Türkiye Değişim Partisi Malatya İl Başkanı Ali Karakuş bir yazılı açıklama yaparak, 25. Uluslararası Malatya kayısı Festivali hakkında tepkilerini dile getirdi.

MASKİ, 10 Yıllık Su Sayaçlarını Değiştiriyor MASKİ, 10 Yıllık Su Sayaçlarını Değiştiriyor

Başkan Karakuş, “ Haftalar, aylar öncesinden birlik ve beraberlik kavramı deklare edildi. Malatya Mazisine layık istikbale koşuyor,Malatya tek yürek şeklindeki beyanatlar ile kayısı festivaline hazırlanıldı. STK’lar ile, Muhtarlar, Basın Mensupları, Siyasi Parti İl Başkanları ile istişare toplantıları düzenlendi. Kaysı festivalimize tek yürek girelim şeklinde harika haberler ve beyanatlar verildi. Nitekim tek yürek olamadık. Festival ve kortej yürüyüşü için defalarca arandık. İl ve İlçe Başkanlarımız hem kortej yürüyüşüne hem de festival konserine davet edildi..Sadece 3 parti ve iki stk’nın ismi zikredildi anonslarda.Defalarca yetkilileri uyarmama rağmen sorun düzeltilmedi. Madem tek yürek olacaktık, neden partimizin ismi ve diğer siyasi partilerin isimleri geçmedi.”  Şeklinde tepki verdi.
Türkiye Değişim Partisi Malatya İl Başkanı Ali Karakuş, “Bu festivalde de görüldü ki, hem birlik ve beraberlik sağlanmadı, hem de fuarcılık’ın sanatçı seçiminde yanlışlıklar oldu. Gördüğüm kadarıyla , hep pop sanatçıları. Neden 4 gün boyunca hep pop sanatçıları. Neden Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği veya taverna , akabinde Türk Milliyetçilerine hitaben bir Mustafa Yıldızdoğan, Bir Ali Kınık yoktu. Bu seçimi yaparken tek yürek derken, her kesime hitap edebilecek sanatçılar getirilemezmiy di?..” dedi.
Kortej yürüyüşüne İl ve İlçe Başkanları yönetim kurulu ile katıldığını açıklayan Başkan Karakuş,” Kortej yürüyüşüne ve konsere katılırken, tek yürek olarak katılım sağladık. Nitekim yapılan saygısızlık sebebiyle konser alanını ilçe başkanlarım ile birlikte terkettik. Madem bu festival AK Parti’ye malzeme edildi, bundan sonraki süreçte de tepkilerimizi dile getireceğiz” ifadelerini kullandı.