Malatya'daki bayramlaşma törenleri...
 Ferdi Durdu - Malatya’da resmi bayramlaşma töreni öğretmen evinde yapıldı. Malatya Valiliği’nin organizasyonunda gerçekleştirilen bayramlaşma törenine; Vali Vasip Şahin, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Burhanettin Aktı ve Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra milletvekilleri, siyasi partilerin temsilcileri, askeri ve mülki erkan, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Resmi bayramlaşma töreninde konuşan Vali Vasip Şahin, “Bayramlar, sevinçlerin paylaşıldığı dertlerin paylaşıldığı, birbirimizi daha anlamaya çalıştığımız ve gönülden kucakladığımız günlerdir. Bizim geleneğimiz, örfümüz bayramı, gerçekten bayram şeklinde yapmaktır. Malatya’da bunu en güzel şekilde yapmaya çalışıyor. Ben bayramınızı tebrik ediyorum. Bu vesileyle de tüm dünyadaki, bölgemizdeki acıların dinmesini, sıkıntı içerisinde olan evsiz ve yurtsuz kalmış tüm insanların dertlerinden kurtulmalarını ve huzura ermelerini temenni ediyorum. Onlarda ağız tadıyla bayram yapma imkanı bulurlar. Birlik ve beraberliğimizin pekiştiği bu günlerde, ülkemizdeki birlik ve beraberliğin bugünden daha iyiye gideceğine inanıyorum” dedi.

Vali Şahin, Huzurevi ve Sevgi Evlerini Ziyaret Etti...

Malatya Valisi Vasip Şahin, huzur evi sakinleri ile MİAD Sevgi Evlerinde kalan çocukları ziyaret etti. Vali Şahin, resmi bayramlaşma töreninin ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı kurumları ziyaret etti. İlk olarak huzur evi sakinleriyle bir araya gelen Şahin, yaşlıların bayramlarını kutladı. Huzur evi sakinleriyle uzun süre sohbet eden Şahin, daha sonra MİAD Sevgi Evlerinde kalan çocukları ziyaret etti. Çocuklarla tek tek bayramlaşan Şahin, bayram harçlığı da dağıttı. Şahin, çocuklarla yakından ilgilenirken, bir isteklerinin olup olmadığını da sordu. Ziyaretleri sonrası gazetecilere açıklamada bulunan Vali Vasip Şahin, “Bu çocuklar milletin bize emanet ettiği varlıklar. Gerçekten şefkate ve ilgiye ihtiyaçları var. Tüm hemşerilerimizi bayramlarda ve diğer zamanlarda çocuklarımızı ziyaret etmeye ve başlarını okşamaya davet ediyorum. Buna gerçekten çok ihtiyaçları var. Yanlarına geldiğinizde, çocuklar hemen yanınıza sokuluyor. O kadar ilgi ve şefkate ihtiyaçları var ki hemen size yakınlık gösteriyorlar. Onlara karşı bu ilgiyi eksik etmemeliyiz” dedi. Şahin, çocuklara harçlık dağıtmasıyla ilgili yöneltilen soruya ise, “Bayramda harçlık dağıtmak bizim önemli bir geleneğimiz. Bizim buradaki çocuklarımızın maddi anlamda hiçbir şeye ihtiyacı yok. Devletimiz ve hayırseverlerimiz bu konuda hiçbir eksik bırakmıyor. Ama çocuklarımızın kendilerince harcayabilecekleri ve içlerindeki ukdeyi giderebilecekleri bir imkan olsun istedik” cevabını verdi.

MALATYA BAROSU’NDA BAYRAMLAŞMA..

Malatya Barosu tarafından Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni düzenlendi.

Baro’da düzenlenen bayramlaşma töreninde bir konuşma yapan Malatya Baro Başkanı Eyüp Kutlubay, “Bayramın bayram gibi yaşandığı, akraba, komşu ve dostların ziyaret edildiği, muhtaçların gözetildiği, yaşlıların ellerinin öpüldüğü ve çocukların korunduğu bir bayram olması en büyük dileğimizdir. Ayrıca İslam Dünyasındaki bütün acıların, olumsuzlukların, kaosun ve sıkıntıların bir an önce son bulması ve bayramın bayram gibi yaşanmasını temenni ediyoruz” dedi.

