Yeni Malatyaspor geçen sezon iyi bir dönem geçirememişti. Malum, Avrupa macerasıyla başlamıştı ama gerisi gelmemişti. Devre arasında yaşananlar, teknik direktör, kadro değişiklikleri, sonucu etkileyecek oyuncuların takımdan bir şekilde gidişi derken küme düşmüştü takımımız.

Sonrasında alınan kararla Yeni Malatyaspor tekrar ligde kalmıştı.

Bunlar hepimizin bildiği şeyler.

Aslında bu Süper Lig temsilcimize iyi bir ders oldu diyebiliriz.

Yeni Malatyaspor bu sezona da çok iyi başlayamadı. Sonuçlar iyi gitmiyordu ama sonradan yapılan transferlerle bir toparlanma sürecine girildi.

Her ne kadar oynanan sonuç tatmin edici olmasa da Yeni Malatyaspor galip gelmeyi başardı. İç saha maçlarını aldı. Deplasmanda puan çıkarabildi. YMS halen ligin deplasman karnesi zayıf ekiplerinden ama kolay değil.

Son olarak Gaziantep karşısında alınan beraberliği önemsemek lazım. Elbette kazansak iyi olurdu. Rakibin gerginliği, hocasının hakemle gereksiz diyalogu vesaire buna sebep oldu ama bizim açımızdan kazanmak gerekirdi diye düşünüyoruz. Ancak beraberliğe de şükretmek lazım.

Maç sonrası konuşan teknik direktör Hamza Hamzaoğlu “Deplasmandan kaybetmeden dönmek önemli. Bugün çok iyi bir oyun oynamadık. Kazanmak için gelmiştik ama oyun istediğimiz gibi olmadı. Oyuna gelince rakibin etkili yönlerini biliyorduk. Bunlara önlem almaya çalıştık ve büyük ölçüde başarılı olduk. Boşta kaldığımız, konsantrasyonu kaybettiğimiz anlarda rakip bir iki pozisyon buldu ve onları da golle sonuçlandırdı. Rakip alanda daha fazla oynayan, oynamaya çalışan, oyunu bırakmayan, kazanmak için her şeyi yapan bir takımım vardı. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Oyun olarak çok iyi bir oyun yoktu. Zaten maç genel anlamda mücadele gerektiren bir maçtı. Genel anlamda iyi oyun oynamamız biraz zaman alacak. O yüzden bu süreçte alabildiğimiz tüm puanları almak bizim için çok önemli. Buradan da bir puanla dönüyoruz. Oyuncularımı ve Gaziantep oyuncularını tebrik ediyorum. Zaman zaman gerginlikler oldu tabi ama bunlar futbolun doğasında bu var. Bu maçı geçtik ve artık önümüzdeki zorlu maçlara odaklanacağız”  diyordu.

Aslında bu ifadeler maçı özetliyor.

Takımımıza bundan sonrası için başarı diliyoruz.