Malatya’nın Yeşilyurt İlçesi Duranlar Mahallesinde Salı günü akşamüstü başlayan yoğun kar yağışından dolayı tavuk çiftliğinin çatısı çökmesi sonucu 30.000 Tavuk Telef Oldu.

Olumsuz hava koşulları ve Yoğun Kar yağışı Malatya’da Yeşilyurt İlçesi Duranlar Mahallesinde Feyzullah Vurmaz adlı üreticinin Tavuk Çiftliğinin Çatısını Çökertti.

Yaklaşık 1,5 Milyon lira zarar olduğunu belirten Çiftlik sahibi Feyzullah Vurmaz” Sabah 6 civarı büyük bir gürültüyle irkildik. Tavuk Kümesinde 22 günlük 30 Bin adet tavuk çatının çökmesiyle birlikte telef oldu. Canlı kalanlar ise kar yağışı ve soğuktan nasibini aldı.

Sektörde zaten sıkıntılı bir süreç yaşıyorduk ardından bu başımıza gelince dünyamız yıkıldı. Yaklaşık 10 yıllık Tavuk Çiftliğimiz yoğun kar yağışından dolayı çatısı ağırlığı kaldıramayarak çöktü. Bütün emeklerimiz sermayemiz heba oldu. Yetkililerden yardım bekliyoruz” diye belirtti.

Malatya Kanatlı Hayvan Üreticileri Birlik Başkanı Serdar Yıldız Olay Mahallinde

CHP Genel Başkan Yardımcısı Fevziye Pehlivan’dan Arapgir’e Ziyaret CHP Genel Başkan Yardımcısı Fevziye Pehlivan’dan Arapgir’e Ziyaret

Malatya Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birlik Başkanı Serdar Yıldız olayı duyar duymaz Duranlar Mahallesine giderek Tavuk Üreticisi Feyzullah Vurmaz’ı ziyaret etti. Burada olay yerini çiftlik sahibiyle birlikte inceleyen Başkan Serdar Yıldız” Salı günü başlayan kar yağışı maalesef Yeşilyurt İlçemizde Tavuk eti üreticisi Feyzullah Vurmaz’ın çiftliğinde hasara sebebiyet vermiş.

Üreticimize çok geçmiş olsun diyoruz. Bizlerde Birlik olarak Üreticimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Milli servetimiz olan 22 günlük yaklaşık 30 Bin tavuk maalesef telef oldu. Zaten üretimdeki ısınmada Kömür Fiyatları, Elektrik maliyetleri sektörümüzü çok sıkıntılı bir sürece sokmuş iken böyle elde olmayan doğal afetlerden dolayı ise üreticilerimiz daha büyük zararlarla karşı karşıya kalmıştır. Yaklaşık 1,5 Milyon gibi bir zarar söz konusu. Yapacak fazla bir şeyimiz yok  Devletimizden üreticimize yardım bekliyoruz.“

Haber: Kayhan İNCEOĞLU