Dün yazmıştım…

TOKİ’ye verilen Devlet ve SSK Hastane yerleri ile İnönü Stadı yerlerinin Malatya’ya kazandırılması için Battalgazi Belediye Başkanı iken Selahattin Gürkan’ın verdiği mücadeleyi ortaya koyduğu projeleri anlatmış, SSK Yerinin alınması için Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın da Millet Bahçesi yapılmak üzere SSK Hastanesi yerinin tamamının alınmasında yaptığı çabayı anlatmıştım.

Gerçekten büyük değer olan Hastane yerleri ve Stat yerinin Malatya’ya kazandırılması oldukça önemlidir.  Hele hele nerede ise tek başına Selahattin Gürkan’ın çabası, girişimleri asla unutulamaz.

Siyasetçilerimiz verilen yerler için “Ne fark eder Devletin bir cebinden diğer cebine girmiş” değerlendirmeleri yaptığı günlerde, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan “Yeşil Kuşak Projesi” ile ortaya çıkıp dik bir duruş sergilemiştir. Bu duruşuna “Şov yapıyor” diyenler olduğu gibi hayal görüyor diyenlerde olmuştu.

Sonuç itibariyle Devlet Hastanesi, Beydağı Devlet Hastanesi ve İnönü Stadı yerleri Malatya’ya kazandırıldığı gibi TOKİ bu alanlara da yatırım yapmak zorunda kaldı. İyide oldu.

Yazımı okuyan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan telefonla beni arayarak önce teşekkür etti.

Sonra da bir sitemini anlattı.

“Devlet Hastanesi yerine Hastane yapılmasını istedik ve başardık. İnönü Stadının yerine Millet Bahçesi yapılarak Yeşil Kuşak projesine eklenmesini istedik onu da başardık. Hayal görüyor diyenler oldu ve sonuçta bunlar gerçekleşti. Eski SSK Hastanesi yani Beydağı Devlet Hastanesi yerinin de alınması için Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, Malatya Milletvekillerimizin de hazır olduğu bir ziyarette Sayın Bakanımızdan SSK Hastanesi yerinin Malatya’ya kazandırılması gerektiğini bizzat Büyükşehir Belediyesi olarak ben istedim.

Hatta bu araziyi 300 milyona da satabilirsiniz, ama biz o araziyi yarın 1 milyara alamayız. Beydağı Devlet Hastanesi yerini bize verin Millet Bahçesi olarak düzenleyelim dedik. Bakanımızda bu alanı Millet bahçesi olarak düzenlemeye karar verdi. Malatya’nın arazileri Malatya’da kalmış oldu. Bunun gururunu ve sevincini yaşıyoruz. Malatya’ya kazandırdığımız bu yerleri yazarak gündeme getirdiğiniz için size teşekkür ediyorum.”

Gürkan konuştu, biz dile getirdik.

Yeşil Kuşak Projesini sahiplendik.

Kazanan Malatya oldu.

Malatya’nın çok değerli arazileri Malatyalılara hizmet etmek üzere yerinde kaldı.

Yeşil ağırlıklı Millet bahçesi olarak düzenleniyor.

İşte yöneticilik budur.

Malatya’ya hizmet etmek böyle olur.

Sayın Gürkan’a bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Ama yetmez diyoruz.

Daha çok hayalleri gerçekleştirmek gerekiyor.

Kuzey ve Güney Kuşak yollarının bitmesini dört gözle bekliyoruz.

Kuzey Çevre Yolunun tamamlanmasını istiyoruz.

Çakmak Kışlası yerine yeşil ağırlıklı beton olmayan bir proje bekliyoruz.

Altay Kışlası’ndan alınan araziler üzerine yapılacak Sanayi Sitesi yerinin 100 Yıl sonrasını planlayarak yapılmasını diliyoruz.

Yaka mahallesine yapılacak Şire Pazarı ve Buğday Pazarının bir an önce bitirilmesini görmek istiyoruz.

Sayın Başkan bizde sizlere teşekkür ediyoruz.

Hayalleri gerçekleştirdiğiniz için…

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.