Yaşam:
Altın Kayısı Satranç Turnuvası'nda ödüller sahiplerini buldu

Türkiye ile birlikte 11 ülkeden 555 sporcunun beş kategoride yarıştığı 9 tur süren maraton sonunda, A kategorisinde GM Konstantine Shanava 7 puanla birincilik kürsüsüne çıkarken, 7 puanlı IM Nima Javanbakht ve FM Gasimov Parviz ise turnuvayı ikinci ve üçüncü sırada tamamladılar.

Turnuva sonunda kategorilerine göre derece elde eden sporculara toplam 50 bin TL nakdi para ödülü verildi.

Ödül törenine; Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Metin Torun, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Muzaffer Kırçuval, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güner, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gençay, Kültür Tesisleri Şube Müdürü Hamza Bozkurt, Yaygın Eğitim Şube Müdürü Mükremin Yağbasan, Kültür Şube Müdürü Hamid Süha Hotar, TSF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa İmamoğlu ve Malatya İl Temsilcisi Cemal Gürsel Toy katıldı.

Turnuvada dereceler şöyle oluştu:

A KATEGORİSİ:

1.            Shavana Konstantıne

2.            Nima Javanbaght

3.            Parviz Gasımov

4.            Masoud Mosadeghpour

5.            Vugar Raulov

En İyi Türk:

1.            Mert Efe Kılıç

2.            Muhmmed Kaan Bacak

3.            Volkan Sevgi

En iyi Kadın:

1.            Alina Bivol

2.            Narmin Kazimova

3.            Buse Naz Koçyiğit

En İyi Yerel:

1.            Ferman Alkan

2.            Yusuf Kürüz

3.            İlker Aktaş

B KATEGORİSİ:

1.            Tuba Gür

2.            Abdullah Özbilici

3.            Zaur Süleymanov

En İyi 50 Yaş Üstü:

1.            Nail Odabaşı

2.            Reza Ebrahimi

3.            İbrahim Şamlı

En İyi Kadın:

1.            Tuba Gür

2.            Ezgi Adanmış

3.            İrem Beşe

En İyi Yerel:

1.            Feyzullah Çitil

2.            Cem Akın Çelik

3.            Burak Uçar

14 YAŞ ALTI KATEGORİSİ:

1.            Ege Çakır

2.            Murat Yiğit Şibli

3.            İpek Duru

En İyi Yerel:

1.            Arda Çapraz

2.            Yusuf Aydemir

3.            Pelin Bayır

En İyi Kadın:

1.            WCM İpek Duru

2.            Humbatov Nazlı

3.            Nural Polen

10 YAŞ ALTI KATEGORİSİ:

1.            Yusuf Taha Özkan

2.            Arda Mert Koçu

3.            Mehmet Ergun

En İyi Yerel:

1.            Eymen Akbayır

2.            Eren Çetinkaya

3.            Kerem Tahtalı

En İyi Kadın:

1.            Hena Karadaş

2.            İrem Duru Bulmuş

3.            Eylül Erdal

8 YAŞ ALTI KATEGORİSİ:

1.            Moosafivar Seyed Abolfazl

2.            Abdurrahman Ergün

3.            Şimşek Can

En İyi Yerel:

1.            Ahmet Berk Koyutürk

2.            Ahmet Utku Tufan

3.            Mahmut Keleşyılmaz

En İyi Kadın:

1.            Fatma Nisa Çelik

2.            Elvin Nazlı Özen

3.            Ece Su Kaya./FERDİ DURDU



FERDİ DURDU / YENİ MALATYA
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

TSO'dan öğrencilere yardım
Malatya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından öğrencilere bot ve mont yardımı yapıldı.

Haberi Oku