POLİTİKA:
Tüfenkci, 'Her bir oyunuz çok önemli'

 AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında çalışmalarını Hekimhan İlçesi'nde sürdürdü.

 Tüfenkci, AK Parti Hekimhan Belediye Başkan Adayı Hacı Mustafa Arıkan ile birlikte Hekimhan İlçesi'ne bağlı mahalleleri ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.

 AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, seçim çalışmaları kapsamında Güçlü, Gelengeç, Yukarı Selimli, Fatih, Yeşilköy, Cecimli, Dereevler Mahallelerini ziyaret etti.

 Milletvekili Tüfenkci, ziyaretlerinde 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri'nin önemine değinerek, "Türkiye, istikrarını korumak ve büyümek zorunda. Türkiye, gençlerimize daha çok iş ve aş bulmak zorunda. Bizim tek sevdamız Türkiye'mizi, Hekimhan'ımızı, Malatya'mızı büyütmek" dedi.

Malatya'yı altıncı bölge teşvikleri içerisine aldırdıklarını kaydeden Tüfenkci, "Türkiye'de 23 cazibe merkezi var. Bunlardan en önemlisi, özelliklede yatırım için müsait olan illerden birisi Malatya. Bu altıncı bölge teşviklerinden faydalandıktan sonra Organize Sanayi Bölgemizde arsa tahsis ettiğimiz her işletme yatırımlarına başladı" diye konuştu.

 Milletvekili Tüfenkci, Battalgazi Devlet Hastanesi'nin temelini attıklarını anımsatarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bazıları, 'yapılmaz' diyorlardı. Devlet Hastanesi yıkıldıktan sonra yerine 800 yataklı yeni bir hastane yapmıştık. Eski hastanenin yerine de yeni 300 yataklı bir hastane yapıyoruz. Yine 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, 150 yataklı Fizik Tedavi Hastanesini yapıyoruz. Diş hastanemizi hizmete açtık. Malatya'ya bu dönem içerisinde bir Onkoloji Hastanesi'ni de kazandırdık. İnşaatı yüzde 80'e ulaştı, çalışmalar sürüyor. Doğu'nun tek, Türkiye'nin de ilk üçünde yer alacak bir hastane olacak. Hekimhan'a da hastanemizi yaptık, bitirdik."

 Hekimhan ilçesine de önemli hizmetler yaptıklarını anlatan Tüfenkci, "Hekimhan'ın yollarının yüzde 90'ı bitti, az bir bölümü kaldı. Malatya-Hekimhan-Sivas, Hekimhan-Kuluncak yolu hayaldi ama birileri konuşur, AK Parti yapar. Hayalleri gerçek eden yine AK Parti'dir. Malatya'ya birçok hizmet yaptık, yapmaya da devam edeceğiz" diye konuştu.

 Tüfenkci, 31 Mart'ta Türkiye'nin önemli bir seçime gideceğini kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü: "31 Mart'ta ilçemizi ve ilimizi yönetecek olan belediye başkanlarını seçeceğiz. Bu seçimde vereceğiniz her bir oy, esasında kendinize vereceğiniz oy anlamına geliyor. Malatya Büyükşehir Belediyesi'nde Selahattin Gürkan, Hekimhan'da ise Mustafa Arıkan başkanımız inşallah sırt sırta verecekler, bizlerde hükümette desteklerimizi vereceğiz ve Hekimhan'ı genel itibariyle ilçeler içerisinde daha farklı bir noktaya getireceğiz. Hekimhan'a bugüne kadar çok hizmet yaptık. Suyunu getirdik, köprüsünü yapıyoruz. Bir ayağımız burada topaldı. Yerel yönetimler önemli. Önümüze hep taş koyuyorlardı. Bir takım projeleri geliştirmiyorlardı. O projeleri geliştirme noktasındaki desteğimiz yerel yönetimler. İnşallah çalışkan başkanımızla beraber iki kat daha Hekimhan'a hizmet getirmiş olacağız."

 AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci daha sonra Hekimhan ilçesi merkezindeki seçim bürosunda partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi.

