AK Parti Malatya il teşkilatı Kongre ve kültür merkezinde daraltılmış il meclis toplantısında bir araya geldi. Toplantının gündemi ekonomi ve 2023’de yapılacak olan seçimler vardı.

 Toplantının ilk açılışını ve selamlama konuşmasını AK Parti Malatya il başkanı İhsan Koca yaptı.

“GÜZEL BİR ÇALIŞMA İÇERİSİNDEYİZ”

İhsan Koca’dan sonra bir konuşma gerçekleştiren Malatya Büyükşehir belediye başkanı Selahattin Gürkan; “Büyükşehir belediyesi olarak 2023-2024’ü daha sağlıklı karşılamak ve 2023’te bir dönüm noktası yaşanması noktasında Malatya’nın her sahasında her tarafında gece gündüz demeden bütün ekiplerimiz yoğun çalışma içerisinde ilçe belediyelerimizle, teşkilatlarımızla güzel bir çalışma içerisindeyiz. Bu dönem bizim için çok önemlidir. Arkadaşlarımıza vermiş olduğumuz talimatta da özellikle 2023’ü daha iyi daha güzel bir şekilde neticelendirmemiz ve Malatya açısından farklı bir yapıda değerlendirmemiz için sahada gece gündüz durmadan kimin ne ihtiyacı varsa yapılması noktasında gerekli talimatı verdik.” dedi.

EKONOMİK DEĞERLENDİRME

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, tüm dünya devletlerinin ekonomik sıkıntı içerisinde olduğuna vurguyaparak; “Bugüne kadar çok ağır badireler atlattık, her seçimin çok önemli olduğunu söyledik ama dünyanın gidişatına baktığımız zaman bölgemizdeki gelişmelere baktığımız zaman gerçekten her seçim bir öncekine göre çok daha anlam ifade ediyor. Bu ülkemiz için, ülkemizin geleceği için, ülkemizin birliği, beraberliği, kalkınması için ülkemizin terörden arınması için ülkemizin ekonomik güçlenmesi adına bölgedeki huzur, barış ve istikrarın korunması adına çok çok önemli. Haliyle Türkiye’nin ve Türkiye Devletinin istikrarının bozulması için her türlü girişim yapılıyor. Muhalefete baktığınız zaman zaten neyin ne olduğunu görürsünüz. Sürekli Türkiye’nin şikayet edildiğini görürsünüz. Türkiye’nin her kurumunun istikrarsız hale getirilmesi, güvensizlik oluşturulması adına en kritik konumlara dahi adeta bir baskın yapılarak açıklamalarının bu kurumların güvenilmez olduğuna dair ön yargı için böyle en alt kuruma kadar indiler, haliyle bunu hala sürdürmeye gayret ediyorlar. Ama her şeye rağmen gerçekten gecesini gündüzüne katmış bir liderimiz var ona inanmış kadrolar var. Samimi bir şekilde vatandaşımızın, halkımızın, her kesimin ve her sektörün mağdur olmaması adına çok hızlı tedbirler alınıyor ki cumhurbaşkanımız sabit gelirlilerin, dar  gelirlilerin  tekrar değerlendirileceğini ve  bu artan  fiyatların enflasyon karşısında ezdirilmeyeceği  vurgusu yaptı. Şunu net görüyoruz 240 milyar dolar bir ihracata ulaştık bu emin olun Ak Parti kurulduğunda 30 -35 milyar civarındaydı biz bunu artık neredeyse bir ayda yapar hale geldik Dolayısıyla bu yolumuza devam edebilmek içinde sizlerin  hepimizin daha  birlik ve dirlik içerisinde  olarak hiç bir  zaman fitneye, fesata   fırsat bırakmadan   kavgaya, kıskançlığa sebebiyet vermeden  gerçekten  hiç kimseyi aldatmadan, aldatılmadan  yoğun bir şekilde yolumuza inşallah herkesle herkeste görevini doğru bir şekilde yaparak 2023’de de hep birlikte yol yürüyeceğiz rabbim utandırmasın.” dedi.

