POLİTİKA:
YATIRIM MERKEZİ OLACAK

  Erkal, Malatya’nın cazibe, çekim ve yatırım merkezi olması için çalışacaklarını kaydederek, “Malatya’nın sosyal, siyaset, ticaret ve kültürel hayatını yeni baştan planlayacağız” dedi.

 

“MALATYA’YI CAZİBE VE ÇEKİM MERKEZİ HALİNE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ”

  30 Mart yerel seçimlerinde Saadet Partisi’nde büyükşehir belediye başkan adayı olan Ahmet Münir Erkal, seçim çalışmalarını sürdürüyor.

  Erkal, Malatya’yı cazibe ve çekim merkezi haline dönüştüreceklerini ifade ederek, “Ticaret ve Sanayi Odası Malatya’mız için büyük bir öneme haizdir. Her konuşmamda, Malatya’nın sanayisinin gelişmesi gerektiğini; Malatya’nın cazibe ve çekim merkezi haline dönüşmesi gerektiğini vurguluyorum. Ticaret ve Sanayi Odası’nın da bu cazibe ve çekim merkezini oluşturmada çok önemli roller oynaması gerektiğini ifade ediyorum. Ortak çalışma iradesi ve isteğiyle Malatya sanayisinin daha ilerilere taşınması gerektiği zaruridir. Fakat şuan itibariyle geldiğimiz noktanın Malatya sanayi açısından çok iç açıcı olmadığını da üzülerek görüyoruz. Malatya, organize sanayinin çok daha güçlü, dinamik ve sürdürülebilir gelişme ve büyüme trendine oturması en büyük temennimiz ve arzumuzdur. Biz Malatya’yı yeniden planlarken, kuru bir planlamadan ya da fiziki planlamadan bahsetmiyoruz. Malatya’nın sosyal, siyaset, kültürel, ticari, eğitim ve sanat hayatını yeni baştan planlayacak, koordine edecek sosyal ve teknik altyapılara yeni boyutlar kazandıracak bir planlama mantığını hayata geçirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

“CİDDİ VE BİLİMSEL PLANLAMA YAPACAĞIZ”

  Büyükşehir olan Malatya’nın temellerini sağlam atarak, ciddi ve bilimsel bir planlama yapacaklarını ifade eden Erkal, şunları söyledi: “Malatya büyükşehir olduktan sonra, planlamadaki ana veri tabanı artık merkez olmayacak. Malatya’nın tümü olacaktır. Dolayısıyla ölçekler büyüyecek. Yaklaşım değişecek, zihniyet farklı bir platforma ve düzleme oturacak. Bu açıdan belki organize sanayinin de yapılandırılmasında, kimlik kartlarının doğru şekilde ortaya konulmasında farklı tercihler yapma imkanı hasıl olacaktır. Kısmet olurda göreve gelirsek, Malatya’yı planlarken ve konumlandırma yaparken; Malatya’nın bölgesel ve ulusal ölçekteki hiyerarşisinin çok doğru şekilde tespit edilmesi gerektiğinin altını ısrarla çiziyorum. 1989-1999 yılları arasında yaptığımız çalışmalarda “Hedef Büyükşehir” diye kitaplar çıkarmıştık. O zamandan Malatya’nın büyükşehir altyapısına oturmasını ve Malatya’nın tümünün bir ve beraber planlamasının ilimize büyük katkılar sağlayacağını söylemiştim. Bugün bunu görüp, bunun seçimini yapmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Temennimiz Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte sanayi ile uğraşan diğer sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelip, planlamayı doğru bir şekilde yapmayı istiyoruz. Bu noktada da Malatya’nın çekim, cazibe ve yatımı merkezi olmasını sağlamak istiyoruz. Bunun yanında Malatya’nın dinamik, sürdürülebilir büyüme ve gelişme trendine uygun bir merkez haline gelmesi için her türlü veri tabanı ciddiyetle ve bilimsel bir şekilde ana planlama ilkelerine oturtulmalıdır.”

 

“MALATYA’NIN GELİŞMESİ VE BÜYÜMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

  Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ise, TSO olarak Malatya’nın büyümesi ve gelişmesi için çalıştıklarını kaydederek, “Malatya mevzu olduğu zaman kişisel çıkarlarımızı bir kenara bırakıp, ilimizin menfaatleri konusunda müşterek hareket etmemiz gerektiğini her zaman dile getiriyoruz. Malatya’nın menfaati için her türlü düşünce ve görüşe açığız. Bu süreçte de adaylığınızın önce şahsınıza, sonra ailenize ve Malatya’mıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu./FERDİ DURDUYeni Malatya Gazetesi
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner77

“İkisi de AK Parti Belediyeleri.. Sorun Olmaz”
“İkisi de AK Parti Belediyeleri.. Sorun Olmaz”

Haberi Oku