POLİTİKA:
'Mahallelilik projesi Türkiye projesi oldu'

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan,  Kimya Mühendisleri Odası Malatya İl Temsilciliği ziyaret etti. Gürkan, Öz Malatyalılar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığı’nda esnaflarla da bir araya geldi.

Kimya Mühendisleri Odası'na Ziyaret

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan,   Kimya Mühendisleri Odası Malatya İl Temsilcisi Murat Ali Tutar’ı ziyaret ederek, oda yönetimi ve kimya mühendisleri ile sohbet etti. Burada konuşan Kimya Mühendisleri Odası Malatya İl Temsilcisi Murat Ali Tutar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, her zaman Başkan Gürkan’ın yayında olacaklarını söyledi. Tutar, “Malatya Kimya Mühendisleri Odası, Türkiye genelinde 56. şube olarak Selahattin başkanımın da öncülüğünde açılan bir oda oldu. Şu an 56 tane şubemizden birisi de Malatya'da 1 yıl önce Selahattin başkanımızın iştiraki ile Battalgazi bölgesinde açmış bulunduk. Şu an 86 tane üyemizin olduğu Kimya Mühendisleri Odası, genelde eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Özellikle son dönemlerde kimya ve kenevir organize sanayi için girişimler yapmış bulunmaktayız. Kimya organize sanayimizde, kayısı çekirdeği kabuğundan aktif karbon, şeker fabrikasında üretilen melastan etilalkol, gıda ve tıbbi amaçlı kullanılan kayısıdan sitrik asit üretimi gibi birçok projemiz var. Daha önce Battalgazi Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde biz başkanımıza bunları ilettik. İnşallah ileride Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu zaman da bizlere destek vereceğinden hiç şüphemiz yoktur. Biz kimya mühendisleri olarak başkanımızın teknik açıdan her zaman yanındayız. Kendilerine bizleri ziyaret ettikleri için ayrıca teşekkür ederiz” dedi. 

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan ise, “Bizler şehrimizde yaşayan odalar olsun, sendikalar olsun, meslek kuruluşları olsun, birlikler olsun bunların katılımcı belediyecilik temeli içerisinde şehrimize yön vermesi ve yol haritasının oluşmasında önemli katkılar sunacaklarına inanıyoruz. Netice itibariyle halkla yönetim anlayışı içerisinde manifestomuzda belirtilen ve bundan sonraki süreçte de bütün bu sosyal taraflar diye tabir ettiğimiz kesimlerin ve kesitlerin katıldığı şehir meclisleri ve encümeni danışta da, formal anlamdaki belediye meclislerinin yanında informal anlamda da bu STK’ların ve sosyal tarafların katılmış olduğu yeni bir meclis oluşturulacak.  O meclisinde yetkisi de aynen formal mecliste olduğu gibi informal meclisinde aynı alt başlıkla beraber gidecek şekilde olacak. Bizlerde inşallah şehrimizi daha çağdaş, daha modern olması noktasında çalışmalarımızda Kimya Mühendisleri Odası’nı da hem teknik konuda, hem de diğer konuda yanımızda olmasından dolayı büyük mutluluk duyduğumuzu belirtmek isterim. Bu şehrimiz insanlık medeniyetinin başladığı yerdir. Bundan sonraki süreçte de şehr-ül emin olarak bizler, memleketimize ve insanımıza en güzel hizmeti vermeye gayret edeceğiz. Kimya Mühendisleri Odası’nın da çalışmalarını yakinen takip ediyorum. İlk oda şubesi açıldığında bizzat ben o şube açılışına katılarak Kimya Mühendisleri arkadaşlarımızı tebrik ettim. Birlik ve dayanışmanın hem bir meslek grubu anlamında, hem de meslekteki gelişmeleri ve değişmeleri, etkileşim yoluyla, iletişim yoluyla birbirlerine aktararak çok faydalı olacağını, diğer taraftan da bir merkez dahilinde bunu yürütülmesi noktasındaki bütün dünyadaki ve ülkemizdeki gelişmelerinde bu tür odalarla üyelerine aktarılacaklarını ifade etmiştim. Bugünde aynı şekilde söylüyorum. Kimya mühendisleri şehrin kimyasını düzeltecek insanlardır” dedi. 

Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığı'nı ziyaret

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, Öz Malatyalılar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Şemsettin Alkan ve esnaflarla bir araya gelerek, bir süre sohbet edip, istişarede bulundu. Burada konuşan Öz Malatyalılar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Şemsettin Alkan, “Bizi kucaklayan ekibine, yetkili teknik adamlarına talimat verip, benim gelmeme gerek yok, ne gerekiyorsa yapalım diyen bir belediye başkanımız var. Allah'ta bunun semeresini Büyükşehir ile ödüllendirdi. Allah yolunu ve bahtını açık eylesin” dedi. 

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan ise, “Özellikle bizim şehir içerisindeki siteler olsun, mobilyacılar olsun, marangozlar olsun, Şire Pazarı olsun bunlarla ilgili şehrin trafiğini de rahatlatacak, esnafımızı rahatlatacak, müşteri trafiğini de rahatlatabilecek, hem hijyenik anlamda, hem kullanılabilirlilik anlamında, işin kolaylaştırabilinmesi anlamında, yeni sitelerin yapılması noktasında, proje anlamında düşüncemiz olduğunu ifade etmek istiyorum. Ancak bizim söylediklerimizin yerine getirilmesi gerekir. Biz, arsa ve yerlerle ilgili gerekli araştırmaları yaptık, çalışmalarımız devam ediyor. Biz tabi hem sanayicimiz olsun, hem esnafımız olsun, hem diğer sektörde çalışanlarımız olsun, bu konuda yerlerinin daha rahat olması noktasında Malatya’mıza yakışır, Malatya’mıza yaraşır, günün koşullarına cevap ve ihtiyaç verecek nitelikli fiziki kapasitesi olan iş yerleri yapmak için gayret ve çabamız olduğunu da belirtmek isterim” diye konuştu.  

Gürkan, “Esnafımızın hem şehre ait olduğu hissini insanlarımıza hissettirmek, hem onların çalışma koşullarını rahatlatmak, hem onların önündeki engelleri aşmak, hem de onların can, mal, emniyet ve güvenlik tedbirlerini alma gibide sorumluluklarımız var. Bize sordukların da sizin en büyük projeniz nedir dediklerinde ben, sosyal, demokratik ve kültürel entegrasyon projesi diyorum. Tabi bunu söylerken de insanlarımız nedir bu diyorlar. 2014 yılında bize bu görevi tevdi ettiklerinde yine aynı soru soruldu ve Mahallelilik projesi demiştim. O zamanda bu ne gibi sözler duymuştuk fakat Mahallelilik projesi Türkiye projesi oldu. Yarın sosyal, demokratik ve kültürel entegrasyon projesi de Türkiye projesi olacak. Çünkü; sizin bu anlattıklarınız ve anlatmadığınız bütün işlerin hepsi bunun içerisinde yer alıyor. Biz, şehirde şehir insanının, şehrin sahibi gibi yaşayacağı modern anlamda, çağdaş anlamda, tarihi değerlerine bağlı, kimliğine, hafızasına, belleğine bağlı insanların oluşturacağı ve şehre ait mutluluk duyacağı insanların oluşması lazım. Onların güvenlik şeridi içerisinde hizmetlerini yürütürken, şunun, bunun tedirginliği ve kaygısı içerisinde olmadan kendiişlerini yapacaklar. Mutlu bir şekilde evlerine ve mutlu bir şekilde iş yerlerine gelecekleri ortamlar hazırlanacak. Dün bizler en büyük projemiz mahallelilik dediğimizde, mahalle anlamında hiç bir karşılığı yoktu. Ama onları belli bir sisteme oturttuğumuz içindir ki bugün Battalgazi Belediyesi Türkiye’nin en önünde ki belediyedir. Açık ara en önündeki belediyedir. Türkiye’de hangi belediyeyi alırsanız alın, bütçesi benim 10 misli olsun, 20 misli olsun, onların sadece 5 yılını alın demiyorum, bir belediyenin hizmet yılı 40-50 yıl olduğu için söylüyorum. İsterseniz 100 yılını alın, yapmış oldukları toplam hizmet, Battalgazi’nin 5 senesi gibi olan Belediye yoktur. Demek ki siz tespiti doğru yapar, teşhisi doğru korsanız, sistemi doğru işletirseniz yapılamayacak bir şey yoktur” ifadelerini kullandı. (Bülten)BÜLTEN
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

AK Parti’den Doğanşehir’e ziyaret

Haberi Oku