POLİTİKA:
Çalık, 'Çok büyük bir oyun oynanıyor'

AK Parti Milletvekilleri ve belediye başkan adayları seçim çalışmaları kapsamında ilçe ve mahalle ziyaretlerini sürdürüyor. 

Tüfenkci, "Çanakkale, istikbalimizin destanıdır"

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, İstasyon Caddesi'nde esnafları ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi. 

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ardından Şahnahan Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin ev sahipliğinde Yeşilyurt Belediyesi Yeşilkonak Eğitim Merkezi öğrencilerinin düzenlediği 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Programı'na katıldı.

Tüfenkci, "Çanakkale, istikbalimizin destanıdır. Çanakkale, bu milletin sevdası, ruhudur. Çanakkale, mücadelenin göğüs göğüse geçtiği, imanın öne çıktığı bir mücadeledir. Çanakkale, bu milletin serden geçip ama vatandan geçemeyeceğinin destanıdır. Çanakkale, esasında ağıtların en güzeli, milletinde ruhudur. Dolayısıyla Çanakkale'nin rüyası, sevdası, sevdamız ve rüyamızdır. Çanakkale, bu milletin nasıl birlikte bu vatanı kurtardığının da adıdır. Bugün bizi bölmeye, parçalamaya ve Anadolu coğrafyası üzerinde oyunlar kurmaya çalışanlar, 104 yıl öncede bu oyuncuları ve planları uygulamaya koydular. Ama bu milletin aslanları nasıl 104 yıl önce 'Çanakkale Geçilmez' dediyse, 15 Temmuz'da da aynı oyunları sergilemek isteyenlere 'Bu ülkeyi bölemeyeceksiniz' dedi, iradelerine sahip çıktı. Ben inanıyorum ki; bundan sonra hesabı olanlarda her daim 104 yıl önce Çanakkale'de nasıl bu coğrafyanın, bu toprakların çocukları bu vatana sahip çıkmışlarsa, her daimde sahip çıkacaktır. Öğürencilerimiz, gençlerimiz ve bizlerde bu ruhu yaşatmak adına bütün şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz" ifadelerini kullandı.

Çalık, "Çok büyük bir oyun oynanıyor"

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti Pütürge Belediye Başkan Adayı Mikail Sülük ve Doğanyol Belediye Başkan Adayı Hakan Bay ile birlikte Tepehan'da düzenlenen mitinge katıldı.

AK Parti Pütürge Belediye Başkan Adayı Mikail Sülük, "Bizler, sizlerin hizmetinize talibiz. Sizlerin, teşkilatımızın, kamuoyunun desteğiyle cumhurbaşkanımız bizleri sizlere hizmet etmek için aday gösterdi. Bu coşkunuz bize 31 Mart'tan sonra yapacağımız hizmetlerde ne kadar güçlü olduğumuzu gösteriyor" dedi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise "Yeni Zelanda'da camide Müslümanların üzerlerine kurşun sıkıldı, birçok şehidimiz var. Müslümanların üzerlerine sıkılan bu kurşunlar, Türkiye'nin üzerine sıkıldı. Bütün dünyada çok büyük bir oyun oynanıyor, bu oyunun farkındayız. Tayyip Erdoğan'sız, AK Parti'siz bir Türkiye, Cumhur İttifakı yıkılsın diye tasavvur edenlere siz 31 Mart'ta gereken cevabı vereceksiniz. Her seçim hayati öneme haizdi ama bu seçim 2023 yılının provasıdır. 2023 yılına giderken, 'Eğer 31 Mart'taki yerel seçimlerde Türkiye'de, Malatya'da, Pütürge'de sıkıntı yaşatırsak, Tayyip Erdoğan'ın elini zayıflatırız' diyorlar. Tepehan, Pütürge, Malatya, Türkiye bunu asla yaşatmayacak" diye konuştu.

Çakır, " Zor bir coğrafyada yaşıyoruz"

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Hekimhan Cumhur İttifakı Adayı Mustafa Arıkan ile birlikte Hekimhan İlçesi'nde sürdürdü. AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ilk olarak ilçedeki seçim bürosunun önünde partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Hekimhan Cumhur İttifakı Adayı Mustafa Arıkan, "Allah'ın izniyle bu seçimi açık farkla alacağız, hiç kimsenin şüphesi olmasın" ifadesini kullandı.

