POLİTİKA:
Tüfenkçi, 'Büyükşehire hazır tek partiyiz'

Yeni Malatya- Adalet ve Kalkınma Partisi seçim ziyaretlerini Darende ilçesinde sürdürdü. İlçeye bağlı Yenice Beldesi’ni ziyaret eden AK Parti heyeti, Belediye Başkanı Ufuk Yücel’den beldenin sorunları hakkında bilgi aldı.

İl Başkanı Av. Bülent Tüfenkçi, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İl Başkan Yardımcısı Murat Turgut, İdris Boztaş, Nuh Boyraz’dan oluşan heyet, Darende’ye bağlı Yenice Beldesi ile Şuğul ve Yavuzlar köylerini ziyaret etti. Yenice Belediye Başkanı Ufuk Yücel’i makamında ziyaret eden heyet, Yenice beldesinin sorunlarıyla ilgili başkan Yücel’den bilgiler aldılar.

 

Daha sonra Şuğul ve Yavuzlar köylerine giden heyet, vatandaşlarla bir araya geldi ve sorunlarını dinledi.

 

“Malatya’yı adım adım dolaşıyoruz”

 

Malatya’yı adım adım dolaştıklarını belirten AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, Büyükşehir’e hazır tek partinin AK Parti olduğunu, Milletin gücü ve desteğiyle daha büyük projeleri hayata geçireceklerini söyledi.

 

Tüfenkçi, “Milletimizin karşısına yalanlarla gelmiyoruz. AK Partinin Malatya’ya ve Türkiye’ye kazandırdıkları ortada. AK Parti iktidarı döneminde ihracat rekorları kırmış, üretim artmış, milli sanayimiz büyük gelişim göstermiştir. Türkiye’nin bu büyümesinden rahatsız olanlar gezi olayları gibi birçok komplolarla Başbakanımızı durdurmaya çalışmışlardır. Ama Başbakanın dik duruşu, Türk milletinin sembolü haline gelmiştir. Başbakanımıza ve hükümetimize bir şeyler dayatılmaya çalışılıyor. Yapılan bu saldırılar aslında millet iradesine yapılan saldırılardır. Halkımızda bunun bilincinde.  30 Mart seçimleri birçok farklı anlam taşıyor. Oyunuzla Başbakana sahip çıkacaksınız.

Malatya’mız artık Büyükşehir, büyükşehrin gücüyle buralara daha güzel hizmetler yapılacak. Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Ahmet Çakır bilgi, birikim ve tecrübesiyle insan odaklı hizmetler yapacak. Bunun için 1 yıldan fazladır, bıkmadan usanmadan Malatya’yı karış karış gezmiştir. Malatya’yı ve ülkemizi seviyorsak sahip çıkmalıyız. Birlik ve beraberlik içinde olmalıyız” dedi.

 

“Yerel kalkınma büyükşehirle başlayacak”

 

Büyükşehir süreciyle birlikte Türkiye ve Malatya’da yerel kalkınmanın başlayacağını vurgulayan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Malatya’mız son yıllarda çok değişti, gelişti. İlçe, belde ve köylerimizin de aynı paralelde gelişmesi için çalışıyoruz. Çıkan Büyükşehir Yasasının temel amacı da bu. Buralarda insanlarımızın yaşam şartlarını kolaylaştırmak temel amacımız. Bu çalışmaları kaymakam ve belediye başkanlarımızla paylaşıyoruz. Konusunda uzman teknik arkadaşlarımız coğrafyası büyük Malatya’mızda her insana eşit ve modern hizmetleri yapabilmek için proje çalışmalarını sürdürüyor. Biz Malatya’nın bütün değerlerine sahip çıkıyoruz. Bu değerlerden biri olan kayısı için Esenlik şirketimiz aracılığıyla meyve suyu konsantre fabrikası kuruyoruz. Yakında temeli atılacak.  Her bölgemize soğuk hava deposu kurmayı planlıyoruz. Kayısıya duyarsız kalmamız mümkün değil, kalmayacağız da. Bunları seçim çalışması olarak görmüyoruz. Malatya’nın marka değeri olacak her unsura önem veriyoruz” dedi.

 

“30 Mart’ta tarihi mesaj vereceğiz”

 

Avrupa’nın en büyük 6’cı ekonomisi, dünyanın da 16 büyük ekonomisi olan Türkiye’nin büyümesini sindiremeyenlere 30 Mart günü tarihi bir mesaj vereceklerini belirten Milletvekili Öznur Çalık ise milletin sesine kulak tıkamadıklarını, yüklerinin ağırlığına bakmaksızın Türkiye’ye hizmet ettiklerini söyledi.

 

AK Parti iktidarının 11 yılda 100 yıllık iş yaptığını vurgulayan Çalık, “AK Parti iktidarı her yerde çalışıyor. Her alanda çok önemli reformlar ve hizmetler yaptık. Bundan dolayıdır ki, başımız dim dik geziyoruz. Son zamanlarda sahnelenen kirli oyunun hedefinden Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan var. Sadece AK Partinin değil, Türkiye’nin lideri olan Başbakanımıza sahip çıkmak boynumuzun borcu. Milletimizde Başbakanına sahip çıkıyor. O gücü hep hissediyoruz. Oynanan oyunun senaryosu belli. Ekonomiyi bozarsak Türkiye’yi bozarız. İlk faturanın bedeli 120 milyar dolar. Ama milletimiz 30 Mart gününde en iyi cevabı verecek. Siyasi ve ekonomik istikrara devam diyecek. Yani oyunları millet bozacak. Darendeliler bozacak, Malatyalılar bozacak, ülke sevdalıları bozacak” dedi.

