Sağlık Sen Malatya şube başkanı Mehmet Bingöl; “pandemide can siper hane görev yapan sağlık çalışanlarına toplu taşımalarda ücret alınmaması vefa borcudur” diyerek taleplerini iletti.

Vali Şahin’den Taziye mesajı Vali Şahin’den Taziye mesajı

2020 yılı Mart ayında başlayan koronavirüs ile yaklaşık 2 yıl boyunca fedakarca çalışan sağlık çalışanları toplu taşımadan ücretsiz faydalanmak istiyor.

Taleplerle alakalı bir açıklama yapan Sağlık Sen Malatya şube başkanı Mehmet Bingöl; “Toplu Taşımadan Ücretsiz Yararlanma Hakkı Sağlık Çalışanlarına Vefa Borcudur Fedakar sağlık çalışanlarının “toplu taşımadan ücretsiz yararlanma hakkı” 30 Haziran 2022 itibariyle sona erecek. Sayın Cumhurbaşkanımızdan beklentimiz bu hakkın sürekli olarak uzatılmasıdır. Bu konuda ilk adımı Elazığ Belediyesi attı ve sağlık çalışanlarının ücretsiz ulaşım hakkını 31 Aralık 2022 tarihine kadar uzattı. Asker, polis, öğretmen gibi bazı kamu personeli sürekli olarak toplu taşımadan ücretsiz veya indirimli olarak faydalana biliyorken, şifa dağıtmak için 7 gün 24 saat hizmet veren sağlık çalışanlarına bu hak neden tanınmıyor? Eğer “toplu taşımadan ücretsiz yararlanma hakkı” uzatılamıyorsa bazı kamu personeline uygulanan toplu taşımadan yüzde 50 indirimli yararlanma hakkı sağlık çalışanlarına da sağlanmalıdır.  Bu konuda belediye başkanlarımızdan da destek bekliyoruz.  Bu bir talep değil pandeminin kahramanı sağlık çalışanlarımıza vefadır.” dedi.