Yeşilyurt doğa yürüyüşü sucuk ve balık ekmek şöleninde “Biz milletimiz ile balık ekmeğimizi yiyoruz” diyen AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’na gönderme yaptı.

 Yeşilyurt belediyesi tarafından karda doğa yürüyüşü ve sonrasında sucuk ve balık ekmek şenliği düzenlendi. Beylerderesi millet bahçesinde düzenlenen etkinliğe AK Parti Malatya milletvekili Öznur Çalık, AK Parti il başkanı İhsan Koca, Yeşilyurt belediye başkanı Mehmet Çınar, bazı STK temsilcileri ve üyeleri ile birlikte vatandaşlar katıldı.

“Karın keyfini çıkarmak istedik”

Bu yıl karın yoğun yağması nedeniyle vatandaşlaşların karın keyfini yaşaması ve doğa ile başbaşa olması adına düzenlenen etkinlikte katılım sağlayanlara şenlikle ilgili bir değerlendirme yapan Yeşilyurt belediye başkanı Mehmet Çınar; “Malatya’mızda yıllardır çok yoğun bir şekilde yağmayan kar var. Bu kar yağışıyla birlikte bizler 7/24 esaslı 3 ayrı vardiya esaslı ekiplerimizi sahadan hiç çekmedik. Bu sahadaki çalışmaları da bizim emektarlarımız, Yeşilyurt belediyemizin hizmetkarları, çalışanları bu yükü sırtlandı. Bizlerde bugün hem personelimiz ile hem halkımız ile birlikte karın bu güzelliğini burada bir defa daha yaşayalım, bu mutluluğu halkımızla paylaşalım dedik. Şimdiden ilgi güzel ve çok ciddi bir kalabalık var. Yeşilyurt’u böyle güzel bir mekan ve toplulukla birlikte burada karşılamak bizler için ayrı bir gurur. Burası aynı zamanda Yeşilyurt ve Doğu Anadolu’nun millet bahçesi. Seyir terası, yürüyüş alanları, etkinlik ve organizasyon alanları gibi birçok alan mevcut.” Diyen Çınar, “şölende sucuk ve balık ekmek ikram edilecek, biz balığımızı milletimizle yiyoruz” İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’na balık ekmekli gönderme yaptı.

“Balık ekmeği milletimizle birlikte yesin”

Bir göndermede AK Parti Malatya milletvekili Öznur Çalık yaptı. Çalık etkinliği değerlendirdikten sonra; “Biz milletimizin zor günlerinde, dar günlerinde yanında oluyoruz. Deprem olduğundan 1 saat sonra biz Doğanyol’daydık. Yangın olduğunda vatandaşımızın yanında ve onlarla iç içeyiz. Ama maalesef AK Partili belediyelerimizin göstermiş olduğu başarıyı göstermediler. İstanbul Büyükşehir belediyesi, vatandaşlarımızın kar içerisinde mahsur kaldığı anları bir tarafa bırakarak milletimizden habersiz balık yemek üzere, öncesinden inkar edilen ‘bu bir ay önce çekilen fotoğraflar’ denildiği bir dönemde doğru olduğu, gitmeden yolların temizlendiği, 3 saat yemekte olduğu görüldü. Biz hiç kimsenin yemek yemesine karışmıyoruz. Ama o zor günlerde biz yemek aklımıza gelmedi. Sarıyer’de balık keyfi yapılması, milletimizin çok dikkatini çekmiştir. Yani sonuç itibariyle zor dönemlerde, kötü günüde nasıl yanındaysak iyi gününde de her daim yanındayız. Balığı herkes yesin, milletimiz ile birlikte yesin, açık alanlarda yesin” dedi.  

HABER: ELİF TİLBAÇ

Oto Yedek Parça Kaçakçılarına Darbe Oto Yedek Parça Kaçakçılarına Darbe