SİYASİ PARTİLERDEKİ BAYRAMLAŞMA...

Ramazan Bayramında, partiler bayramlaşma töreni düzenlendi. AK Parti Öğretmen Evi’nde, CHP, MHP ve Millet Partisi ise parti binasında bayramlaştı.

Ak Parti'nin Bayramlaşması

AK Parti İl Teşkilatı bayramlaşma törenini Öğretmen Evi’nde gerçekleştirdi. Bayramlaşma törenine AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Mustafa Şahin ve Cemal Akın, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, ilçe ve belde belediye başkanları, il genel meclisi üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.  Bayramlaşma töreninde konuşan AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, Türkiye’de demokrasinin hakim olması için çalıştıklarını kaydetti. Tüfenkçi, “Bizler, sizlerle birlikte bit yol yürüyoruz. Türkiye’de demokrasinin, insan haklarının, özgürlüğün ve adaletin hakim olması için hep beraber bu yolda yürüyoruz. Sizlerin gayretleriyle Allah’a hamdolsun yürümeye de devam edeceğiz. İşte bu duygularla biz Ramazan’ı bitirdik. Bu duygularla bayrama eriştik. İnşallah bayramlar birlik, beraberlik ve dirliğimize; daha büyümemize, birbirimize daha da sevgi ve saygı duymamıza vesile olacaktır” diye konuştu.

MHP' nin Bayramlaşması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İl Teşkilatı, parti binasında bayramlaşma töreni düzenledi. Parti il binasında düzenlenen bayramlaşma törenine; Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, ESOB Başkanı Şevket Kesin, Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ramazan Bozkurt ile partililer katıldı. Bayramlaşma töreninde konuşan MHP İl Başkanı Avukat Arif Yıldız, “Malatya’nın bütün kanaat önderlerinin bulunduğu bir ortamda bayramlaşma törenimizi yaptık. Bu aslında Malatya adına bir şans. Bu aslında Türkiye genelinin şahit olması gereken bir durum. Türkiye’nin içinde bulunduğu şu sıkıntılı dönemlerde, birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyacımız var. İnşallah bayramlarda olduğu gibi birlik ve beraberliğimiz devam eder” dedi. Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, Malatyalıların Ramazan Bayramını tebrik ederek, “Bayramları bayram gibi yaşamamız çok önemli. Şuanda dünyanın dört bir yanında ezilen Müslümanlar var. Ben bayramların Müslümanların birlik ve bütünlüğüne vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

CHP'nin Bayramlaşması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Teşkilatı tarafından Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni düzenlendi.Partide düzenlenen bayramlaşma törenine CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, il genel meclisi üyeleri, ilçe ve belde belediye başkanları ile çok sayıda partili katıldı. Bayramlaşma töreninde konuşan CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Malatyalıların ve İslam aleminin Ramazan Bayramını tebrik ederek, “Geleneksel olarak her bayram düzenlediğimiz bayramlaşma töreninde sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.Kiraz, bayramın birlik ve beraberliğin pekişmesine vesile olmasını temenni ederek, şunları kaydetti: “Ramazan ayını geride bıraktık. Ramazan ayı, insanların manevi duygularının üst seviyeye çıktığı bir aydır. Tabi bu ayda önümüze bazı gerçeklerde geldi. Yoksulluğun, açlığın, sefaletin hüküm sürdüğünü de çok açık bir şekilde görüyoruz. Son dönemlerde AK Parti hükümetinin uygulamaları çerçevesinde toplumda birliğin, beraberliğin ciddi bir şekilde zedelendiğini hep birlikte görüyoruz. Bu bayramın, öncelikle yoksulluğun, açlığın ve sefaletin giderilmesi anlamında bir dönüm noktası olmasını diliyorum. Yine birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin ve barışın sağlanması konusunda bayramın dönüm noktası olmasını temenni ediyorum.” CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ise, “Hukukun, barışın, insan haklarının egemen olduğu; insanların, hele de siyasi parti liderlerinin hükümetler tarafından tehdit edilmediği, aba altından sopa gösterilmediğini, mahkemelerin insanların kafasında demokrasinin kılıcı gibi dönmediği günler diliyorum” diye konuştu.

