Başkan Conger“ Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada “21.11.2021 günü kaçak avlanma yapıldığı ihbarı üzerine bölgeye Jandarma ve Malatya İl Şube Müdürlüğü Av koruma ekiplerimiz sevk edilmiştir.

Anne ve yavru yaban keçisini vuran 4 kişi 4 adet ruhsatsız av tüfeğiyle birlikte yakalanmışlardır. Şahıslara toplamda 127.526,00 ₺ ceza kesilmiş olup yaban keçilerine ve av tüfeklerine el konulmuştur.” Açıklaması genelde her şeyi anlatıyor.

Doğanyol bölgemizdeki Koruma Altındaki Av Hayvanlarının Avlanmaması Hususunda İlçe Kaymakamı’mız, İlçe Belediye Başkanımız, İlçe Emniyet’imizin,  İlçe Jandarma'mızın,  Muhtarlarımızın ve Güvenlik korucularımızın duyarlı olmalarını önemle arz ve rica ederim.

Yaban hayatında yaşayan Hayvanlarında Canlı olduğunu, Yavrularının olduğunu ve ekosisteme katkılarının olduğunu unutmayalım. Yasak ve kurallara uyalım. İlçemiz sınırlarında varlıklarını sürdüren Yaban Hayvanları bölgemizin zenginliğidir. Hep birlikte Sahip çıkalım ve koruyalım.”

Haber: Kayhan İNCEOĞLU