POLİTİKA:
'Herkes haddini bilecek”

AK Parti Malatya Kadın Kolları İl Teşkilatı tarafından Genişletişmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, konuşmasında, “Herkes haddini bilecek. Bu millet ve memleket hizmet almıştır ve hizmet almaya devam edecektir. Kimse, hiçbir aday arkadaşımızın üzerinden, hiçbir milletvekilimiz üzerinden, hiçbir belediye başkanımızın adına, partimizin mahalle başkanına laf söyleyebilecek kalitede, kapasitede değildir” dedi.

Şehit Ömer Halis Demir Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; AK Parti Malatya Milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Öznur Çalık, Ahmet Çakır ve Hakan Kahtalı, AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, belediye başkan adayları ile çok sayıda partili katıldı.

“BİZ GÜCÜMÜZÜ MİLLETTEN, AK PARTİ’DEN, RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DAN ALIYORUZ”

Toplantıda konuşan Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, 16 yılda Türkiye’nin değişiminde, dönüşümünde çok mesafeler kat ettiklerini belirtti.

Milletvekili Tüfenkci, AK Parti olarak Türkiye’yi her alanda ileriye taşıdıklarını ifade ederek, şunları kaydetti: “Partimiz kurulurken, bu partinin harcını millet attı ve rotasını da millet belirledi. Milletle beraber yol aldık, millete rağmen hiçbir şeyi gerçekleştirmedik. Biz demokrasiye inandık, darbelere, vesayete karşı durduk, vesayet odaklarına karşı mücadele ettik, medyayla mücadele ettik, her türlü millete karşı oynanan oyunlara karşı dimdik durduk. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde dimdik ayakta durduk. Birçok oyunla karşı karşıya kaldık. Birçok kirli oyunlarla, iftiralarla muhatap olduk. Ayaklarımıza kendi içimizden veya başkaları tarafından çelme takılmaya çalışanları gördük, sesimizi edebimizden çıkartmadık ama her zaman milletten kopmamaya çalıştık. Millet ne demişse AK Parti onu demiştir. Millet hangi hizmeti istediyse, biz AK Parti olarak o hizmeti götürdük. Millet istedi yollar, hastaneler yaptık, demokrasiyi daha fazla ileriye taşıdık, başörtü yasaklarını yerle bir ettik, daha çok iş, aş dedik ve bütün gücümüzle bu milletin gençlerine iş ve aş bulmak için çalıştık. Bütün terör ve ekonomik saldırılara rağmen biz Türkiye’yi güçlü kılmaya çalıştık.”