Millet Partisi'nin Bayramlaşması

Millet Partisi (M) Malatya İl Teşkilatı bayramlaştı. Parti binasında düzenlenen bayramlaşma töreninde konuşan Millet Partisi İl Başkanı Sait Korkut, Ramazan Bayramı’nın, İslam coğrafyasında akan kan ve gözyaşının durmasına vesile olmasını temenni etti. Korkut, bayramların Müslümanlar için büyük önem taşıdığını ifade ederek, “Bayramlar, Müslümanları bir araya getirerek, birlik, beraberlik ve kardeşliği sağlamaktadır. Her ne kadar bayramı kutluyorsak da, içimiz rahat değil. İslam ülkelerinde gözyaşı ve kan akarken, bizim huzurlu olmamız mümkün değil. Bayramın, İslam coğrafyasında akan kan ve gözyaşının durmasına vesile olmasını temenni ediyoruz” dedi. Millet Partisi Malatya Gençlik Kolları Başkanı Serkan Can ise, Malatyalılar ve İslam aleminin Ramazan Bayramını tebrik etti. 


BOSTANBAŞI'NDAKİ BAYRAMLAŞMA..

Bostanbaşı Belediyesi, Ramazan Bayramı dolayısıyla Bostanbaşı Mezarlığı’nda vatandaşlara kahvaltı verdi. Bostanbaşı Belediye Başkanı Hasan Aydoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla mezarlık ziyaretinde bulunan vatandaşlarla bir araya gelerek, bayramlaştı.  Mezarlık ziyaretinde bulunan vatandaşlarla birlikte kahvaltı yapan Aydoğan, kendisine sevgi gösterisinde bulunan çocuklara bayram harçlığı verdi. Başkan Aydoğan, burada yaptığı açıklamada, tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını tebrik ederek, “Bayram sevgi, birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluğun en üst seviyeye çıktığı günlerdir. Bu günlere her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Zira birçok İslam ülkesinde kan ve gözyaşı dökülüyor. Ramazan Bayramı vesilesiyle bu acı ve zulmün sona ermesini temenni ediyorum” dedi. 

BOKS CAMİASI BAYRAMLAŞTI..

Malatya Boks camiası bayramlaşma töreninde bir araya geldi. Turgut Özal Boks Kulübünde gerçekleştirilen bayramlaşma törenine Boks İl Temsilcisi Hasan İşlek, Turgut Özal Boks Kulübü Başkanı ve Boks Antrenörü Aziz Bayduz, eski boksörler ile boks sporcuları katıldı. Bayramlaşma sonrası gazetecilere açıklamada bulunan Boks İl Temsilcisi Hasan İşlek, Malatyalıların ve İslam aleminin Ramazan Bayramını tebrik etti. İşlek, Burdur’da yapılacak olan Alt Minikler Türkiye Şampiyonasına katılacak olan sporculara da başarılar dileyerek, “Boks Federasyonunun 2013 faaliyet programında yer alan ve 12 Ağustos’ta Burdur’da yapılacak olan Alt Minikler Türkiye Şampiyonasında Malatya’mızı temsiler gidecek olan sporcularımızın iyi dereceler elde edeceğine inanıyoruz. Şampiyonaya katılacak olan sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi. Turgut Özal Boks Kulübü Başkanı ve Boks Antrenörü Aziz Bayduz ise, boks camiasının Ramazan Bayramını tebrik ederek, “Burdur’da yapılacak olan Alt Minikler Türkiye Şampiyonasına Turgut Özal Boks Kulübü olarak 7 sporcu ile katılacağız. Minik boksörlerimiz bu şampiyonaya ilk kez katılacak. İnşallah istediğimiz sonuçlarla şampiyonadan döneceğiz” ifadelerini kullandı.
İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Vatandaşlar çözüm bekliyor
Malatya’nın Kale ilçesinde araçla karşıdan karşıya geçmek için 2 buçuk kilometre yol kat etmek zorunda...

Haberi Oku