“YENİLGİ SAYISINI UNUTTULAR”

Kemal kılıçdaroğlu’na yönelik seçim eleştirisinde bulunan AK Parti MKYK üyesi ve Malatya milletvekili Öznur Çalık ; “20 yıldır AK parti Türkiye’ye hizmet ediyor. 20 yıldır hizmet ederken de 14 seçim geçirdik. 2023 seçimlerinde de Allah nasip ederse CHP’yi yenecek ekip burada inşallah. 2023’e altın harflerle cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yazdıracak ekip burada inşallah. Türkiye’nin sorunu var, evet Türkiye’nin en önemli sorunu ana muhalefet sorunu. Yenildikleri seçimlerin sayısının onlar hatırlamıyorlar biz bir kez hatırlatalım. 3 Kasım 2002 ile başladık ‘hiçbir şey eskisi gibi olamayacak’ dedi cumhurbaşkanımız. 2002’de almış olduğumuz oyla tek başına iktidar olduk. 2004 mahalli idareler, 2007 genel seçimler ve halk oylaması, 2009 mahalli seçimler, 2011 genel seçimler,2014 mahalli ve cumhurbaşkanlığı seçimleri, 2015 genel seçimler, 2017 referandum, 2018 genel seçimler, 2019 mahalli seçimleriyle, demokratik seçimlerle AK Parti bu ülkenin millet desteğini, duasını aldı. 6’lı masayla, masanın altında kalanlarla yol yürüyenlerin gereken cevabı milletimiz Allah nasip ederse verecek.” dedi.  

“11 MİLYON 40 BİN 139 ÜYE”

AK Partinin üye sayısı ile diğer partileri üye  rakamlarını paylaşan Çalık; “Son açıklanan siyasi partilerin güncel üye sayısını sizlerle paylaşmak istiyorum, Yeniden Refah Partisi 215 bin, HDP 43 bin 218, MHP 480 bin 584, İYİ Parti 568 bin 918, CHP 1 milyon 339 bin, AK Parti 11 milyon 40 bin 139 üye ile bu millete hizmet ediyor.  Malatya’daki 136 bin üyeyle tüm iller içerisinde il beşe giren Malatya’mıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Biz üyelerimizle, parti yöneticilerimizle, seçilmiş milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla, bakanlarımızla ve Recep Tayyip Erdoğan’la, Cumhur ittifakımız ile birlikte durmak yok yola devam diyoruz.” Diye konuştu.

“DOMATES ÜZERİNDEN SİYASET YAPIYORLAR”

Birileri domates üzerinden siyaset yapıyor diyen AK Parti MKYK üyesi Malatya milletvekili Bülent Tüfenkçi ise;“Sahada gördük ki vatandaş bizi bizde vatandaşı özlemiş. Bütün kapılar AK Parti’ye açık, yeter ki biz onlara gidelim, doğru iletişimler kuralım, dertleriyle dertlenelim, sorunlarına çözüm üretelim. Bu millet gerçekten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında sonuna kadar var. Bu gücü hep beraber kullanalım. Birileri domates, patates, göçmenler üzerinden siyaset yapabilir. Ama biz bugüne kadar Türkiye için neyin doğru olduğuna düşündüysek, sonuna kadar savunduk. Hiçbir zaman algı üzerinden siyaset yapmadık, hizmet üzerinden siyaset yaptık. Malatya’nın her köşesinde Ak Parti’nin hizmetlerini görürsünüz. Malatya’nın her köşesinde mührünü görürsünüz, belediyelere bakın farkı görürsünüz. Hükümetimiz Malatya’ya ne yapılacaksa rahatlıkla yapıyoruz. Dolayısıyla bakacağımız yüz, sıkamayacağımız el yok. Yeter ki yapılanları doğru anlatalım, millete yalan söylemeyelim. Millete tutamayacağımız söz vermeyelim, milletle beraber ağlayalı, beraber gülelim. 2023 ve sonraki seçimlerde AK Parti iktidarının olacağını şimdiden söyleyebiliriz.” Dedi.