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ise 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan seçimlerin önemine değinerek, "Bu seçim Hekimhan'ımız için çok önemli çünkü doğru ve bize hizmet edecek bir başkanı seçmek bizim elimizde. Bir yandan da vereceğimiz oylarla Türkiye'nin geleceğine yön vereceğiz. Biz, zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Bugünlere yüzyıllardır mücadele ederek geldik. Geldiğimiz nokta çok daha büyük bir mücadeleyi gerektiriyor" dedi.

Gürkan, “Destan yazmak istiyoruz”

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, seçim çalışmaları kapsamında ilk olarak Paşaköşkü Mahallesi'nde esnafları ziyaret etti. Gürkan daha sonra Yedi Hilal Derneği’ni ziyaret etti.

Gürkan yaptığı konuşmada, "Bizim sivil toplum örgütleri ve derneklere bakış açımız; her zaman olduğu gibi yerel yönetimlerin katılımcı belediyecilik esasıyla, halkla birlikte yönetim ilkesi çerçevesinde, o şehirdeki bütün sivil inisiyatifinin yönetime katılımını sağlamaktır. Şehrin geleceğini ve yön pusulasını, o sivil inisiyatif ile birlikte değerlendirme temeline dayalı bir yönetim anlayışımız var. Battalgazi'deki başarı grafiğimizin temelinde istişare kültürüyle birlikte katılımcı belediyecilik ilkesi yatmaktadır. 31 Mart'tan sonra büyükşehirde de rekor bir oyla, güçlü bir şekilde göreve gelerek, Malatya'da gönül belediyeciliğinin destanını yazmak istiyoruz" dedi.

  

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan daha sonra Dilek Mahallesi'nde düzenlenen toplantıda vatandaşlarla bir araya geldi. Gürkan, "Önümüzde 31 Mart seçimleri var. Bu seçimi Türkiye ve Malatya açısından çok önemsiyoruz. Zaman zaman televizyonda 'yerel seçimin beka sorunuyla ne alakası var?' açıklamalarını izliyorsunuz. Beka sorunu bu coğrafyada zaten kendiliğinden var. Dünde vardı, bugünde var, yarında olacak. Bu coğrafyada yaşamak; birlik, beraberlik, dirlik, düzenle, dik durmakla, güçlü olmakla mümkündür" ifadelerine yer verdi.

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, Muşlular Derneği'ni ziyaret etti. Gürkan ardından Mazlumder'i ziyaret etti. Gürkan daha sonra Malatya İlahiyat Vakfı'nı ziyaret etti. Battalgazi Belediyesi olarak hayata geçirdikleri 'Mahallelilik Projesi'ne vakfın paydaş olarak çalışmalara destek verdiğini belirtti.

Selahattin Gürkan daha sonra Türkiye Harp Malulü Gazileri Şehit, Dul ve Yetimler Derneği'ni ziyaret etti.

Şehit aileleri ve gazilerle bir araya gelen Gürkan, "Biz millet olarak asker bir milletiz. Coğrafyamız hakikaten pahalı bir coğrafya. Bu coğrafyada yaşamanın bedeli ağırdık.Bu ağır bedeli biz dünde ödedik, bugünde ödüyoruz, yarında ödemeye hazırız" diye konuştu.

Gürkan daha sonra çalışmaları kapsamında Zapçıoğlu Mahallesi'nde esnaf ziyaretlerinde bulunarak, vatandaşlarla bir araya geldi. 

Selahattin Gürkan, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ile birlikte Avrupa Malatyalılar Federasyonu'nun düzenlediği muhtarlarlarla istişare toplantısına katıldı.

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan daha sonra Arguvan İlçesi'ni ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.

Çınar, "Yeşilyurt kabuğunu kırdı"

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar,İnönü ve Zaviye Mahallesi'nde düzenlenen toplantılarda mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

Mahalle toplantılarında meşalelerle karşılanan Çınar, Yeşilyurt'ta yaptıkları hizmetler ve yeni dönemdeki projelerini anlattı.

Çınar, Yeşilyurt'u cazibe merkezi haline getirdiklerini ifade ederek, "Cumhurbaşkanımızın işaret ettiği “Gönül Belediyeciliği”ni düstur edinerek, attığımız her adımda, siz kıymetli hemşerilerimizin rızâsını gözeteceğiz. Dilek ve gayretimiz, Yeşilyurt'umuzun daha da büyümesi, daha yaşanabilir ve huzurlu bir ilçe olması yönündedir" diye konuştu. 