Güçlü Türkiye için Cumhur İttifakı’na çok farklı baktıklarını ifade eden Tüfenkci, “Birileri dış politikası, askeri, hükümeti, gençleri, kadınları güçlü olsun istemediler ama millet AK Parti’nin arkasında durdu, her seçimde de sizlerin gayretiyle, çalışmalarıyla, Rabbimin yardımıyla biz başarıları sağladık. Önümüzde 31 Mart yerel seçimleri var. Birileri istiyor ki AK Parti’nin ayağı tökezlesin, Cumhur İttifakı zayıflasın. Biz, Cumhur İttifakı’nı öyle 3-5 belediye veya 5-6 milletvekilliği için kurmadık. Biz, Cumhur İttifakı’nı geleceğimiz için kurduk. Meydanlarda kurduk, masa başlarında kurmadık. Onun için AK Parti olarak da biz Cumhur İttifakı’na çok farklı bakıyoruz. Dolayısıyla güçlü Türkiye için, Türkiye’nin bekası ve geleceği için bakıyoruz. 31 Mart seçimlerinde aday olan olmayan bütün arkadaşlarımızın özellikle eğer dava, inanç sahibiyse, cumhurbaşkanımızdan yanaysa, eğer halktan yanaysa tavrını net olarak koyması gerekir. Bu Ahmet’in, Mehmet’in, Bülent’in meselesi değil, bu mesele milletin, memleketin meselesi. Onun için şahısların hiçbir önemi yok. Eğer siz doğru durursanız, oraya buraya eğilemezseniz, vefayı gösterirseniz bu millet ve partide size vefa gösterir, sizi takdir eder, gönlüne basar ama siz birilerinin ayağına çelme takarsanız, bir iftirayı alıp ondan ona taşırsanız, birilerinin ayağı tökezlesin de ben oraya geleyim diye düşünüyorsanız Allah’ta, millette buna razı olmaz. Onun için kerameti kendinden menkul görerek, ‘ben bu kadar hizmet yaptım’ demeyin, kusura bakmayın bu hizmeti AK Parti yaptı. Biz gücümüzü milletten, AK Parti’den, Recep Tayyip Erdoğan’dan alıyoruz. Allah’ın izniyle ne partimize ne reisime ne de hiçbir adayımıza halel getirmeyiz. Onun için bütün arkadaşlarımızla bir takım halinde dün olduğu gibi bugünde sahada olacağız, yarında sahada olacağız. Bundan rahatsız olanlar içimizde de, dışımızda da olabilir. Vallahi vız gelir tırıs gider. Biz milletin gönlüne girebilirsek, hizmet belediyeciliği yaparsak, sofralarına oturursak, hangi sosyal medyada kim ne derse desin benim için Ayşe ablamın, Fatma teyzemin demesi önemlidir. Onun için göz göze propaganda her zaman önemlidir” diye konuştu.

Milletvekili Tüfenkci, hizmet ve eser için AK Parti’den şaşılmaması gerektiğini belirterek, “Biz bugüne kadar hep hizmetlerimizle övündük. Bunu yaparken de hiç kimseye ayrım yapmadık, hiç kimseyi ötekileştirmedik. Bu millete, vatana ihanet etmediyse, herkesle yol yürürüz dedik, Allah’ın izniyle de yol yürüdük, bundan sonrada yol yürüyeceğiz. Bugün FETÖ’cülerle iş birliği yapıyorlar, onların iftiralarına çanak tutuyorlar, bugün ‘terör örgütlerine karşıyız’ diyenler, onların taşeronuyla aynı safta bulunmaktan çekinmiyorlar, ondan sonrada bizim adaylarımıza laf söylemeye kalkıyorlar. Önce siz kendi safınızı belirleyeceksiniz. Biz, Allah’ın izniyle büyükşehirde de, bütün ilçelerde de rekor kıracağız” dedi.

“31 MART’TA MALATYA’DA TARİH YAZACAĞIZ”

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise “Tarih 14 Ağustos 2001 ve bir tarih başladı. 14 Ağustos 2001’de başlayan AK Parti’nin hikayesi, Türkiye’nin hikayesi haline geldi. Hikayeyi yazdığımız ilk andan itibaren kadınlarımız bu hikayenin en önemli aktörleriydi. İlk günden itibaren AK Parti’nin ak neferleri olarak kapı kapı dolaştık, bütün Türkiye’yi karış karış dolaştık, cumhurbaşkanımızın liderliğinde bütün Türkiye’de kadınlar, ak davanın neferleri tarihe imzasını attı. Yapılan bütün seçimlerde çok büyük başarılara imza atarken, bunlarda en önemli etken benim çok değerli kadın kollarımın, davamın askerleri, erleri, kadınlarıydı” diye konuştu.

Milletvekili Çalık, 31 Mart’ta Malatya’da tarih yazılacağını ve rekor bir oyla Selahattin Gürkan’ın Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı seçileceğini ifade ederek, “Sizlerle birlikte kapı kapı dolaşıp, tarih yazmaya vesile olacağız” dedi ve AK Parti’nin 31 Mart’taki bütün adaylarını tek tek tanıttı.

