POLİTİKA:
Tüfenkci,'Malatya bölgede adeta bir kampus olacak'

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, seçim çalışmaları kapsamında Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar ile birlikte Yeni Şire Pazarı esnafımızı ziyaret etti. Çınar ile birlikte daha sonra kurum ziyaretleri yapan Tüfenkci, basın kuruluşlarını da ziyaret ederek, gündemi değerlendirdi. 

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci daha sonra Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar ile birlikte Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'ı ziyaret etti. 

Tüfenkci ve Çınar daha sonra Sağlık-Sen ve Memur-Sen Malatya Şubesini ziyaret etti. AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ise sağlıkta ciddi yatırımlar yaptıklarını ifade ederek, "Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanemizin başhekimi yoktu, atandı. Orada yapılacak ciddi işler var. Battalgazi Devlet Hastanemizin ihalesi bitti. Yakında temelini atıp hızlı bir şekilde inşaatı bitirip Malatyalılara sağlık alanında yeni bir alternatifi de ortaya koyacağız. Battalgazi bölgesindeki vatandaşlarımızda oradan hizmet alacaklar. Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nin de inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor. Onu da hizmete açtığımızda yeni yerinde çok daha rahat şartlarda hem personelimiz çalışmış olacak hem de Malatyalı hemşerilerimiz daha rahat ortamda istifade edecekler. Fizik Tedavi Hastanemizi de bitirdiğimizde Malatya bölgede adeta bir kampus olacak" dedi. 

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ardından Birlik Vakfı Malatya Şubesini ziyaret etti. AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci daha sonra Küçük Mustafapaşa Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. 

Çalık, “16 yıldır çok önemli reformlar yaptık"

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 63.Hükümet Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan ile birlikte Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni ziyaret etti. 

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, ziyarette yaptığı konuşmada, "Buranın spor salonuyla ilgili talebini biliyoruz. Eksiklerimizin giderilmesi için tez zamanda ne gerekiyorsa yapacağız. Yeter ki gözlerinizdeki ışıltı hiç eksilmesin, gülen yüzünüz hiç solmasın. İkincisi size bir müjdem; Malatya'ya yeni bir kütüphane kazandırıyoruz. Kültür ve Turizm Bakanımız geçtiğimiz günlerde Malatya'mıza geldi. Bakanımızdan bir tane Millet Kıraathanesi istedik. İnşallah Millet Kıraathanesi de Malatya'mıza kazandıracağız. Malatya'daki mevcut kütüphanemiz küçük, bu bölgede de daha fazla sayıda kütüphanelerin olması içinde belediye başkanımız söz verdi" dedi. 

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık daha sonra 63.Hükümet Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Eğitimde Yeni Nesil ve İnsan Tasavvuru' konferansına katıldı. 

Konferans öncesi konuşan Çalık, "Bütün meslek guruplarının kutsal olduğuna inanıyorum ama içlerinde bir meslek var ki en kutsalı, o meslek grubu öğretmenlerimiz. Bu toplumu siz yetiştiriyorsunuz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 16 yıldır çok önemli reformlar yaptık. " dedi. 

Çakır, "İhracatta ciddi bir hareketliliği getirecek"

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nı ziyaret etti. Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Nuh Boyraz ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Çakır, gündemi değerlendirdi. 

Çakır, "Ekonomik istikrar açısından 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri oldukça önemli. Yerelde çok değerli başkan adaylarımız var. Yeşilyurt, Battalgazi ve büyükşehir belediye başkan adaylarımız hem partimizin emektarları hem de belediyecilik ve siyaset konusunda tecrübeli arkadaşlarımız. Malatya'da bu son dönemde devam eden gelişme ve büyümeyi, sağlıklı bir şekilde devam eden yerel kalkınmayı bu arkadaşlarımız bayrağı devraldıktan sonra daha hızlı bir şekilde sürdürecekler" dedi. 

