Yeni Malatyaspor’da 2022 yılı yıllık olağan mali genel kuruluna takımı eleştirenlerin katılmamasını eleştiren Kulüp Başkanı Adil Gevrek: "Ben Malatyaspor'un menfaati için siyasetçilerin karşısında durdum. İyi günde vardınız kötü günde yoksunuz. Gelin burada hesabını sorun. Bu takım düştüğü gibi çıkar. Ben inanıyorum. " dedi.

Sadık Çiftpınar resmen Kasımpaşa’da Sadık Çiftpınar resmen Kasımpaşa’da

Başkan Gevrek: "Gönül isterdi ki bizi eleştirenlerinde burada olmasını isterdim. Burada gerekirse hesap sorulacak bir durum varsa hesap sormalarını da isterdim. Yapılacak birşey varsa onunda yapılmasını isterdim. Ama hep birlikte kavgamızı etmemiz lazımdı. Tek ortak noktamız Yeni Malatyaspor olmalı. Takım UEFA'ya giderken bu takımı protesto ettiniz. 8 yıldır burada şampiyon olurkende bunu yaptınız. Böyle Malatyasporluluk olmaz." dedi.

Takımı eleştirenlerin genel kurula gelmemesini eleştiren Gevrek: "Çok üzgünüm. Taraftarlarımız haklarını helal etsin. Bütün sorumluluğu üzerime alıyorum. Takım düştü ve tüm sorumluluğu üzerime alıyorum. Takım düşebilir. Anadolu kulüplerinde 4 takım hariç herkes düşme adayı. Düşebiliriz ama düştükten sonra neler yapacağımız önemli. Bana kızıyorlar. Sanki benim şahsi meselem. Ben Malatyaspor'un menfaati için siyasetçilerin karşısında durdum. İyi günde vardınız kötü günde yoksunuz. Gelin burada hesabını sorun. Bu takım düştüğü gibi çıkar. Ben inanıyorum. "