‘Yola çıktıklarımızı, yolda bulduklarımıza değişmedik diyen Çalık, sözlerini şöyle sürdürdü : “Davaya vefa gösterirseniz, davada size vefa gösterir. Bunu asla unutmayın. Biz yola çıktıklarımızı, yolda bulduklarımızla değişmedik, değişmeyeceğiz. Yolda bizi bırakanları ise Allah’a havale edeceğiz, Rabbim bildiği gibi yapsın. Her ilçemizde tarih yazacağız. AK Parti kurumsal bir parti ve 16 yıldır 13 seçim geçirdi. Şimdi 14.seçimdeyiz. Ve inşallah önce millet, önce memleket, önce Malatya diyeceğiz. Kadınlarımızla birlikte tarih yazacağız. Cumhur İttifakı’yla birlikte Malatya’da ve 13 ilçemizde tarih yazacağız.”

“MALATYA YİNE İDDİALI”

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır da konuşmasında şunları söyledi: “Malatya’da hedefimiz çok büyük. Malatya yine iddialı. En yüksek oyu almak en büyük hedefimiz. Bunun içinde çok çalışmamız gerekiyor, heyecanımızı yitirmememiz gerekiyor. Gerçekten sahada algı oluşturmak isteyen bir avuç insana da meydanı boş bırakmamalıyız. Sosyal medyaya sığınan, o karanlıkta hakaret eden; bir yandan ‘Bende AK Partiliyim’ diyen aslında reisten ve AK Parti’den son derece rahatsız olan, kişilik bozukluğu kişilerin partimize saldırmaları bu ilçelerde de ilde de hiçbir zaman eksik olmadı. Bunların algı oluşturmasına fırsat vermemek lazım. Bunlar kalkınmadan, hizmetten rahatsız, genelde kendi çıkarlarını, çevrelerini düşünen bir avuç azınlık. Bunun için sosyal medyada da bulunmamız lazım, sessiz kalmamalıyız. Yapılan her haberin altında AK Partili ve bizlerle ilgiliyse 3-5’i geçmez kişilerin yorumlarını görürsünüz ve onların sosyal medyada algı oluşturma çabalarını da görürsünüz. Aslında büyük kitlelerin, büyük sessizliğin, bu kentin sahiplerinin, sakinlerinin bunların karşısında edebinden, hayasından, efendiliğinden, kişiliğinden kaynaklanan böyle çirkin siyasetin içerisinde olmayan kişilerin o bir avuç azınlığın etkisinde kalmaması içinde bizlerin daha duyarlı olması gerekiyor. Haberler yorumlarımızla katılmalıyız.”

“KENDİLERİNDE BİR HALT VAR ZANNEDİYORLAR”

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı ise hep birlikte sahada olacaklarını ifade ederek, “Partimiz kurulduktan bugüne kadar yapılan çalışmaların daha da fazlasını ortaya koymak için gayret içerisinde olacağız. Hizmetlerimizle gurur duyuyoruz. Hem genel hem de yerelde yapmış olduğumuz hizmetlerle göğsümüz kabarıyor. Allah’a şükür alnımız ak” diye konuştu.

Milletvekili Kahtalı, birlik ve beraberlik içerisinde yaptıkları çalışmaların bazı kesimleri rahatsız ettiğini belirterek, şunları söyledi: “Özelliklede AK Partili olmayanların, AK Parti’nin üzerinden nemalanmak için onların yapmış oldukları çalışmaları, göstermiş oldukları adaylar üzerinden bazı tenzilatlar çıkararak, bizleri yıpratmaya çalışıyor. Bunlar her seçim öncesinde böyle hilelere başvurup, algı operasyonları yapmaya çalışıyorlar. Ama milletimiz bunların yapmış olduğu bu algı operasyonlarının farkında, teşkilatımız sahada, Allah’a hamdolsun Malatya tarafını net ortaya koyan bir il, 31 Mart seçimlerinde de hem Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Selahattin Gürkan’a hem de diğer belediye başkan adaylarımıza büyük bir destek vereceksiniz ve yeni bir tarih yazacağız. Onlar bu tarihin karşısında kuyruklarını kıstırıp yerlerine oturacaklar. Öyle sosyal medya üzerinden, 3-5 kuruşluk internet sitelerinden algı yapmaya çalışanlara asla fırsat vermeyiz. Herkes haddini bilecek.