Milletvekili Çakır, daha sonra Anadolu Esnaf ve İşadamları Derneği Malatya Şubesi'ni ziyaret etti. Burada konuşan Çakır, iş insanlarına büyük önem verdiklerini ifade ederek, "Onları ekonominin, üretimin temelleri olarak görüyoruz. Ülke ekonomimiz için üretim oldukça önemli. Anadolu Esnaf ve İşadamları Derneği gibi Anadolu'dan yetişmiş ve gerçekten üreten, tırnaklarıyla kazıyarak büyüyen, gelecekte de ekonomimizde her geçen gün paylarının arttığını biliyoruz. Gelecekte de Türkiye'yi ekonomik olarak büyüyen, Türkiye'nin hedefi olan en büyük on ekonomiden biri olacak hedeflerde inşallah sizlerin sayesinde ulaşacak. Haliyle tabi ki ekonomik dalgalanma dönemleri, uluslararası krizler, bölgesel ve siyasi krizlerin üreticiyi ciddi manada etkilediğini biliyoruz. Dolayısıyla bizlerde güçlü bir hükümet yapısının, iktidarın olması, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi gerçekten bu krizlere karşıda her kesime göre üretimden ticarete sanayiye kadar her alanda her sektörde ciddi tedbirlerin çok hızlı alınmasıyla bu dalgalanmalardan üreticilerimizin, ticaretle uğraşan esnaflarımızın da fazla etkilenmemesi sağlanıyor. Türkiye ekonomisi inşallah 31 Mart'tan sonra üretimde, büyümede, ihracatta ciddi bir hareketliliği getirecek. Enflasyonda daha ciddi düşüş bekliyoruz. Haliyle hem enflasyonun düşmesi hem faiz oranlarının buna bağlı olarak inmesi ekonomide canlanmaya da vesile olacak" ifadelerini kullandı. 

Kahtalı, “Yolumuza devam edeceğiz"

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında çalışmalarını Akçadağ İlçesi'nde sürdürdü.

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, AK Parti Akçadağ Belediye Başkan Adayı Mustafa Kırteke ile birlikte ilçeye bağlı Kolköy, Kurtuşağı, Büyükköy, Küçükkürne, Kayadibi, Esenbey Mahallelerini ziyaret etti. 

Milletvekili Kahtalı, meselenin şahsi değil, ülke meselesi olduğunu kaydederek, "Tabi bazı arkadaşlarımız bizden aday oldular, belediye başkanlığı yaptılar. Daha öncesinde İl Özel İdare'de genel sekreterlik yaptı. Daha sonrasında vali yardımcılığı, kaymakamlık yapmış ama görev bu defa buradaki kamuoyunda yapılan araştırmalar sonunda Mustafa Kırteke kardeşimizin Akçadağ'da çıkınca, 'Ben bunu kabul etmiyorum' diyerek, aday olanlar çıktı. Bu bizi üzüyor. Bu mesele, şahsi bir mesele değil. Bu mesele, ülke meselesi. Burada eğer bir dava adamlığı varsa, bir insan liderinin göstermiş olduğu adaya tabi olur, beraber çalışır. Biz böyle gördük, 17 yılda böyle devam etti. Biz onları ayıklayıp, yolumuza devam edeceğiz" dedi. 

Gürkan, “Destek olacağız”

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, Malatya Yaş Sebze ve Meyve Hali’nde esnaflarla bir araya geldi.

Gürkan yaptığı konuşmada, “Ben özellikle hal esnafı arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Sabahın erken saatlerinde kendilerini ziyaret ettim. Sağ olsunlar, çok sıcak bir ilgi ile karşıladılar. Esnaf arkadaşların yakın ilgi ve alakasını gördüm. Bu ziyarette hal ile ilgili, çalışma koşulları ile ilgili ve fiziki yapı ile ilgili sorunlarını dinledim. Yakından müşahede ettim. İnşallah göreve geldiğimizde buradaki eksiklik ve aksaklıkların giderilmesi noktasında destek olacağız. Onların önündeki engellerin açılması noktasında, onların sorunlarının giderilmesi noktasında, fiziki şartlarının iyileştirilmesi noktasında buradaki yönetim ile birlikte elimizden gelen gayreti ve çabayı sarf edeceğiz” dedi.

Güder, "Battalgazi'de bayrak emin ellerde"

AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder, Hastane Caddesinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek, sohbet etti.

AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder daha sonra AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ile birlikte Küçükmustafapaşa Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. 

Mahalle toplantısında konuşan Güder, "Battalgazi'de bayrak güzel yerlere çıkarıldı. Bundan sonra sizlere ve şuan ki Battalgazi Belediye Başkanımız ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayımıza, diyoruz ki 'Bayrak emin ellerde. 1 Nisan'dan sonra bayrak emin ellerde olacak ve o bayrağı daha yukarılara taşımak için çalışacağız" ifadelerini kullandı. BÜLTEN
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Kiraz, "Hizmet alamadığını yıllardır...
Kiraz, "Hizmet alamadığını yıllardır görüyoruz"

Haberi Oku