Geçtiğimiz haftalarda 3. Lige yükselen Arguvan Belediyespor’u tebrik etmek, tarımsal çalışmalar hakkında da istişarelerde bulunmak amacıyla Tarım platformu ve Birlik başkanı ihsan AKIN’dan Arguvan belediyesine ziyaret gerçekleştirildi.

“HER ZAMAN YETİŞTİRİCİLERİN YANINDA OLDU”

Ziyarette bir konuşma yapan Tarım platformu ve birlik başkanı ihsan AKIN; “Çok değerli Arguvan Belediye başkanımız kısa bir süre önce sporla ilgili muazzam çalışmalar yaptı ve Arguvan Belediye Spor 18.04.2022 tarihinde oynanan maç sonucunda 3. Lige çıktı. Bu anlamda belediye başkanımızı tebrik etmek için buradayız. Geçmişte de tarım ve hayvancılık adına verdiği desteklerle her zaman yetiştiricilerimizin yanında olmuştur. Gerek spor, gerek hayvancılık adına ne yapılması gerekiyorsa sayın belediye başkanımız yetiştiricilerimizin sesi olmuştur tekrar kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

“DESTEK OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

 Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıltaş ise, her yönüyle vatandaşa destek olmak için çaba harcadıklarını dile getirerek;“Sayın ihsan Akın’ın da bahsettiği gibi biz sadece spor da değil tarımda, hayvancılıkta , üreticilerimize ve yetiştiricilerimize elimizden geldiği kadar destek olmaya çalışıyoruz. Ayrıca Arguvan Belediye Sporumuz artık sadece Arguvan’ın değil Malatya’nın sahiplendiği bir takım olmuştur. Yeni Malatya Spor’un ve Yeşilyurt belediye sporumuzun küme düşmesi bizleri derinden üzmüştür ama şunu biliyoruz ki Malatya’nın profesyonel takımları vardır .Bizlerde 3. Ligden sonra da başarılarımızı göstermeye devam edeceğiz. Tarım platformu ve Birlik başkanı ihsan Bey’e ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.