 Bu millet ve memleket hizmet almıştır ve hizmet almaya devam edecektir. Kimse, hiçbir aday arkadaşımızın üzerinden, hiçbir milletvekilimiz üzerinden, hiçbir belediye başkanımızın adına, partimizin mahalle başkanına laf söyleyebilecek kalitede, kapasitede değildir. Herkes kendi partisiyle uğraşsın. Kendi partisinin adayını söyledin. CHP’ye bakın, sorun İYİ Parti ve benzerleriyle bunlar ittifak yapmışlar. Adayları kim? Malatya’da anket yapın eğer üç tanesini sayabilirlerse ben namerdim. Kendi aday adaylarını, adaylarını dahi tanımayanlar, kendi partilerinin adaylarına tek bir laf etmezken, bazı arkadaşlar, kendi partimizin içerisinden olan bazıları adaylarımızla ilgili laf söylüyorlar. Hele de bu parti kendilerine belediye başkanlığı görevini vermiş, sonra kalkıp ‘müsaade et bu arkadaşımız devam edecek’ dediğimizde ‘ben daha iyi yapardım, bunu kabul etmiyorum’ diyor. ‘Ben dava adamıyım, reisciyim ama bunu da kabul etmiyorum’ diyor, hadi oradan herkes haddini bilecek. Bu dava memleket, ülke davası. Biz beyefendiliğimizi korudukça, ağzımızdan çıkan kelimeleri seçtikçe bunlar kendilerinde bir halt var zannediyor. Haddini bilecek herkes.”

“GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİYLE YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARI TAÇLANDIRACAĞIZ”

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise kadınlarının elinin değdiği bir yerde hayır ve bereketin olduğunu ifade ederek, “AK Parti olarak 2001de çıktığımız bu kutlu yolculuktan o süreçten bu sürece 6 genel, 3 yerel, 3 referandum, 2’si de cumhurbaşkanlığı olmak üzere 14 seçim geçirdik. Bu seçimlerde bütün vatandaşlarımıza, hemşerilerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Hanımlarımızım emeği ödenemez, bu anlamda da onlara teşekkür ediyorum. Bizler, belediyeciliği hizmet, sosyal, kültürel, çevrenin ve yeşilin korunması, katılımcı belediyecilik yönetim anlayışını benimsedik. Bütün bunların önünde bizler gönül belediyeciliğiyle beş temel ilkeyi taçlandırmak durumundayız. Bütün gönüllere girme noktasında kapı kapı, ev ev dolaşacağız. Bizim yaptığımız araştırmada toplumun yüzde yüzünde bir problem yoktur herkesin AK Parti’ye oy vereceğini genel anlamda bütün içtenlik ve güzelliğiyle müşahede ettik. Bize düşen görev herkesin kapısını çalıp, gönlüne girmek ve onların gönlünü almaktır” diye konuştu.

AK Parti Malatya Kadın Kolları Başkanı Aynur Oğuzhan da “AK Parti kadın kolları olarak ilk istişare toplantımızı gerçekleştiriyoruz. 31 Mart yerel seçimleri öncesi istişare toplantımızın, seçim çalışmalarımıza ufuk çizeceği ve önümüzü görmemize katkı sağlayacağı ve çalışma azmimizi tazeleyeceği düşüncesindeyim” dedi./FERDİ DURDU

İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

‘YEŞİL TOPSÖĞÜT KONUTLARI’ HIZLA YÜKSELİYOR
‘Yeşil Töpsöğüt Konutları’ inşaat alanını inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar,...

Haberi Oku