Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatif Başkanı Ali Evren, MESOB Başkanı Şevket Keskin, Mahrukatçılar Odası Başkanı Orhan Özbek ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı misafir ettiler.

Burada bir açıklama yapan  Ali Evren, başkan Gürkan’ın ziyaretinden mutluluk duyduklarını belirterek: “Yıllardır hayatını Malatya’ya hizmete adamış bir isim olan Sayın Selahattin Gürkan Yeni Şire Pazarı ve Buğday Pazarının yapılmasında eski binaların dış cephelerinin onarılması, Millet parkları, Yeni Kuşak yolların asfaltlanmasında Alt yapı ve üst yapıların yapılması ve daha sayamadığım birçok hizmeti Malatya’ya kazandırdı. Pandemi döneminde Esnaflarımızın yanında oldu. Bizlerle birlikte sürekli istişare içerisinde oldu. Bizlerde Esnaflarımız adına yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı Selahattin Başkan’ı kutluyor, yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür plaketini sunuyorum.” Dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise” Aldığım en önemli plaketlerden birisi. Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Sayın Ali Evren Malatya’nın ağabeyidir. Yıllardır Mütevazi kişiliği, bilgi ve tecrübesiyle hoşgörüsüyle Esnaf ve Sanatkarların sorunları için gece gündüz çalışan bir isim.  Sürekli istişare içerisinde oluyor, tecrübelerinden faydalanıyoruz. Yaptığımız hizmetlerin böyle önemli kuruluşların değerli başkanlarından almamız ise bizlere gurur veriyor ve doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Biz göreve geldiğimizde Malatya’yı ortak akıllar yöneteceğiz demiştik. Bugün aldığımız plaket ise bunun göstergesidir” şeklinde konuştu.

Haber: Kayhan İNCEOĞLU