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, seçim çalışmaları kapsamında Bostanbaşı Mahallesi'nde kurulan pazarı ziyaret etti. Mehmet Çınar daha sonra Kadiruşağı Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar daha sonra Atalar-Yalınkaya Ortak Mahalle Toplantısı kapsamında vatandaşlarla bir araya geldi. Çınar ardından Bentbaşı ve Seyran Mahallesi'nde düzenlenen toplantılara katıldı.

Güder, "Oyunlarını bozacağız" 

AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder, 'Dünya Su Günü' münasebetiyle MASKİ Genel Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Güder daha sonra Eski Şire Pazarı ve çevresinde faaliyet gösteren esnafları ziyaret etti.Eski Malatya'da esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Güder, Hasırcılar Mahallesi'ni ziyaret ederek, mahalle sakinleriyle istişarede bulundu.

Güder, "Her seçim ülkemiz için büyük önem taşıyor ancak 31 Mart'taki seçim Battalgazi'miz, Malatya'mız ve ülkemiz için büyük önem taşıyor. Her dönemde seçime yaklaştığımızda gerek içerideki gerekse de dışarıdaki hainler, Türkiye'nin önünü kesmek için ellerinden gelen çabayı sarf ettiler. 2018'in 18 Ağustos'unda ekonomik bir ambargo uyguladılar. Burada milletin kucağına bomba atmak istediler ama inşallah o bomba onların ellerinden patlayacak" dedi. Güder, 31 Mart'ta Türkiye'nin sendelemesini bekleyenlere karşı milletin en güzel cevabı vereceğini kaydederek, "Yeni bir kriz oluşturmaya çalışıyorlar. Bu kriz hepimizi etkileyecek. Dolayısıyla biz bir ve beraber olacağız. Ülkemizi dize getirmek isteyenlere karşı dimdik duracağız. Gerek içeride gerek dışarıda Türkiye'yi dize getirmek isteyenlere karşı nasıl 15 Temmuz'da dimdik durup, emellerini boşa çıkarttıysak, 31 Mart'ta da bunların oyunlarını bozacağız" diye konuştu.

AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder daha sonra şehit Polis Memuru Oğuzhan Günaydın'ın ailesini ziyaret ederek, şehidin ailesine Kuran-ı Kerim ve Türk Bayrağı'nı takdim etti. 

AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder ardından AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci'yle birlikte Yıldıztepe ve Fırat Mahallesi'nde düzenlenen toplantılara katıldı.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ise "Cumhur İttifakı, liderlerimizin özellikle Türkiye'nin geleceğiyle ilgili beka sorunu olduğu noktasında birleşerek, 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminden sonra meydanlarda kuruldu. Cumhur İttifakı'nın 31 Mart'ta alacağı oy, bütün dünya tarafından takip ediliyor. Bu noktada milletimizin her bir oyu çok kıymetli" dedi. 

AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder, seçim çalışmaları kapsamında 24,25 ve 26. dönem AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ile birlikte Boran, Toygar, Çolakoğlu, Adagören, Şişman, Kuluşağı Mahallelerini ziyaret etti.

Mustafa Şahin konuşmasında "Türkiye'nin üzerinden oynanmak istenen oyunları hepiniz iyi biliyorsunuz. Bu nedenle hepimizin üzerine sorumluluk düşüyor. Çocuklarımızın, evlatlarımızın, gençlerimizin, gelecek nesillerimizin daha müreffeh bir ülkede yaşamaları için canla başla bu birlikteliği sağlamamız lazım. Adalet ve Kalkınma Partisi iktidara geldikten sonra halkın istemiş olduğu doğrultuda bir yönetim anlayışını icra etmeye çalıştı. Biz bunları yaptıkça da muhalefette yer alanlar, insanlarımızı tahrik ederek vatandaşlarımızla bizi karşı karşıya getirmeye çalıştılar. Halbuki bizim yaptığımız bütün uygulamalar, milletin beklentilerine cevap vermek için yapıldı" diye konuştu.

AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder daha sonra Battalgazi Mahallesi'nde düzenlenen toplantıya katıldı.BÜLTEN
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

"Lisanslı Depoculuk çalışmaları sürüyor"
"Lisanslı Depoculuk çalışmaları sürüyor"

Haberi Oku