için devam etsin" dedi.

Tüfenkci, Türkiye'nin geleceği açısından 31 Mart seçimlerinin büyük önem taşıdığına dikkat çekerek, "Türkiye üzerinde oyunlar oynayanlar, hesaplar yapanlar bitmedi. Biz, 'Bir beka meselesi var. Mesele vatansa gerisi teferruattır' diyerek, Milliyetçi Hareket Partisi ile birlikte yola çıktık. İttifak kurduk ve ortağımızı gizlemiyoruz. Birileri de ittifak kurdu ve o ittifakta kimlerle, nasıl orak olduklarını anlayabilmiş değiliz. Bazı yerlerde destekliyorlar, bazı yerlerde aday çıkartmıyorlar, bazı yerlerde AK Parti, Cumhur İttifakı kaybetsin de kim kazanırsa kazansın mantığıyla kim orada güçlüyse onun arkasında saf tutmaya çalışıyorlar. Bu mesele Ahmet'in, Mehmet'in meselesi değil. Bir yerel seçim yaşıyoruz, kentimizi yönetecek başkanları seçiyoruz ama onunda ötesinde Türkiye'nin geleceğine oy vermiş oluyoruz" ifadelerini kullandı.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise "Kadınlarımız 31 Mart'ta bir temizlik yapacak. Bu temizliğin adı ne olacak? Mart'ta bahar bekleyenlere kadınlarımız bahar temizliği yapacak. Darendeli kadınlarımız, ak kadınlarımız bahar temizliği yapmaya hazır" diye konuştu.

Darende'ye yeni bir hükümet konağı kazandırdıklarını anımsatan Çalık, "Otuz yapraklı gül şehrine, Darende'ye, güller diyarına, Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi'nin, Somuncubaba'nın diyarına yakışan bir hükümet konağı yaptık. Orada size en güzel hizmetleri vermek istiyoruz. Hastanemize gittik, herkes memnuniyetini ifade etti. Şimdi birde fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezini yapıyoruz" dedi. 

Gürkan, "Bu vatan kolay kurtulmadı"

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, ilk olarak Akçadağ ilçesi mahalle muhtarlarıyla Galip Demirel Çınar Park Sosyal Tesisleri'nde bir araya geldi.

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, daha sonra Milliyetçi Hareket Partisi tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıl Dönümü kapsamında düzenlenen etkinliğe katıldı.Gürkan, buradaki konuşmasında şunları kaydetti, "Bu vatan kolay kurtulmadı. Çanakkale'nin her cephesinde yüz binlerce insanımız bu vatanın bölünmez bütünlüğü için şehit oldu. Ama bunlardan çok daha önemlisi Milli Kurtuluş Savaşımız ve milli mücadelemizdir. Cumhuriyetimizin kurucularını ve milli mücadelenin kahramanlarını rahmetle, minnetle, şükranla yad ediyorum. Şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Bu topraklarda sürekli beka hadisesi vardır. Bu coğrafya, çok pahalı bir coğrafyadır. Bir bisiklet düşünün, pedal çevrildikçe bisiklet ayaktadır. İşte Anadolu coğrafyası ve toprakları sürekli hareket, dimdik durmayı, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeyi gerektiriyor."

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, daha sonra MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu ve MHP Malatya İl Başkanı Bülent Avşar ile birlikte Hekimhanlılarla bir araya geldi.

Çınar, "En yüksek oyla seçimi kazanacak"

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar,  Yeşilkaynak, Fatih ve Koşu'da ortak mahalle toplantısında vatandaşlarla bir araya geldi. Çınar daha sora Dilek Mahallesi'nde düzenlenen toplantıya katıldı.

Mahalle toplantısında konuşan AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, "AK Parti, milletin partisidir. Bu partiyi millet kurmuştur. Bugüne kadar milletin teveccühü, desteği, gayretiyle kurulduğu günden bugüne girdiği seçimlerde birinci parti olmuştur. Her seçimde rakibi yine kendisi olmuş, kendisiyle yarışmıştır. 31 Mart'ta gerçekleştireceğimiz seçimde de yine aynı şekilde Türkiye'nin en büyük partisi en yüksek oyla seçimi kazanacaktır.

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, Yeşilyurt’ta yeni bir tarih yazmak ve rekor seviyesinde oy alabilmek adına kapı kapı dolaşıp, yeni projelerini vatandaşlara anlattığını ifade etti.

Güder, "Birlik ve beraberlik içerisinde yöneteceğiz"

AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder, Kanalboyu ve Cengiz Topel Caddesinde esnaf ziyaretlerinde bulunarak, vatandaşlarla bir araya geldi.

Ziyarette konuşan Güder, "31 Mart'ta bir yerel seçim var. Yerelde bizi sevk ve idare edecek ekip ve arkadaşları seçeceğiz. Biz, AK Parti olarak sivil toplum kuruluşlarının ileri demokrasinin olmazsa olmaları olduğunu ifade ediyoruz. İnşallah kentimize katkı sunarken, vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltirken bunu sivil toplum örgütleriyle beraber yapacağız" ifadelerini kullandı.

Battalgazi için önemli projelerinin olduğunu ifade eden Güder, "Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Selahattin Gürkan, bu süreç içerisinde Battalgazi'de 15 yıl belediye başkanlığı yaptı. Hiçbir kesimi diğer kesime üstün olarak görmedi. Herkese eşit davrandı. İnsanın ve insanlığın gereği de budur. Kendisiyle beş yıl beraber çalıştık. Bu hususta çok güzel şeyler öğrendik. Bir ve beraber olacağız. 31 Mart'tan sonra belediye başkanı olursak, bayrak emin ellerde olacak. Birlik ve beraberlik içerisinde ilçemizi yöneteceğiz" diye konuştu. BÜLTEN
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

"Lisanslı Depoculuk çalışmaları sürüyor"
"Lisanslı Depoculuk çalışmaları sürüyor"

Haberi Oku