DOĞANŞEHİR ZİYARETİ
Bu arada Ak Partililer Doğanşehir ilçesinde de ziyaretlerde bulundu. 
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, beraberlerinde AK Parti İl Başkan Yardımcısı Gürbüz İsmet Yılmaz ve teşkilat yöneticileri ile belde belediye başkanlarıyla birlikte Doğanşehir’i gezdi. 
İlk olarak AK Parti Doğanşehir İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederken ilçe başkanı Murat Kavuncuoğlu, yaptığı konuşmada,  “Yerel seçimlerde alacağımız başarı, sonrasındaki diğer seçimlere de yansıyacaktır. Dolayısıyla bu yerel seçimlerin önemi büyüktür” ifadelerini kullandı.
Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yaptığı konuşmada, “AK Parti teşkilatları olarak ilçelerimizden beldelerimize, sandık müşahitlerimize kadar partimize gönül vermiş bütün arkadaşlarımızla birlikte bu süreci çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Bu vesileyle Doğanşehir’i bir kez daha ziyaret ediyoruz. Derdini dinlemediğimiz bir vatandaşımızı bırakmayacağız. Sadece dinlemekle kalmayacağız; çare üretmek bizim temel vazifemiz ve görevimiz. Ziyaretlerimizde Doğanşehir olsun Sürgü, Erkenek olsun bu bölgelerde büyükşehirin sorumluluğuna düşen ihtiyaçların neler olduğunu tespit etme fırsatı yakalamış oluyoruz.  5 yıl içerisinde Malatya’da çok önemli yatırımlar yaptık, çok büyük hizmetlere imza attık. Malatya, gerçekten kabuğunu kıran, gelişen, dönüşen modernleşen bir şehir konumuna geldi. Büyükşehir yasasının getirmiş olduğu imkanları kullanarak merkezdeki hizmet ağını Malatya’nın bütün bölgelerine genişletmemiz lazım. Dolayısıyla biz de ekip olarak arkadaşlarımızla birlikte bu süreci iyi tahlil edeceğiz; tüm yapılanmalarımızı, iş planlarımızı, projelerimizi buna göre geliştireceğiz.” dedi.
Malatya Milletvekili Mustafa Şahin’de konuşmasında, ilçelerin belediye başkan adaylarının önümüzdeki shafta içerisinde büyük olasılıkla açıklanacağını belirterek, “Arkadaşlarımızdan kim olursa olsun bir binanın kenetlenen tuğlaları gibi kenetlenip bu süreci Allah’ın izniyle çok daha iyi bir sonuçla sonlandırmak istiyoruz. Önemli olan kazananın ilçemizin olması, ilimizin olması ve bütün insanlık aleminin olması. Yani bunların tümü, zincirin halkaları gibi kenetlenen, bağlanan; birbirinden destek alan birimlerimizin seçimini yapmış olacağız. 14 Ağustos 2001’de kurmuş olduğumuz bu parti, halkımızın teveccühüyle 3 Kasım 2002’de iktidara geldi ve o teveccüh yüzde 34’lerden bugün yüzde 54’lere çıkmış. Halkın sahiplenmiş olduğu bir iktidarın mensupları olarak bu ülkede bugüne kadar kardeşi kardeşe kırdırmaya çalışan anlayışları tümden bertaraf ettik.  AK Parti bugün 12 yıldır iktidardayken birileri her seferinde, her seçim öncesinde böyle bir feveran koparmaya çalışmaktadırlar. Ama Allah’ın izniyle milletin sahiplenmiş olduğu bu hareketi hiç kimsenin sekteye uğratmaya gücü yetmeyecektir. Onlar saldırdıkça insanlarımız daha bir kenetleniyorlar, sahipleniyorlar; gelecek nesillere iyi bir miras bırakalım diye bu hareketin kesintiye uğramaması için ellerinden gelen bütün gayreti gösteriyorlar. Onun için bu oyunu daha önce de gördük. Onlar ne yaparsa yapsın bu hareket dün olduğu gibi bugün de doruk yapacak, zirve yapacak. Almış olduğumuz oylarla yapmış olduğumuz çalışmalarla zaten rüştünü ispat etmiş olan bir hareketin mensuplarıyız. Bugün eğer başkanımızla birlikte buraya gelmişsek yüzümüz ak, alnımız açık, başımız dik bir şekilde gelmişiz.  12 yıldır tabiri caizse arkadaşlarımız geverin başında olmasına rağmen kendilerine yontmadılar, akıtmadılar; biz millete akıttık. Ama bizden öncekiler ne yapıyordu milletimiz çok iyi biliyor.  Biz halk hareketiyiz. Halkın, milletin istemiş olduğu, kendi özünde var olanları taşıyan bir anlayışın iktidara gelmesinden rahatsız olan dışarıda ve içerideki o bedbahtlar elbette ki rahatsız olacaklar. Ama onlar rahatsız olsunlar hiç umurumuzda değil.  Önemli olan milletin memnuniyeti. Biz milleti memnun etmek için çalışıyoruz. Birilerini rahatsız etmek için çalışmıyorum ama millet memnun oldukça onlar rahatsız oluyorlarsa varsın olsunlar. 
Doğanşehir’de bir dönem emaneten vermiş olduğunuz belediyeyi almamız lazım” dedi.
İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Arslantepe’yi de siyasi malzeme haline getirdiler
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Arslantepe Höyüğü’nün UNESCO Dünya Mirası...

Haberi Oku