 Milletvekili Tüfenkci, buradaki konuşmasında, 'Mesele memleketse gerisi teferruattır' diye çıktıkları yolda özellikle Hekimhan'da milletin desteğinin çok önemli olduğunu ifade etti.

 'Beka için milli karar' dediklerini dile getiren Tüfenkci, "Cumhur için istikrar dedik. Hizmetin sürmesi, milletin iş başına gelmesi için Cumhur İttifakı dedik. Cumhur İttifakı'nın adayı Mustafa Arıkan kardeşimizle huzurlarınıza çıktık. Ben inanıyorum ki; Hekimhan, Cumhur İttifakı'na çok güçlü destek verecek. Yine ben inanıyorum ki; sizin vermiş olduğunuz bu destek özellikle Türkiye'nin geleceği, bekası, lider bir ülke olması, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için her bir oyunuz çok önemli. Bazıları, 'Beka meselesi' dediğimizde gerçekten rahatsız oluyorlar. 'Bu bir yerel seçim, bekayla ne alakası var?' diyorlar. Oysa birilerinin Türkiye üzerinde hesapları varsa, hemen yanı başımızda terör koridorları oluşturmak istiyorlarsa, oyunlara oynuyorlarsa, Türkiye üzerinde bölücülerin hesapları varsa hiç kimse kusura bakmasın bu ülkenin beka sorunu vardır" şeklinde konuştu.

 Çalık, "Akçadağ asla vazgeçmeyecek" 

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık,  31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında temaslarını Akçadağ İlçesi'nde sürdürdü.AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti Akçadağ Belediye Başkan Adayı Mustafa Kırteke ile birlikte Bölüklü, Gölpınar, Doğu, Kömekavak, Karapınar, Dedeköy, Aydınlar Mahallerini ziyaret etti. 

Milletvekili Çalık, ziyaretinde yaptığı konuşmada, "Muhtarlarım, muhtar adaylarım iktidarımızın, cumhurbaşkanımızın Akçadağ'a yapmış olduğu hizmetleri biliyor, desteklerini veriyor. Şimdi yapılması gereken en önemli şey, Akçadağ Belediye Başkanı olarak Cumhur İttifakı adayı Mustafa Kırteke'yi Allah nasip ederse seçeceğiz. Mustafa Kırteke başkanımızla birlikte Akçadağ'ın her yerini karış karış geziyoruz, eksikleri tespit ediyoruz. 31 Mart'tan sizlerin oyları ve dualarıyla Mustafa Kırteke'yi belediye başkanı seçiyoruz. Akçadağ'da Mustafa Kırteke, büyükşehirde Selahattin Gürkan, Türkiye'de Recep Tayyip Erdoğan ve milletvekilleri olarak bizler, sizlerin emrinizdeyiz. Sizden arzu ve isteğimiz Cumhur İttifakı'na tam destek vermenizdir" ifadelerini kullandı. 

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık daha sonra Sıtmapınarı'ndaki Cumhur İttifakı seçim bürosunu ziyaret ederek teşkilatla bir araya geldi. 

Çalık, Akçadağ'ın hem iktidar partisinden hem de Cumhur İttifakı'ndan hem de cumhurbaşkanından asla vazgeçmeyeceğini ifade ederek, "Malatya'nın gelişmeye açık en önemli ilçesi Akçadağ. Üçüncü büyük ilçesi olmaya aday. Hippoterapi merkeziyle, Sultansuyu Hara'sıyla turizm ve sağlık merkezi olmaya aday. Akçadağ, ticaret ve yatırım merkezi olmaya aday. Başkan adayı da bir işadamı; hızlı, etkin çözüm üretecek birisi. Bürokratik engelleri en hızlı şekilde aşacak bir isim. Kısa bir süre kaldı. Gece gündüz çalışarak, Mustafa Kırteke ipi göğüsleyecek" diye konuştu. 

Kahtalı, "Destekleri artırarak sürdürmeliyiz" 

AK Parti Malatya Milletvekilleri Hakan Kahtalı ve Ahmet Çakır, 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Milletvekili Kahtalı ve Çakır, seçim çalışmaları kapsamında Malatya Ticaret Borsası'nı ziyaret etti.

 AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı Malatya'nın önemli bir kent olduğunu belirterek, "Allah'ın rahmet ettiği bir ürün var, kayısı. Kayısı Malatya'da oluyor, tüm dünyaya satılıyor. Kayısının başkentiyiz. Avrupa Birliği Coğrafi İşaret Tescili'yle 'Malatya kayısısı' olarak belirlenmiş durumda. Yine aynı şekilde hububat ve hayvancılık sektöründe arkadaşlarımızın önemli gayretleri var. Bizde elimizden gelen tüm destekleri arkadaşlarımıza veriyoruz. Bundan sonrada bu destekleri artırarak sürdürmeliyiz" dedi.

 AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır da Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde kayısıya destek için önemli çalışmalar yaptıklarını anlattı. Milletvekili Çakır, kayısıyla ilgili neler yapabileceklerine ilişkin ciddi adımlar attıklarını kaydederek, "Belediye İktisadi Kuruluşları'nın bazı teşviklerden yararlanamaması bir kaç yatırımımızı askıya almamıza neden oldu. Ama buna rağmen biz Tarımsal Daire Başkanlığımız nezdinde ilçelerimizde üreticilerimize arıcılıktan çekirdek kırmaya, alış sirkesi yapımından soğuk hava depolarının ilçelerimize kazandırılmasına kadar önemli projelere önderlik ettik. Bütün bu alanlarda çalışmalar yapıldı. Herkesin mutlaka bir şeyler yapması lazım. Alınan tedbirlerle birlikte sahada ciddi çalışma yapılması gerekiyor. Biz, her boyutuyla Malatya'ya bakmak zorundayız" dedi.

 Gürkan, "El birliğiyle çözeceğiz"

 Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, seçim çalışmaları kapsamında ilk olarak Özsan Sanayi Sitesi'nde esnafları ziyaret etti.Gürkan daha sonra MTTB Genel Başkanı, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar ve AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder ile birlikte Özsan Sanayi Sitesi'nde esnaflarla düzenlenen toplantıya katıldı.

 Gürkan, Özsan Sanayi Sitesi'nin taşınması noktasında sanayicilerle bir araya geldiklerini ve istişarede bulunduklarını belirterek, "Bir sanayici arkadaşımız, 'Eskiden Kayseri'den, Gaziantep'ten ,Kahramanmaraş'tan müşteri gelirdi ancak şuan dükkanlarımızın fiziki yapıları uygun olmadığı için gelmedikleri gibi, dışarı gitme durumu var' dedi. Bu yapıyı bir an evvel tersine çevirmemiz gerekiyor. Kendimizi yenilemediğimiz zaman geriye ricat ederiz. Dolayısıyla bazı sorunları açık, berrak, şeffaf şekilde değerlendirmeliyiz. Önümüzdeki dönemde Altay Kışlası'yla ilgili bir talep var. Cumhurbaşkanımıza da bu talebi milletvekillerimiz ve il başkanımızla birlikte ilettik. Altay Kışlası'nda sizlerin ihtiyaç duyduğu alandaki yeri alarak, bu problemi el birliğiyle çözeceğiz" dedi.

 AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder de "31 Mart'tan sonra Battalgazi'de yükseklere çıkarılmış olan bayrağı devralıp, daha ileriye taşımak istiyoruz. Birinci vazifemiz esnafımızın yanında durmak, esnafımızın dertleriyle dertlenip, onlarla hemhal olmaktır. Esnafımız kutsi bir vazifeyi yerine getiriyor. Sanayi sitesinde arkadaşlarımızın işyerleri genel olarak Yeşilyurt bölgesinde bulunuyor. Bazı küçük sanayi sitesi olan esnafımızı Battalgazi bölgemize götürüp, onlara hizmet etmek istiyoruz" diye konuştu.

 Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar ise Yeşilyurt İlçesi'nin yoğun bir göç aldığını ifade ederek, şunları söyledi: "İlçemiz çok hızlı gelişiyor. Bizlerde Yeşilyurt Belediyesi olarak geçen beş yılda hep önde olmaya, ilçemizi geliştirmeye, büyütmeye ve her alanda çalışma yapmaya gayret ettik. Güzel bir birlikteliğimiz oluştu. Yeni dönemde de taze bir kan ve dinamizmle güzel bir çalışmayla şehrimizi geliştirip, kalkındırarak, büyüteceğiz."

 AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca da "İnşallah 31 Mart sonrası daha güzel bir Türkiye'de, Malatya'da, Yeşilyurt'ta, Battalgazi'de bir arada olacağız" dedi.

 MTTB Genel Başkanı, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel ise "Malatya, Anadolu'nun lokomotif şehirlerinden bir tanesidir. Hem sanayi gem ticaret hem sosyal hayat hem de fikri olarak lokomotif bir şehir. Malatya'nın insanı siyasette, ticarette ve doğru adamı seçme konusunda başarılı" diye konuştu.

 Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan daha sonra MTTB Genel Başkanı, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel'i Battalgazi Belediyesi'nde konuk etti.

 Yaptıkları çalışmalar hakkında Karayel'e bilgiler veren Gürkan, "Biz yerel yönetimler olarak Milli Türk Talebe Birliği, diğer gençlik kuruluşları, sivil toplum örgütlerini, meslek örgütleri, kanaat önderleri olsun şehri bu değerlerle yönettiğimiz zaman şehir anlam kazanır" dedi. 

MTTB Genel Başkanı, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel ise "Seçim çalışmaları kapsamında Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan ile birlikteyiz. Seçim çalışmalarına iştirak ettik. Başkanımızın halktan gördüğü teveccühü de müşahede ettik. Yaptığı hizmetlerin takdir edildiğini ve karşılık bulduğunu gördük" diye konuştu.  

Çınar, "Gönüller yapmaya geldik" 

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, seçim çalışmaları kapsamında ilk olarak Çavuşoğlu ve Salköprü Mahallelerinde esnaf ziyaretlerinde bulunarak, vatandaşlarla bir araya geldi. Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar daha sonra Çavuşoğlu ve Salköprü Mahallelerinde düzenlenen mahalle toplantısında vatandaşlarla bir araya geldi. 

Çınar, buradaki konuşmasında, 'Gönüller yapmaya geldik' şiarıyla çıktıkları kutlu yolda, tüm milletimizle fert fert kucaklaşmaya, gönüllerine dokunmaya devam ettiklerini söyledi. 

Güder, "Bütün yeniliklere AK Parti imza attı" 

AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder, seçim çalışmaları kapsamında Cezmi Kartay Caddesi'nde esnaf ziyaretlerinde bulunarak, vatandaşlarla bir araya geldi. 

Malatya'daki temasları kapsamında Malatya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nü ziyaret eden Güder, Down Sendromlu çocuklar için düzenlenen etkinliğe katılarak, çocuklara çeşitli hediyeler takdim etti. 

Çalışmaları kapsamında daha sonra Bilimin Işığında Birlik Kooperatifini ziyaret eden Güder, buradaki konuşmasında, "Aynı bayrak altıdayız, aynı vatanı paylaşıyoruz, aynı millete mensubuz, aynı devlette yaşıyoruz. O zaman mesele yok, gerisi teferruattır. Bizleri ayrıştırmak, birbirimize uzaklaştırmak için öyle gayretler sarf ettiler. Biz ülkemizde, Battalgazi'mizde bir araya geleceğiz. Biz bir, beraber, iri, diri olacağız. Eski Malatya'da bu ahengi yakaladınız. Bizde bundan sonra Eski Malatya'da yakaladığımız bu ahenkle birlik ve beraberliği sağlamak zorundayız. Biz, hiçbir ideolojisinin fanatiği olmadık, olmayacağız. Hangi ideoloji olursa olsun her inanca, düşünceye, mezhebe saygı duyacağız. Bunları kendi değerlerimiz olarak kabul edeceğiz" dedi.BÜLTEN
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

"Lisanslı Depoculuk çalışmaları sürüyor"
"Lisanslı Depoculuk çalışmaları sürüyor"

Haberi Oku