Malatya’nın nezih mekânlarından Yeşilçam sosyal tesislerinde Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı Abdulvahap Ortaç Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya 22 yönetim kurulu üyesi muhtar katılırken onur konukları ise Kısa sürede Battalgazi ilçesinin daha yaşanabilir bir çehreye dönüştüren devasa projelerle Battalgazi ilçesinin geleceğe taşıyan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ve Battalgazi Belediye Başkan yardımcısı Zafer Kırçuval katıldı.

22 Muhtarın katılımıyla gerçekleştirilen istişareli genişletilmiş Olağan yönetim kurulu toplantısında 22 Mahallenin sorunları masaya yatırılarak istişare edildi. Başkan Abdulvahap Ortaç” Her hafta birbirinden değerli yöneticilerimizi yönetim kurulundaki Muhtarlarımızla buluşturuyoruz. Çok faydalı ve verimli geçen istişareli sohbet toplantımızın bu haftaki konuğu Battalgazi Belediye Başkanımız Sayın Osman Güder Başkanımız ve Başkan yardımcısı Sayın Zafer Kırçuval oldu.

Sayın Osman Güder Başkanımız ve ekibinin Battalgazi ilçemize yaptığı hizmetler bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Mahallelerimizde sorun ve sıkıntılar anında çözüme kavuşuyor. “ Battalgaziliyiz, Mutluyuz ve Gururluyuz” diyoruz.

Çünkü Battalgazi ilçemizde yaşamak artık bir ayrıcalıktır. Bunu saylayan ise değerli Belediye Başkanımız Osman Güder ve ekibidir. Buradan Battalgazi Muhtarlarımız adına kendilerine teşekkür ediyorum. Sayın Başkanımız her daim bizlerle istişare içerisinde oluyor. Bugün önemli bilgileri bizlerle paylaştılar.

Bizlere verdikleri kıymetli bilgilerden dolayı teşekkür ediyorum. Muhtar arkadaşlarımız samimi sohbet ortamında Sayın başkanımızla fikir alışverişinde bulundular. Battalgazi ilçemize yaptığı değerli çalışmalar ve hizmetler anısına Battalgazi belediye Başkanımız Sayın Osman Güder’e ve Başkan yardımcımız Sayın Zafer Kırçuval’a toplantımıza teşriflerinden dolayı şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkürlerimi belirtiyorum. “

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ise birbirinden önemli bilgileri Muhtarlar ile paylaşırken” Battalgazi Muhtarlar Derneğinin kıymetli yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldik. Bizlerden beklentilerini, düşüncelerini, önerilerini dinledik.

Battalgazi Belediyesi olarak Muhtarlarımızın görüş ve düşüncelerini önemsiyoruz. Çalışmalarımızda mutlaka Muhtarlarımızla ve Mahalle sakinlerimizle istişareler içerisinde oluruz. Bu toplantının ilçemize hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkan vekili Halfettin Mahalle Muhtarı Murat Ceyhan ise” Eski Tellal Pazarının kaldırılması gerektiğini belirterek Başkan Güder’den konuya el atılmasını beklediklerini belirtti.

Düzenlenen toplantı sonrasında Battalgazi ilçesine kazandırdığı büyük hizmetler ve başarılı çalışmalardan dolayı Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e Battalgazi Muhtarlar Derneği tarafından Plaket takdimi gerçekleştirildi.

Haber: Kayhan İNCEOĞLU