Malatya'da alacak verecek meselesi yüzünden çıktığı ileri sürülen kavgada vurularak ağır yaralanan şahıs kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

LGS’de Malatya’dan 4 öğrenci birinci LGS’de Malatya’dan 4 öğrenci birinci

İddiaya göre, Perşembe günü 11.15 sularında Battalgazi ilçesine bağlı Kavaklıbağ Mahallesi'nde meydana gelen olayda, daha önceden aralarında alacak verecek meselesi yüzden husumet bulunan A.Y., R.S. ile Yavuz Y., Niyazi Mısri Caddesi üzerinde karşılaştı. İddiaya göre A.Y ile R.S alacak verecek meselesi yüzünden tartışmaya başladı. Çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Kişiler arasındaki tartışmayı engelleme isteyen Yavuz Y. Silahlı kavgada silahtan çıkan kurşunun başına isabet etmesi ile ağır yaralandı. Olayın şüphelilerinden R.S. olayda kullandığı suç aletiyle birlikte polis merkezine giderek teslim olurken, diğer şüpheli A.Y. ise kaçarak bölgeden uzaklaştı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekinin sevk edildiği olayda yaralı şahıs Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Buradaki ilk müdahalesinin ardından Turgut Özal Tıp Merkezi'ne sevk edilen Yavuz Y. yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Olay yerinde inceleme yapan ekipler, olayda kullanıldığı değerlendirilen bir adet tabanca, 1 adet boş tüfek kartuşu ile 4 adet kovan bulurken, olayın şüphelilerinden A.Y.'nin yakalanması başlatılan çalışmaların sürdüğü bildirildi. (iha ve haber mekezi)